Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon csenben, zenével, vagy...

Vajon csenben, zenével, vagy dalszöveg nélküli zenével jobb tanuni?

Figyelt kérdés

Mondanak ilyet is, olyat is, hogy a jobb. Volt olyan kutatás, hogy csendben a leghatásosabb, mások pedig ennek az ellenkezőjét állították be.

Szerintetek?



2022. nov. 30. 19:50
A kérdező szavazást indított:
Csendben jobb tanulni
Zenével jobb tanulni
Szöveg nélküli zenével jobb
egyéb
21 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egyénfüggő, ki kell próbálni mindkét módot, és amelyiket jobbnak érzed
2022. nov. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Érettségire úgy készültem, hogy ment a zene és elég jól megjegyeztem mindent
2022. nov. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csendben szoktam, de most mindjárt kipróbálom zenével, ha már így eszembe juttattad :) Az viszont nálam biztos nem működne, hogy olyan számokat hallgassak, amiknek szövege van,mert elvonná a figyelmemet.
2022. nov. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

egyénfüggő. És speciel a csendet szeretem, mert ha zenét hallgatok akkor figyelek a zenére. Olyan zenét nem hallgatok aminek nem tudom a dalszövegét, vagy legalábbis nem ismerem, ezért akaratlanul figyelni kezdek rá. nem tudok mellette koncentrálni. Így marad a csend.


Szöveg nélküli zene is irritáló lesz egy idő után

2022. nov. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg egyénfüggő. Én például csendben nem tudok tanulni, mert - ez most hülyén fog hangzani - akkor az agyam “tölti be” a csendet és jönnek a hülyébbnél hülyébb gondolatok. Én tv-vel szoktam tanulni, nekem erre még a zene sem elég. Más meg zenével tanul, vagy csendben. Szóval igen, egyénfüggő.
2022. nov. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szöveges zene tuti nem jó, de vannak ilyen tanulós, koncentrálós zenék youtubeon, vagy valaki komolyzenét hallgat.
2022. nov. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szöveges zene.

Csendet nem lehet biztosítani mindig, zenét igen.

A szöveges zene erőteljesebb, jobban kiszorítja a külső hangokat, jobban ébrentart.

Nem figyelek a szövegre, mert zenészként számomra a szövegnek van a legkisebb értéke egy jó zenében.


Egyébként amúgy sem magolnom kell szerencsére, tehát akár énekelhetek is tanulás közben, nem hátráltat. Amikor prezentációt gyakorolok, akkor zavar a beszéd, de akkor is képes vagyok szöveges zene mellett gyakorolni.


Igen, kolis vagyok.

2022. dec. 1. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálam tantárgy és hangulatfüggői is.

Van olyan tárgy, ahol csendre van szükségem, van, ahol kell háttérzaj, vagy kedvenc zene, vagy ilyen "városi zajok esőben" szintű hanganyag.

2022. dec. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rain Sound-ot szoktam hallgatni tanulás közben, ha nincs teljes csend körülöttem.
2022. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!