Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ma amikor láttam, hogy valakit...

Ma amikor láttam, hogy valakit elkaptak bliccelni a metró aluljáróban, láttam, hogy két tségbeesett arca volt. Miért volt kétségbe esve?

Figyelt kérdés
2022. dec. 8. 21:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Befelé meg kifelé...

Össze vissza!

Töprengtem is sokszor azon, hogy együtt ennyi az intelligenciájuk az ellenőröknek vagy a főnökük ennyire agyonképzett, - hogy nem egy irányba szűrnek! -Szerintem attól tartanak - és azért ellenőriznek befelé ill. kifelé is, mert attól félnek a fogyatékosok, hogy a metróalagútban átruházom a bérletemet valakire! :DDD


A sápadtságról:

Nem jött be a takarékoskodás, ill. ügyeskedési, menekülési "stratégia" - és ez sokkal izgalmasabb, ha egy hónap alatt már nem az első alkalom, mert akkor tényleg kifejezetten "takarékos"! :)

2022. dec. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

#11 Szerintem ez inkább direkt szívatás, mert lefelé annyira “ömlenek” az emberek, hogy nem ellenőrzik le az igazolványokat, de még ha ellenőriznék is, nem mennének vele semmire, mert ha valakinek nincs, az max. nem megy le a metróhoz, vagy gyorsan vesz egy jegyet stb.

Viszont kifelé leellenőriznek mindent is, és addigra már utaztál a metrón, tehát ha nincs mondjuk matrica a diákodon, akkor megbüntethetnek.

Csak szerintem ez azért nem korrekt, mert ha már egyszer voltak olyan nyámnyilák, hogy lefelé leengedtek, akkor ne kifelé büntetgessenek…

2022. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Az a része érthető, hogy már igénybe vetted a szolgáltatást és innentől jogos, hogy leellenőrz(het)ik, hogy jogosult voltál-e erre. De az szervezetlenségre, esztelenségre utal, hogy mindkét irányba ellenőriznek, - gyakorlatilag hülyének nézik azt az utast, akinek pont ott kell leszállnia, ahol a felfelé irányt is ellenőrzik. Tiszta gyógypedagógia.


Amikor beüzemelték a mai nevén 2. metrót, akkor áteresztő kapuk voltak a mozgólépcső előtti szakaszon, - le-, beengedtek a metróállomásra és a kapukba egy forintost kellett dobni, ha ott akartál lemenni. Amennyiben nem készpénzes megoldást választottál, akkor az ellenőrzési pont jobb szélén lehetett elmenni egy ellenőr előtt, akinek felmutattad a bérletedet és mehettél tovább. Egyszer volt ellenőrzés, minden megállónál és egy azonos irányba! Lefelé! Értem én, hogy "nincs elég ember", de egyetemes hülyeségre mindig van - még több is mint amennyire szükség lenne, - de ha ez így is van, a létszámot sem az utasok építették le szükségtelen, észszerűtlen mértékben. Ha ehhez hozzácsapom, hogy volt idő, amikor minden egyes tömegközlekedési járművön volt külön kalauz és nála lehetett venni külön jegyet - hátul, az utolsó ajtónál neki kialakított "kakasüllőn", - akkor a digitális kor szülöttjei néznének bután, mint egy gázálarc, membrán nélkül. :) -Pedig volt ilyen!

Nem a sötét középkort preferálom, de amit mostanában művelnek az ellenőrök, az komikus - és komolytalan! :D

2022. dec. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
11%

12 "Nem is mennek vele semmire"? Te okostóni, ha nem utazol jegy nélkül vagy veszel jegyet az utazáshoz, az pont az az eredmény, amiért ellenőrök vannak.


Bírom amúgy hogy milyen okos mindenki, hogy hol és mikor kellene ellenőrizni. Használjátok a tömegközlekedést szabályosan oszt akkor nem kellenek ellenőrök, és nem kell nektek se beleokoskodni.

2022. dec. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy először büntették meg. Mikor engem először kaptak el, így voltam vele, ahogy egyik hozzászóló írta, hogy nem azért nem vettem bérletet, mert nem akartam, hanem mert már nem volt rá pénzem, de munkába meg be kellett menni valahogy. Fogalmam sem volt, hogy fogom kifizetni a bírságot, fogalmam sem volt, mi fog velem történni, elkések-e a munkából emiatt, hogy zajlik egy ilyen bünti.

Meg mellette azt gondoltam, hogy biztos mindenki engem néz, és ítélkeznek, hogy milyen aljadék tolvaj bliccelő vagyok.

2022. dec. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ha valaki nagyon nem akar megállni az ellenőrnek, akkor nem nagyon tudják visszatartani.

Pár héttel ezelőtt a 2-es metró Astoria állomásán ellenőrizte 3 női ellenőr a leszállók jegyeit/bérleteit. Az egyik cigány csávó csak valamit káromkodott és ment tovább, az egyik csaj annyit kiabált utána, hogy "ess le a mozgólépcsőről. "

Mivel nem hatósági személyek, így kényszert sem alkalmazhatnak...

2022. dec. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Visszatarthatnak, próbáld ki hogy nincs jegyed és elsétálsz.
2022. dec. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#17 Nem tarthatnak vissza, nem akadályozhatják a szabadságodat, ha nincs velük egy rendőr. Sajnos ezzel sokan vissza is élnek.
2022. dec. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Pontosan addig tarthatnak vissza amíg megérkezik a rendőr, akit odahívnak ha kekeckedsz.
2022. dec. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
#19 Rendőrt hívhatnak, de erőszakkal nem tarthatnak vissza, nincs is rá kapacitásuk.
2022. dec. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!