Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen okai lehetnek annak,...

Milyen okai lehetnek annak, ha egy ember (húszas éveiben járó) sokszor vált munkahelyet és mindenhol pár hónapig, max egy évig van?

Figyelt kérdés
2022. dec. 17. 06:34
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Nem találja a helyét, vagy nem érzi jól magát a munkahelyen.
2022. dec. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy nem tetszik neki a munka, nem bírja a főnököt/munkatársat, elégedetlen a fizuval stb
2022. dec. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én az 50-es éveimet járom és gyakran váltok. Tapasztalatot szerez az ember, amit pontoznak egy munkahely megpalyázásánál. Csak így lehet magasabb bért elérni.

Alkalmazkodó típus vagyok, az embereket szeretem, nálam a fizetés volt a mérvadó. Mindig jött egy jobb ajánlat amit nem tudtam nem elfogadni.

2022. dec. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Van esze és nem alkuszik meg. A falnak tudok menni az olyan "tapasztalt" idősebb emberektől, akik 1 max. 2 munkahelyen dolgoztak.
2022. dec. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

De örülök, hogy eddig semmilyen negatív komment nem jött :)


Én ilyen voltam mindig is, ha nem tetszett a munka, a fizu, a beosztás, bármi, akkor eljöttem, kerestem mást. Rövidebb munkanélküli időszakaim is voltak, pár hónap, de mindig volt félretett pénzem. Csak az a baj, hogy a családom nem érti meg, beszólnak, kifejezik, hogy hülyeséget csinálok. Egyrészt mert ők még az örülj hogy van munka idejében nőttek fel, másrészt ha családot akarsz eltartani, akkor azért megfontoltnak kell lenni, nekik van gyerekük, nekem még nincs. Most egy éve vagyok a jelenlegi munkahelyemen, amikor felvettek és felmondtam az előző helyen, apám megkérdezte, hogy na és itt hány hónapig maradok? Meg amikor a tágabb családdal találkoztam és kérdezték, mi a helyzet az xy helyen, mondtam, hogy már nem vagyok ott, jöttek azzal, hogy jaaa már megint váltottál?


Tudom, hogy nem kéne mások véleményével törődnöm, meg nincs is közük hozzá, nem ők tartanak el, de azért nekem mégis rosszul esnek ezek. Jövő héten készülök felmondani, pedig úgy terveztem, hogy amíg nem szülök itt maradok, így biztos a GYES, meg azért fárasztó mindig beilleszkedni egy új helyre. Na egyre rosszabbak itt a dolgok, sok a változás, nem akarok maradni, gyereket meg kb 5 év múlvára tervezünk csak :D


De tudom, hogy megint jönnek ezek a rossz beszólások, pont lesz most karácsony, szülinap a családban, ahol biztos megkérdezik, milyen a munka...

2022. dec. 17. 08:35
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is örök elégedetlen vagyok. :) Van, aki benne tud maradni egy ilyen helyzetben, nekem az igazságérzetem nem engedi. Nem tudok egy olyan helyen dolgozni, ahol úgy érzem, megaláznak. Borzalmas érzés lenne tűrni a pénzért, hogy belém rúgjanak és lássam rajtuk, hogy nyeregben érzik magukat, mert kiszolgáltatott vagyok. Ugyanígy nem akarom megadni senkinek az örömet azzal kapcsolatban, hogy kirúgással fenyeget én meg jóformán könyörgök neki. Úgyhogy ha valahol ezt érzem, onnan Nem szeretem azt érezni, hogy bárki sakkban tarthat. Mert nem.
2022. dec. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Onnan önként elhúzok *
2022. dec. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Megértem miért zavarnak ezek a kellemetlen kérdések, kérdező. Vérmérséklettől függően lehet ezt rendezni. Ha szereted a családod, akkor az első ilyen beszólásnál leállsz és tartasz egy kis monológot arról, hogy miért váltasz (nen konrétumok, hogy mert itt rossz a pénz vagy ilyesmi, hanem hogy te nem vagy hajlandó megalkudni vagy megalázni magad).

Ha reménytelenül hülye a családod, akkor pedig szélesen mosolyogj minden egyes ilyen hozzászólásnál és gondolj arra, hogy ők X év elteltével is csak a sz@rt fogják lapátolni, mert gyávák váltani. A beszólásaikkal pedig csak igazolják önnön nyomorúságukat.

2022. dec. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azért lehet ennek olyan oka is, hogy nem méri föl az ember helyesen az adott munkahelyen BELÜLI lehetőségeket, és idő előtt vált. Ezt a saját példából mondom. Leginkább azért válogattam eddig évente, mert 1) volt valami tervem, amihez kellett pár hónap "szabad" idő (általában ez alatt is dolgoztam, csak nem cégeknek) 2) besokalltam 3) kaptam egy jobb ajánlatot. Nemritkán mindhárom egyszerre.

Sokszor célravezetőbb lett volna maradni, sajnos bennem is csak a két véglet élt. Vagy itt rohadok meg, mint valami életfogytos a sitten, vagy egyik napról a másikra beadom a felmondást. Mintha nem lenne középút. Pedig van, nem is egy.

2022. dec. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ma már alapból nem az a fajta nemgondolkodás van, hogy maradni egy helyen életünk végéig, hanem sokkal mobilabbak a mai fiatalok, ami jó. Ma már nem feltétlen gond az sem, ha az önéletrajz teli van 20-féle munkahellyel.
2022. dec. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!