Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen okai lehetnek annak,...

Milyen okai lehetnek annak, ha egy ember (húszas éveiben járó) sokszor vált munkahelyet és mindenhol pár hónapig, max egy évig van?

Figyelt kérdés
2022. dec. 17. 06:34
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#8 Köszi a tippeket :) Normális a családom, de ez pont olyan téma, amit nem értenek. Apám sem érti, az ő munkahelyén a fiatalok miért jönnek mennek.


#9 Sokszor nem néztem körül házon belül, de volt, hogy igen. Telefonos ügyfélszolgálatos voltam, de back officeban akartam dolgozni, mert utáltam ügyfelekkel beszélni. Rákérdeztem, mondták, hogy van üres hely - na igen, de ahhoz felsőfokon kellett volna angolul beszélnem, én meg nem tudok ilyen szinten.


#10 Egyszer elhelyezkedtem egy állami cégnél, ahol a bértábla alapján adtak fizetést, ehhez kellett egy igazolást kérnem, hogy mikor és hova voltam bejelentve, meddig kaptam TB-t. Látta a főnök, aki kb 60 éves nő volt, hogy volt asszem 9 hely :D Nagyon kiakadt, mi az, hogy ilyen rövid ideig voltam mindenhol, itt nem ezt várják... Cseszd meg, felvettetek, már nem mindegy? Amúgy 13 hónapot voltam ott. Senki más soha nem szólt emiatt, se annál a cégnél, se máshol.

2022. dec. 17. 15:05
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ez igaz, sőt, van olyan hely is, ahol abszolút nem támogatott a belső mozgás.


Még 2 dolog, nem ellenérv, csak plusz szempont eszembe jutott azért. Az egyik, hogy jó, ha egymásra épülnek azért a különböző tapasztalatok.


Nekem is kb ez a 10-edik munkahelyem (10 év alatt), és ezt mostanában kezdtem kapisgálni.


A mai eszemmel igazából már kihagytam volna 4-5 utóbbi váltást. Előrébb lennék, nem a szó konvencionális értelmében (ház&kocsi&asszony). Egyszerűbben csak több pénzem lenne, több időm azokra az emberekre és dolgokra akiket és amiket szeretek.


A másik, hogy ne lőjj ki minden lehetőséget a közelben, hoppon maradni is kellemetlen. Egy idő után pl hiába akartam 1-2 évet a környékünkön dolgozni, "elfogytak" a hasonló cégek, vagy épp nem volt nyitott pozíciójuk.


Utazni kellet, sokat, ami már kellemetlen volt.

2022. dec. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Kiírtam egy másik kérdést, hogy miért izgulok a felmondás miatt, pedig már sokszor csináltam, erre kaptam egy kommentet, hogy ösztönlény vagyok, aki nem tájékozódott a cégről, mielőtt jelentkezett :D
2022. dec. 17. 18:04
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Én már középkorú vagyok, de most kezdtem ezt a váltogatást. Előzőleg a fél életemet eltöltöttem egy helyen. Most meg azt látom, hogy elég csúnyán tudnak beszélni, bánni velem a kollégák, vagy főnökök. Azt a helyet keresem, ahol nem így lesz. Tudom, kihívás. Semmi baj.
2022. dec. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!