Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy nem merek...

Normális, hogy nem merek este/éjszaka kimenni az utcára? 18/L

Figyelt kérdés
Eredetileg szerettem a sötétben sétálni, de egyszer volt, hogy követett egy pasi, egyszer meg egy autó, és azóta eléggé parázok, ha a sötétben kell mászkálnom. Folyamatosan olyan érzésem van, hogy mindjárt rám ugrik valaki a bozótból, és leszúr, ha meg mögöttem jön egy kocsi, a szívem is megáll szinte, hogy el fognak rabolni. Nem hiszem, hogy ptsd-s lennék, mert a fent említett esetek kb 2 perc alatt lezajlottak, mem gondolom hogy mély nyomot hagytak volna bennem. De azért ez a szorongás sem egészen normális, nem? Vagy igen?

2022. dec. 17. 19:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Érthető hogy a mai világban nem szabad egyedül mászkálni éjjel, de ne stresszelj rá és ne nyomja rá a bélyeget a mentális egészségedre.

Igazából egy gázsprét eltehetnél a táskádba, könnyen hozzáférhető helyre.

2022. dec. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
én is szerettem éjszaka sétálgatni srácként. egyszer huszonéves koromban elkezdett követni egy autó lassan, és én éreztem hogy valakik kiszúrtak. jött egy utcát utánam, utána le is fordult, majd mellém ért és jó estét kívánt. rendőrök voltak azok. akkor egyszer igazoltattak gyalogosan. jól kikérdeztek mit mászkálok, hol voltam, hová megyek...nem voltak valami udvariasak. aztán utamra engedtek. több dolgot is megváltoztatott bennem ez az eset, egyrészt szerencsém is volt hogy nem valami ártó ember volt, de sokszor eszembe jut és nem szeretném ha megismétlődne. nem is járkálok el már. nem emiatt, csak változott idővel. bennem is félelem van ha jön szembe valami mulatozó társaság, vagy szinte akikről süt hogy be fognak neked szólni. Szabolcsban élek, sajnos nem ritka az ilyen
2022. dec. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Hát azért túlzás egy kicsit, hogy bokorból leszúr valaki, sokkal nagyobb az esélyed, ha összetalálkozol egy agresszív kutyával.
2022. dec. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Hát sötétedés után én se szeretek az utcán járni csak ha muszáj meg hideg is van de vigyázni kell figyelmesen sétálni kivilágitatlan sötét helyeken ne mászkálj egyedül
2022. dec. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem jobban is teszed hogyha elővigyázatos vagy. Sajnos rengeteg elrettentő hírt hallani minden nap.
2022. dec. 18. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Üdv a nők világában!
2022. dec. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Mert férfi nem félhet? Ne általánosítsatok már
2022. dec. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

7

Kérdezd meg a férfi ismerőseided, hogy ki mernek-e menni éjszaka az utcára, valószínűleg nem is fogják érteni, hogy miért kérdezed. Aztán kérdezd meg a nőket.

2022. dec. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

8.nak

Azért már a férfi testalkatától is függ, egy nagydarab állatot ki támadna meg? Egy gyerek testalkatú férfit simán kirabolnak vagy agyoncsapnak a sötétben!

2022. dec. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9

Oké, de akkor is gyakoribb az 50 kilós nő, mint az 50 kilós férfi, és nők szexuális zaklatást is gyakrabban szenvednek el, mint a férfiak. Nem állítom, hogy a férfiakkal ezek nem történhetnek meg, csak azt állítom, hogy a nők kitettebbek. Sajnos ez van.

2022. dec. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!