Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális dolog az,hogy elköltö...

Normális dolog az,hogy elköltöztem otthonról,és abszolút nem érdekel a karácsony?

Figyelt kérdés
Három hónapja költöztem el a páromhoz, egy felújításra váró, vályogházba és csinálgatom, ahogy tudom, az anyósommal együtt..de semmi sem olyan,mint amilyennek lennie kellene. Mivel a párom itt nem nagyon ügyködik semmit, minden rám hárul, az asztalhoz meg csak odaül mint a kis óvodás, várva az ételt. Nem találok semerre szépséget a házban, bármerre is nézek, mert olyan mintha a három hónap alatt semmi sem készült volna meg.Nem tetszenek a falak, és ahogy az egészet összecsapták, addig amíg ide nem költöztem. Ha szóvá teszem ezt,akkor hisztis vagyok, vagy azt mondják majd megkészül,csak legyek türelmes. Otthon karácsony táján, édesanyámmal összedolgozva pussz-passzba vágtunk mindent, itt meg olyan mintha senki sem segítene, és csak szolgálónak érzem magam. Nem érzek késztetést még arra sem,hogy főzzek annak, aki nem veszi ki a részét a ház csinálgatásából. Nem tudom magamban legyűrni ezt az érzést, és emiatt rengeteg a vita köztünk. Mit tudok tenni?Sokkal szívesebben lennék otthon,egy szép házban, a szüleimmel, mint itt.
2022. dec. 24. 08:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Most tulajdonképpen azzal van gondod, hogy akivel együtt élsz az nem ugyanazt gondolja az együttélésről, mint te.

Most van itt a pillanat, hogy ezt tisztázzátok és ha nem tudtok dűlőre jutni, akkor elbúcsúzzatok - te meg visszaköltözz anyádhoz amíg olyan embert nem találsz aki nem cselédet keres hanem társat.

Nem véletlenül van az a régi mondás hogy lakva ismerszik meg az ember. Pont erről szól, hogy előtte mindenki csak feltételezi milyen lesz a másik, vagy elhiszi amit mond magáról. Amikor meg ott vagytok együtt akkor kiderül mi a valóság és hogy hisztinek nevezi azt ami neked a lényeg lenne.

Beszéljétek meg!

Mond el, hogy az együttélés KÖZÖS munkát, feladatokat jelent és nem azt, hogy ő elvárja, hogy te megtedd ami kell neki meg neked. De ugyanúgy ő is gondolhatja - ezt se hagyd figyelmen kívül - hogy neki miért is kellene másképpen csinálnia, mint ahogy szeretné. A beszélgetés azért fontos hogy megismerjétek a másik hogyan gondolja az együttélést, a feladatok megosztását - és el lehessen dönteni, hogy tudtok-e együtt élni vagy sem.

Ha kell akkor te lejjebb tudsz adni az elvárásaidból? Tudod évtizedeken keresztül azt csinálni ami miatt most kérdést írtál ki? Vagy ő képes változni és részt venni jobban a feladatokban, számodra is elegendő mértékben? Akarja-e egyáltalán? Mert lehet hogy neki olyan társ kellene aki szeret másokat kiszolgálni és beéri azzal ha lassan alakulnak a dolgok körülötte.

Beszéljétek meg a dolgot és nem fog működni - mert valószínűleg nem fog - akkor állj fel és menj! Akkor töltsd a karácsonyt a szüleiddel, de ne is menj többet vissza! Minek mennél? Szerinted a következő karácsony más lesz mint a mostani ha maradsz?

2022. dec. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez nagyon szépen megfogalmazott,és leírt válasz volt.Köszönöm szépen. A kérdést pedig azért írtam ki,mert el vagyok keseredve. Próbáltam már szép szóval, rengetegszer,és meg is beszéltük..de csak egy pár napig látok változást és némi igyekezetet, utána ha nincs "cseszegetés, terelgetés", akkor visszajutunk ugyan oda. Abszolút nem vagyok benne biztos,hogy ez így hosszú távon működhet. Idegességemben már így is rengeteget vérzik az orrom..mert csinálom a dolgokat, de a másik részről passzívságot érzékelek. A tipikus minden mindegy.Ha kérdezek valamit,hogy szerinted jó-e, akkor mindenre az a válasz,hogy igen.
2022. dec. 24. 08:37
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

En eleve osszeirnám hogyan mikkel lehetne a házat élhetővé tenni.

Pontokba szedve mellé a költségek azok mellé a határidők esetleg a kivitelezes megoldása (hány ember mennyi anyag kell hozzá stb)

Es azt szisztematikusan betartatnám.


Vagy ha gáz az egész ahogy van, eladnám, és önerőnek jo lesz másikba ami KÉSZ VAN.


Ha mindenki hulye körülöttem es luzer, kezembe venném én a dolgokat nekik csak aláírniuk kell meg finanszirozni.

2022. dec. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sajnos,ez itt nem így megy. Ízlés sincsen,és a pénzt sem arra akarják fordítani amire kell.Mivel érzem belül,hogy rezeg a léc,és ennyire bizonytalan vagyok,hogy maradni akarok-e nem igazán fogok ebbe a katyvaszba belefektetni. Elég az,hogy pazarlom az időmet,és tapasztgatom a falat az anyósommal,meg bütykölöm a kertet erőn felül. Ilyen herével egyszerűen nem lehet sokáig együtt élni,és az a legrosszabb, hogy az anyja is azt mondja,hogy sajnos,mindig ilyen volt. Amikor ismerkedtünk, nem ilyen embernek mutatkozott..de hát lakva ismerszik meg az ember,ahogy fentebb is írták.Otthon én nem ezt láttam mintának,ott apraja nagyja csinálta a dolgát,itt csak az anyósjelölt és én csinálunk bármit is.
2022. dec. 24. 08:47
 5/17 A kérdező kommentje:
Ja, és 31 évesen szinte semmi tartaléka nincsen, így a házat sem akarja eladni,mármint ezt a katyvaszt, mert akkor nem lesz hol élnie.
2022. dec. 24. 08:48
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Mindenhol a nő huzoerő.

Nem egy családot ismerek ahol a nő az ész a pasi meg a fiaik is csak test.

A nő miatt van csak haladás fejlodes.

Ismetlem nem egy család ilyen.

2022. dec. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Végigolvasva a kérdést és a leírást, szerintem Kérdező te nagyon is tudod, hogy mit kell tenned. A here szó már olvasás közben beugrott, aztán látom, hogy te is írod. 😄 Nagyobb bizonyosság nem kell annál, amit a SAJÁT anyja mond róla.
2022. dec. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
15%

Szóval a párod egy nincstelen, lusta, lúzer.


Te választottad őt. Vagy megszoksz, vagy megszöksz.


Annyi idős vagyok mint a párod, modern lakásom van, cégeim, és céljaim. De csak ostoba, agyatlan picsuszokkal hoz össze a sors mostanában, akiket nem lehet komolyan venni.

Én azt javasolnám, hogy dobbants, és keress olyan partnert, aki partner.

2022. dec. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
és akkor miért is élsz és vagy vele?
2022. dec. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Mert azt gondoltam,hogy ki tudunk alakítani egy szép életet. Nem így indult a kapcsolat, és nem szokásom egy hét után otthagyni valakit..csak azért mert úgy néz ki,hogy nem működik..Küzdök a végsőkig,és ha 100%-ban meggyőződtem,hogy nem megy,akkor hagyom a fenébe.remélem,megkaptad a választ amit szerettél volna utolsó.
2022. dec. 24. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!