Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire utálatosak az...

Miért ennyire utálatosak az emberek?

Figyelt kérdés
A skizofrén párommal babát tervezünk. Emiatt sokat savaznak minket az emberek, hogy felelőtlenek, önzőek vagyunk, el fogják venni tőlünk a gyereket stb. Egy egészséges embernek is születhet beteg gyereke, és fordítva. Szerintem jogunk van normális életet élni mint a többi ember.

2022. dec. 24. 10:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%

Mert félnek. Féltik a kis világukat.

Miért? - mert gyengékés buták.

Miért? - mert tapasztalatlanok.

Nem képesek megérteni más tapasztalatát, mert nekik ilyen nincsen.

2022. dec. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%

Mert ez rendkívül átgondolatlan, felelőtlen döntésnek tűnik. Szó sincs utálatos gonoszságról.


A párod tudja, milyen nehéz teher skizofrénnek lenni. Ugyan ezt a terhet akarjátok a gyerekre is tenni? A skizofréniára való hajlam öröklődhet, de ha épp nem is születik majd úgy, az anya betegsége élete minden szakaszában kihívást jelent majd neki. Ezt érdemes lenne átgondolnotok, mert ha belevágtok, nem gondolhatjátok meg magatokat.

2022. dec. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
44%

Hát, nem egy nyerő terv reklámozni ezt a skizofrén dolgot.

Általában a nyomi emberek boldogok akkor, ha valakiről kiderül valami gyengeség.

Amíg meg nem, addig próbálgatják..

2022. dec. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
Miért érzitek úgy, hogy nektek szaporodnotok kell és tönkretenni egy ember életét az önzőségetekkel?
2022. dec. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

"Miért érzitek úgy, hogy nektek szaporodnotok kell és tönkretenni egy ember életét az önzőségetekkel?"


Na, pontosan erről beszélek. Én szeretnék gyereket, ha a párom is úgy érzi, hogy a betegsége mellett be tudja ezt vállalni akkor miért ne?

2022. dec. 24. 11:12
 6/24 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem kamukerdes (nyilvan de, majd pont karacsonykor merul fel hogy a skizo pasid is AKARJA a gyereket, mi?), szoval nem netan nem az, akkor az lehet az oka, hogy rajtad kivul mindenki atlatja mekkora onzo senkihazi vagy, aki kepes lenne egy tudottan tovabborokitheto betegseg kockazatat is bevallalni a gyerek neveben csak azert, hogy babucikazhasson es elmondhassa magarol hogy valami nyomot mar hagyott a vilagon.
2022. dec. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
75%
Anyukám skizofrén. Akkor derült ki, amikor 9 éves voltam. Nem kívánom senkinek. Azóta kezelik, de attól meg kicsit le van lassulva. A gyerekkel fogtok kibabrálni, jobb lenne elengedni. Tartsatok inkább házi állatot, kutyát, az majdnem gyerek, csak aranyosabb.
2022. dec. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
81%
Hát én skizofrén vagyok, és rohadtul nem vagyok hálás a szüleimnek. Anyai ágon öröklődik ez a családomban, és gyógyszer nélkül szerintem már régen összeomlottam volna. Arról nem is beszélve, hogy ha a munkahelyemen kiderül, simán kidobhatnak, vagy kiutálhatnak a betegséget övező sztereotípiák miatt. Ha valaha szeretnék gyermeket, csak örökbefogadás jöhet szóba. Én is önzőnek tartom azokat, akiknek lehetőségük lenne nem kockáztatni, hogy egy ekkora, egész életre szóló terhet rakjanak valakire (mert az örökbefogadás lehetősége mindenki számára adott), de mégis megteszik.
2022. dec. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

"munkahelyemen kiderül, simán kidobhatnak, vagy kiutálhatnak a betegséget övező sztereotípiák miatt" Sajnálom. Ha ez megtörténne, én emiatt beperelném a céget.


Én sajnos nem tudnám más gyerekét nevelni, szóval az örökbefogadás nem jöhet szóba. Nálunk a párom (nő) a beteg, azt olvastam, ha csak az egyik szülő érintett, akkor nagyon kevés esély (kevesebb mint 10%) hogy továbbadja a betegséget.

2022. dec. 24. 11:46
 10/24 anonim ***** válasza:
76%

"Én sajnos nem tudnám más gyerekét nevelni, szóval az örökbefogadás nem jöhet szóba."

Ha már alapból így állsz hozzá, hogy "márpedig az én gyerekem legyen csak az én nevelésemmel", akkor inkább ne legyen. Azok az emberek gondolkoznak így, akik elvárják hogy a gyerekeik úgy éljenek ahogy ők azt megálmodták, és ha nem, jön a kiabálás, meg egyéb szépségek. Az se túl bíztató, hogy úgy tekintesz a gyerekre, hogy neked jár, alanyi jogon. A család alapítás senkinek nem "jár".

2022. dec. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!