Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van bűntudatom, ha le...

Miért van bűntudatom, ha le kell cserélnem a már bőven nem jól funkcionáló telefonomat? Ez normális?

Figyelt kérdés

Még egyetemista vagyok, 20 éves, és részben a szüleim tartanak el. Amióta okostelefont használok mindig magamnak kellett vennem, vagy a zsebpénzemből, vagy éppen a diákmelós fizetésemből. A mindig alatt két alkalmat kell érteni, az elsőt még 12-13 éves korom körül, a másodikat, a másodikat, amit jelenleg is használok meg 4 és fél éve vettem.(mindig feltöltőkártyás voltam)Már kissé rosszul működik, a vezetékes fülhallgatókat nem érzékeli, a képernyőnek fura sárgás fénye van, a bekapcsoló gomb nem reagál normálisan, random újraindul néha, stb. Szóval na, megérett a cserére.

Viszont az igényeimnek megfelelő eszközt 70 ezer alatt nem igazán találok. Marhára bűntudatom van, ha arra gondolok, hogy ennyit adok ki egy telefonra, holott mindennapi életemben szükségem van rá. Ezen írok beadandót, ha nincs hely tömegközlekedésen előkapni a laptopot, ha új helyre megyek ezzel tájékozódom, sokszor az online elérhető dolgokat mobilon olvasom (ppt-k, kötelező olvasmányok, szakirodalmak), ha a házimat befotózva kell elküldeni, akkor telefonnal fotózom. Szóval na, amire használom ahhoz indokolt a nagy tárhely, normális kamera, meg hogy ne sűrűn merüljön le. Szóval sokat nem tudok lecsípni az árból, lévén nem arról van szó, hogy kell a félmilliós teló, mer az a menő. Ehhez képest már szeptember óta gondolkodom azon, hogy lecseréljem-e, holott már bosszúságot okoz, hogy 10 percig kell nyomogatom a kikapcs gombot, hogy elsötétüljön a nyomorult képernyő, meg esetleges online órákon meg két eszközt kell egyszerre használnom, mert kolis vagyok, a fülhallgatóm nem érzékeli a telóm ezért laptopon vagyok belépve, de ha kérdésem van a feladattal kapcsolatban és az oktató látni szeretné, hogy mi nem stimmel a levezetésben, akkor meg csak a telefonnal tudom kamerázni a füzetem. :D

És ehhez képest ha a szüleimnek említem, hogy na akkor most a saját fizumból/ösztöndíjból megrendelem az új telót, akkor anyám részéről még megy is a szokásos extra bűntudatkeltés, hogy miiiiééért keeeell ilyen drágán, mit tud ez, amit egy olcsóbb neeeem, majd a magyarázatom után ugyanez, hogy még százszor megkérdezi, hogy biztos ennyit akarok rá kiadni. De ha nem említem neki, akkor is ugyanaz a bűntudat megvan, tehát tök mindegy.


Egyáltalán normális, hogy ilyen szinten bűntudatom van, hogy már amikor nagyon muszáj akkor le akarom cserélni a nyomorult telefonomat? Miért van ez? Mit lehet ezzel kezdeni?


2022. dec. 25. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem, valószínűleg a neveltetésed és a szüleid mentalitása miatt van ez.


Szard le egyébként és vegyél valami normálisabb telefont. Manapság már száz ezer forint körül is olyat kapsz ami 6-8GB memória és 128GB tárhely. Az pedig alap felhasználásra elég lesz. Hidd el, hogyha meglesz és azt fogod érezni, hogy ezen mennyivel könnyebben és gyorsabban megy minden akkor örlüni fogsz.

2022. dec. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pedig 70 ezer nem is sok egy olyan telefonért, ami megbízató kell, hogy legyen. Nyugodtan vegyél ennyiért telefont, akár drágábbat is, ha teheted.
2022. dec. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 Pont ilyesmi paraméterek alapján néztem telefont. :D Egyébként tudom, hogy könnyebben mennek majd a dolgok, és örülni fogok, csak tök nehéz az elhatározásig eljutni. :D
2022. dec. 25. 19:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak vegyél rá védő tokot, nehogy úgy járj, mint én, hogy elejtettem, betonra esett, és pókhálós lett a kijelző. Nem nagyon, csak alul meg fölül egy kicsit, ettől még működik jól, de a megcsináltatása egy vagyon lenne. Inkább így hagyom.
2022. dec. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is sajnáltam rá a pénzt mikor le kellett cserélnem a telefonom, pedig már alig működött, majdnem 10 éves telefon volt.
2022. dec. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Lehet néhány ok.

- egyik a döntésképtelenség, hogy kiválaszd a megfelelő cuccot, ill. ez mégiscsak megyeget


- félsz, hogy megbotránkoznak a szüleid, vagy mások, hogy "drága telefonnal felvágsz"


- szorongsz, hogy anyagilag ezt megengedheted-e magadnak


- környezetvédelem


még néhány ok szóba jöhet.


Egy telefon élettartama korlátozott, tehát nem érdemes a legdrágábbat venni, de tudomásul kell venni, hogy mi a valódi szükségleted, és azt mindenképpen bírnia kell, jó, ha szereted a telefonodat, mint minden más cuccod, de valóban rangsorolni is tudnod kell.


Mérlegelj, nézz utána, hogy milyent veszel, és ha veszel, akkor utána kár agyalni, hogy jó döntés volt, vagy sem, mert a megbánás már nem vezet sehova.


Viszont érdemes tudatosan körülnézni, hogy hol a legolcsóbb, pl. neten vásárolva, és néha lehet, hogy nem a legolcsóbb a legjobb ajánlat, mert lehet, hogy pl. hosszabb jótállást vállalnak valahol, vagy valami plusz kiegészítőt adnak hozzá.


A webáruházban kéthetes pénzvisszafizetési garancia jár a magánszemélyes vásárlás esetén, ezzel volt már, hogy éltem.

2022. dec. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem bűntudat, csak hiány a régi telóra vonatkozóan.
2022. dec. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!