Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezelitek ezt a dolgot...

Hogyan kezelitek ezt a dolgot (bővebben kifejtem lent)?

Figyelt kérdés

Ha a párotok előző párja/házastársa meghalt, és utána következel te?

Nem túl sok önbizalmam van alapból, de egész szépen összeszedtem magam pár éve. Jöttek is az eredmények, jó volt minden, munkában is, párkapcsolatban is, megismertem, összejöttünk, minden szép és jó, jól megvagyunk. Ezt a tényt leszámítva, mert fogalmam sincs, hogyan lehet ezt kezelni. Egyáltalán kell? Vagy csak simán elfogadni? De az meg nem megy, túlreagálom.

Velem van a gond, azt tudom, mert egyszerűen képtelen vagyok ezen túltenni magam. Rengeteget kattogok a dolgon, tipikusan azt látom/hallom meg mindenhol, hogy örökké szeretjük akit elveszítünk. És emiatt már azt beszélem be magamnak, hogy engem biztos nem is szeret, csak jobb híján vagyok én, pedig ez nem igaz (legalábbis remélem).

Azt, hogy mi történt, nem tudtam amikor megismerkedtünk, csak később mesélte el (néhány évet voltak együtt egyébként, gyerek nem volt, mi is évekkel később jöttünk össze, és ő kezdeményezett). Őszintén szólva most úgy gondolom, ha ezt tudom, nem biztos, hogy belemegyek ebbe az egészbe. Másfelől meg minden tekintetben nagyon illik hozzám, meg hát szeretem is nagyon. Én házasságot, családot terveznék vele, de már ott tartok fejben, hogy ő lehet nem is akar (még csak terv szintjén beszéltünk ezekről), mert még mindig a volt párját szereti/vele szeretett volna családot, nem velem.

Nagyon félek, hogy elszúrom ezt az egészet, de egyszerűen ha tudom, hogy kimegy mondjuk a temetőbe, napokig ki vagyok borulva. Nem tudok egyébként minden alkalomról, de nyilván vannak evidends dátumok, vagy ha mondja esetleg. Igyekszem nem kimutatni, de egyre nehezebben megy. Azt se akarom, hogy titkolóznia kelljen előttem, de jó képet se tudok hozzá vágni. Vagy random bekattan valami gondolat ezzel kapcsolatban, és akkor azon őrlődök.


(Régebben jártam pszichológushoz, más problémákkal, sokat segített, de sajnos hozzá már nem tudok visszamenni ezzel a dologgal. De lehet, hogy keresnem kell másikat).


2022. dec. 26. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül nem tudod túltenni magad ezen, akkor keress pszichológust, mert kár lenne ilyennel tönkretenni a kapcsolatot
2022. dec. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pszichológus.
2022. dec. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Én majdnem minden exem szeretem ma is, de teljesen más érzés mint azt szeretni, akivel egyutt vagy.


Aki meg álmokat(pl exeket), vagy fantomokat, vagy plátoikat kerget kaocsolatban, az később fog sírni amikor a kézzel fogható otthagyja aztán, és ő is csak álom lesz

2022. dec. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 evimeri ***** válasza:
100%

Szia.

Azt neked kell érezned, hogy szeret-e a párod.

Azért mert kijár a volt párjához egyáltalán nem jelenti azt, hogy még mindíg őt szereti.

Ha nem hasonlítgat téged hozzá, nem rak ki róla képeket a lakásban stb, akkor tényleg vele van a gond.

Ha annyira szereted szerintem kísérd el őt a temetőbe.

Én ismerek olyan házaspárt , akik együtt járnak ki a volt feleség sírjához, ami nagyon szép dolog. Szerintem semmi kivetni való nincs abban, hogy akit valaha szeretett és elveszített annak a sírjához kijár néha.

Ha nem tudod őt így elfogadni nem is szereted csak birtokolni akarod. Óriási ám külömbség.

2022. dec. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szeret, ez biztos, csak én képzelem bele, hogy nem, vagy nem annyira. Pont ez a baj, hogy jönnek ezek a hülye gondolatok, és félek, hogy saját hülyeségem miatt elrontok mindent, pedig tényleg nagyon szeretem. Nem hasonlítgat, nem pakol tele mindent vele, szerintem ő teljesen normálisan kezeli, néha van csak megemlítve. Nem akarom azt se, hogy tabu legyen, meg titkolóznia kelljen, az nagyon rossz lenne, és nagyon szégyellném magam, ha ilyen lennék. Természetesen azzal sincs semmi baj, hogy kijár,tiszteletben tartom, csak rohadt nehéz, mikor kiborulok tőle, de ez egyáltalán nem szándékos.

A birtoklás dologban lehet van némi igazság, ezen elgondolkozom, köszi.

Ezért is írtam hogy velem van a baj. Csak nem tudom, hogy tegyem ezt helyre magamban. Megpróbálom megint, aztán ha nem megy, tényleg keresek pszichológust.

2022. dec. 26. 21:19
 6/6 evimeri ***** válasza:

Szia.

Gondolom neked is volt előtte kapcsolatod.

Gondolj bele milyen lehet, ha valaki úgy veszíti el a szerelmét, hogy meghal.

Szerintem inkább légy büszke rá, hogy ilyen férfi van melletted. Tiszteli a volt párja emlékét. Mint írtam, ha nem akar hozzá hasonlítani és nincsennek tárgyak a lakásban amik, rá emlékeztetik szerintem akkor nincs ezen semmi kivetni való.

Én a helyedben még a temetőbe is kikísérném, lehet hogy még jól is esne neki.

Egyébként erről még sosem beszéltetek, hogy miért jár ki a sírjához és hogy neked ez rosszul esik?

Lehet ha megbeszélnétek és elmondaná miért teszi, te is megnyugodnál.

Sajnos jobb ötletem nincs.

2022. dec. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!