Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiak és nők, mit gondoltok?

Férfiak és nők, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A nők olyanok, akár az isteni teremtmények. A nők szépek, aranyosak, ártatlan kinézetűek, a hangjuk bársonyos és minden ruha istennővé teszi őket. A férfiak, akikből a rosszat feltételezik, ha szabadabban öltözködnek, akkor kinézik őket... stb.


Előnyös kinézettel rendelkezek, vagyis jóképű vagyok. Ez az információ az alábbi szempontból lényeges: az emberek "cuki rosszfiúnak" gondolnak, és ez zavar.

Sokszor adódott olyan helyzet, amiben emberek szorultak a segítségemre, legyen az egészségügyi probléma vagy bármi más. Nemrég történt az alábbi eset:

Öcsémmel lementünk a játszótérre. Miközben játszottam vele, láttam, hogy egy gyerek elszalad a forgalmas út felé, de az anyja a telefonba bújva észre se vette, így utána futottam és visszavittem az anyjához, akit figyelmeztettem, de az első reakciója a nőnek az volt, hogy takarodjak a gyermekétől, mert kihívja a rendőrséget. Játszótérrel kapcsolatban 8-9 hasonló élményem van.

Olyan is történt, hogy emberek lettek rosszul az utcán és odamentem segíteni. Körülbelül 15 ilyen esetem volt életem során, és abból 2-3 végződött jól.

Nyáron a Tesco parkolójában történt egy eset. A párom bement a Tescoba vásárolni, én lemostam az autót és miután végeztem, leparkoltam és mentem volna be. Az egyik autó mellett láttam, hogy egy fiatal nő fekszik, így odamentem segíteni és hívtam a mentőket. Kis idő múlva hirtelen annyit vettem észre, hogy a hátamba rúgott valaki és párszor hasonlóan tett, majd ordított, hogy takarodjak a jó k*va a*ba, ne zaklassam a lányát. Fenyegetett, én meg megelégeltem azt a viselkedést, és kihívtam a rendőrséget, mert képtelen volt felfogni a helyzetet.


Sorolhatnám tovább. A fenti helyzetekben ha nőként cselekedtem volna, mekkora eséllyel fordultak volna ellenem az emberek? Valószínűleg egyáltalán nem.


Rühellek férfinak lenni. Hogyan kezeljem ezeket a helyzeteket? Ti mit tennétek? Ti is hasonlóan cselekednétek, ha valamelyik családtagotokkal történne valami és egy férfi segítene rajta?

Ezeket leszámítva is sokkal boldogabb lennék, ha nő lehetnék. Gyerekkoromban is sokszor csináltam úgy, mintha lány lennék, és rendkívül sok "lányos" dolog érdekel 24 éves létemre is. Mindig azt éreztem, hogy legbelül nő vagyok.



FONTOS MEGEMLÍTENEM:

- tisztában vagyok, hogy nőnek lenni is nehéz

- nem ócsárolni akarom a női vagy férfi nemet



2022. dec. 28. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Talán, ha nem pofátlankodnál bele más életébe...

Még úgy is lerí a leírásodból, hogy az a sok önfeláldozó segítséged totál fölösleges, hogy nagyon mártírnak akarod beállítani magad.


Meg kicsit kamu szaga is van. 21 év alatt senki se ájult el vagy lett rosszul a közelemben annyira, hogy segítségre szoruljon, pedig van egy vérnyomásos barátom, meg egy nyugtatót szedő szobatársam. 15 kicsit sok reális számnak...

2022. dec. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak terápiát tudok javasolni.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen "kérdések" egyáltalán megjelenhetnek itt.

Ez lassan már gyakoriblog, nem kérdező oldal.

2022. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1%
Ha valóban jól nézel ki, akkor számomra teljesen érthetetlen történetek ezek. Egy szép embert soha nem fognak kutyába sem venni.
2022. dec. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A szép emberek komoly privilégiumokkal rendelkeznek. Ez tény.
2022. dec. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
98%
Mekkora mesemondó vagy..... :D
2022. dec. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A társadalom sajnos mindkét nemmel szigorú, csak más módokon. A tesztoszteron egy nagy rákfenéje a férfi nemnek, sajnos tényleg összefüggést mutat majdnem minden illegálissal a magas tesztoszteronszint. Ezek nagyon csúnya előítéletek, de sajnos van alapjuk. Sok férfi agresszív, főleg a csőcselék, erejükből adódóan pedig veszélyesek is. Nézd, én elég visszafogottan öltözöm még nyáron is a napallergiám miatt, általában be vagyok csomagolva nyakig. Nem igazán tudtam még úgy kimenni az utcára egy hosszabb sétára vagy ügyintézésre, hogy valaki ne méricskélt volna és ugatott volna be nekem valami perverzet vagy gusztustalant. Gondolom nem kell részleteznem, hogy férfiak. A szexet mindkét nem szereti, ebből nem nyitok vitát, de szintén férfiakra jellemző, hogy nem bírnak magukkal, nem tudnak nélküle élni, hatalmas pénzeket adnak ki érte, hülyét csinálnak magukból érte... Ilyet kevés nő tesz és ez is abszolút hormonális. És valamiért ha ugyanolyan arányban vannak is pedofilok a férfiak és a nők körében, a férfiak ennek sokkal gátlástalanabbul utat engednek. Itt az oldalon is gusztustalan szóhasználattal beszélnek fiatal lányokról, több olyan emberrel találkoztam már fürdőben, aki kisgyerekeket követett és nézegetett (és nem az adott családhoz tartozott). Eleve nem sok nő maszturbál tömegközlekedésen és nyilvános helyeken. Férfiakból napi szinten van szinte egy, főleg a héven, késői vonatokon. Sajnos pár féreg ember nagyon jól elintézte nektek ezt az előítéletet és én tényleg próbálok nem hinni benne, hiszen nekem is van férfi rokonom, a baráti köröm jelentős része férfiakból áll, van vőlegényem, sőt, alapvetően jobban kijövök férfiakkal, mint nőkkel, ha bizalmasabb kapcsolatról van szó. De amíg az idegen nőkkel elhaladunk egymás mellett az életben súrlódások és bármi komolyabb nélkül, addig az idegen férfiak többsége nem bírja ki, hogy ne támadjon vagy alázzon. A karrieremben sem bírták ki, hogy ne fordítsanak energiát arra, hogy engem b*szogassanak, egy egyszerű séta alkalmával sem bírják ki. Konkrétan komoly energiákat fordítanak arra egyesek, hogy más emberek életére törjenek és van ugyan egy-két c*gány asszony is, aki ugat, mint a kutya, a nekedmenés, beugatás, utánaszólás, megalázó viselkedés és a másik nyílt lenézése... Ez a szereplés ez férfi műsor volt mindig is. Nem csodálom, hogy a háborúkat is ők kezdték.


És ez tényleg nem ellened szól, egyszerűen valami nagyon nincs rendben pár emberben és ennek a randalírozásnak nagyon nem segített az sem, hogy sokáig a férfiak irányítottak mindent (patriarchális társadalom). Gyakorlatilag 50 évvel ezelőttig semmi sem szabott ennek az ámokfutásnak gátat és most sem eléggé még.



Úgyhogy bármennyire is sajnálom, sajnos okkal a viszolygás.


És ahogy mondtam, a társadalom a nőket sem kíméli. Amit te sérelmezel, hogy a férfiaknak nem szabad meg nem cuki, az pont abból ered, hogy minket meg nem is tartottak másra alkalmasnak éveken keresztül, mint törődni és engedelmeskedni. A nőknek régen az volt a feladata, hogy szüljön és tündököljön ékszerként a férje mellett és tegye azzá az otthonukat. Ennyi. Egy kelléke volt a férfi presztízsnek, nem önálló lény. Ezért cuki a mai napig, ha egy nő tündököl. Amúgy egyáltalán nem az és szakmailag meg az élet minden más területén nagyon sok problémát okoz ez a hozzáállás velünk szemben.


Ti vért izzadtok, hogy ne tartsanak tőletek, mi meg vért izzadunk, hogy legyen tekintélyünk.


Ez van!

2022. dec. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
#6 őőő hagyjuk a rizsát, én szívesen cserélnék veled. Egy szép nő bármit elérhet.
2022. dec. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!