Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyenek a mai fiatalok?

Miért ilyenek a mai fiatalok?

Figyelt kérdés

Vendéglátásban dolgozom és tapasztalom hogy sokan közülük nem tudják kifejezni magukat. Egyszerűen annyira butának tűnnek mármint néhányuk. Kérdezek valamir erre hmm, ahaa, meg morognak össze-vissza.


Ami pluszban elképesztő hogy kinevetik az embereket közben meg olyan ostobák.


Azt hiszik hogy ők a valakik mert márkás cipőben, ruhában bejönnek, és megjegyzem köszönés nélkül. Elképesztően buták.


Egyszerűen nem értem hogy lehetnek ilyen nagyképűek, meg tudatlanok a fiatalok.



2022. dec. 29. 12:32
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
8:)))
2022. dec. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
87%
Én is emberekkel foglalkozom, csak egészségügyben. Vannak kulturáltabb és bunkóbb emberek, de egyáltalán nem tapasztalom, hogy ez korfüggő lenne.
2022. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
7%
Túl sokat gyakoriztak és eltorzultak.
2022. dec. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
53%

Sorkatonaság, mi? Hogyan kell arcszeszt lopni és azt inni. Hogyan kell a gyengébb fizikumútól bagót tarhálni.

Hogyan kell a saját elfojtott devianciád kiélni másokon. Hogyan szivasd le a többi kopaszt.

Hogyan kell kibújni a szolgálat alól.


Igen, aki 2 évig sorkatona volt (tisztelet a kivételnek), az mind ilyen kis féreg volt. Ezekből lettek ezek a pofátlan nyugdíjasok is, akik büszkék arra, hogy sorkatonák voltak. Ja, inkabb csak mégjobban kiélhették magukat a náluk gyengébben es kihasználhatón.

Akit pedig elnyomtak, az meg azért mondogatja a sorkatonaságot, mert ott ő volt a csicska. Ő szerinte most ő a valaki, hogy azt kibírta ő neki pedig emiatt járna automatikusan tisztelet azoktól, akik nem voltak sorkatonák. Miért is, mert most ők vannak "alatta".


Fun fact: ha annyira mondják, hogy így-úgy a sorkatonaság, akkor miért nem maradtak tovább? Ja, hogy sz@r volt. Hát elhiszem.



Ja, és ami a leglényegesebb: tudjuk-e mi történik akkor, ha egy mai 18-20 évest 1-2 hónapos alapkiképzésre küldünk? Ahol fokázni, wc-t pucolni és parancsszóra ugrani kell? Leírom én szívesen, mert van benne tapasztalatom:

Az ilyen fiatalok másokat fognak be a kötelező feladatokra, akár fizikai bántalmazással, akár manipulációval, vagy lelki terrorral.

A parancsokat az elején még úgy ahogy csináljak, de 1-2 hét után már visszapofáznak a kiképzőnek. Krvaanyázzák, bzmegolnak neki.

Ilyet hol mernél megcsinálni?


21. században a kiképzők már egy atyai pofont sem keverhetnek le az ilyen suttyóknak. Csak kiképzési módszereket alkalmaznak. (Fuss 2 km-t, csinálj 50 fekvőtámaszt stb). A gyerek nem fogja ezeket megcsinálni. A 2 km-t maximum lesétálja, a fekvőket nem teljesíti. Jön a verseny a taknyos és a kiképző között: ki a türelmesebb. Általában a kiképző unja meg hamarabb és inkább hagyja az egészet a francba. Elkönyveli, hogy ez a gyerek egy kis patkány. És ennyi, a kiképzést folytatnia kell, nem állhat meg egy hülye miatt.


Szóval minden fiatalnak sorkatonaság kéne, ott majd megtanulja a rendet és jól fog viselkedni? Hahahaha, aki 18 évig egy rohadt kis tetű volt egész életében, az kiképzés alatt is egy kis tetű marad. Legfeljebb eleinte jobban meghúzza, vagy megjátsza magát, de az eredeti stílusa örökre megmarad. Ezen sajnos már nem változtat semmi és senki.



Ami módszer használható lenne,azt sajnos nem lehet alkalmazni. Nagy kár.

2022. dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
21%
Mert PC szellemben nevelkedtek és nevelték őket. Agyhalott az összes, gondolkodni nem tudnak, szerintem lassan a cipőfűzők belesznek tiltva, mert bekötni se tudja majd a következő generáció.
2022. dec. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
70%
Te vendéglátósként mit kérdezel tőlük? Kérnek-e mustárt a hamburgerbe? Mert arra teljesen elfogadható válasz az aha, hacsak nem 5 csillagos puccos étteremben dolgozol. Kortól függetlenül mindenki használja. Ha pedig egyike vagy azoknak a balf*szoknak, akik kényszeresen beszélgetni akarnak a vevővel, olyan felettébb érdekfeszítő témákról, mint az időjárás, amíg megkapja a kajáját, akkor ne puffogj, ha valaki nem asszisztál ehhez. A köszönést pedig rohadt jó lenne már elengedni. Nem kutyák vagyunk, hogy mindenképp hangot adjunk annak, ha látjuk egy fajtársunkat.
2022. dec. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hidd el nekem ha a kutyák a helyünkben lehetnének ők aztán üdvözölnék egymást!


Ez alapvető emberi tulajdonság, hogy ha valaki köszön vagy bemegyek valahova akkor üdvözlöm az embereket! Másik országba utazol ott is alap hogy köszönnek!


Mit gondolsz miért vannak a Guten Morgen, Good morning, God morgon szavak ? Ez mind köszönési formák!

2022. dec. 29. 14:04
 18/30 anonim ***** válasza:
88%
Engem illedelmességre neveltek a szüleim, gyorsétteremben (rendesbe nem járok, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni, de ott is ugyanezt csinálnám) is mindig úgy beszélek, hogy "jó napot kívánok (...) Xy-t szeretnék kérni(..) köszönöm szépen(...) bankkártyával szeretnék fizetni(...) köszönöm(...) viszont látásra". De van, hogy hiába beszélek így, az eladó meg se mukkan, hozzám vágja amit kértem, nagy kegyesen odatartja a bankkártya terminált, majd néz rám, hogy minek vagyok még ott, nehogymár a blokk is kelljen. És a 10. ilyennél már nagyon nehéz meggyőzni magamat, hogy ne vegyem fel én is ezt a stílust. Szóval ha a drágalátos tiszteletreméltó felnőttek emberszámba vennének minket, akkor talán mi is kedvesebbek lennénk.
2022. dec. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
65%

Belépéskor nem köszönök mindig. Rendeléskor igen.


Magyarban is léteznek köszönési formák, ez egy elég buta érv volt.


De oké, tegyük fel, hogy nem köszönünk. Ez tiszteletlenség, nem butaság. Tehát mégis miből gondolod, hogy buták lennénk?


Illetve rengeteg dologra lehetünk büszkék. Legalábbis azok a fiatalok akiket ismerek, mind.

2022. dec. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
27%

Még jó hogy nem ilyen vagyok, de eddig (hamarosan 24 évesen) még nem szorultam rá, hogy vendéglátóipari egységben kelljen étkezzek.

Csak párom családja miatt kezdtem mostanában járni.

Természetesen köszönök, és mindenkit magázok, még boltban a pénztárost is, akkor is ha fiatalabb, mert szerintem így illik. Akit nem ismerünk, annak meg kell adni a tiszteletet, még akkor is, ha szalagmunkát végez, vagy ha fiatalabb.

2022. dec. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!