Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyenek a mai fiatalok?

Miért ilyenek a mai fiatalok?

Figyelt kérdés

Vendéglátásban dolgozom és tapasztalom hogy sokan közülük nem tudják kifejezni magukat. Egyszerűen annyira butának tűnnek mármint néhányuk. Kérdezek valamir erre hmm, ahaa, meg morognak össze-vissza.


Ami pluszban elképesztő hogy kinevetik az embereket közben meg olyan ostobák.


Azt hiszik hogy ők a valakik mert márkás cipőben, ruhában bejönnek, és megjegyzem köszönés nélkül. Elképesztően buták.


Egyszerűen nem értem hogy lehetnek ilyen nagyképűek, meg tudatlanok a fiatalok.



2022. dec. 29. 12:32
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
18%

20-as vagyok.

Eléggé elszaladt a ló az egyik válaszolóval, sajnos nem tanították meg embernek lenni.


egyébként jut eszembe, mivel fogalmamsincs a fantázianevekről amiket pl mákdánelcben lehet látni, ezért mindig valaki másra kell bíznom a választást, olyanra, aki tudja a társaságban mi a pálya.

Volt már, olyan is, hogy miattam később újra vissza kellett jöjjön a pincér, mert annyit agyaltam/ tanulmányoztam az étlapot. Néha volt, hogy el is felejtettem talán megköszönni valamit a kapkods miatt másoknak, de mindenkivel előfordulhatnak ilyenek.

2022. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Én is dolgoztam vendéglátásban és kereskedelemben diákként és nyilván én is járok boltba, vagy ettem már valamilyen étteremben ezért a másik oldalról is van tapasztalatom. Nekem egyáltalán nem tűnt úgy hogy ez kor függvénye lenne. Meglett felnőtt emberek, középkorúak, idősek is ugyanúgy lehetnek tuskók. Ez nem kifejezetten intelligencia kérdése vagy butaság kérdése, inkább a kultúra, hogyan szocializálódott. Gondolhatod, hogy egy boltban is mindenféle ember megfordul és teljesen jól szituált, értelmiséginek tűnő emberek sem fogadták a köszönést. Bennem nagyon megmaradt, hogy egyszer jött egy jól szituált apuka két 6-10 év körüli gyerekkel és az hagyján hogy nem köszönt... Akkoriban vezették be a boltban ezt a címkézőgépet a pékárukhoz és a vezetőség kiadta az utasítást, hogy aki nem címkézi annak ne csak beüssük a gépbe hanem mindig szóljunk is, hogy ezt címkézni kéne legközelebb. Elkezdtem mondani neki is, be sem fejeztem elkezdett kiabálni hogy én kussoljak és csináljam a dolgomat, semmire sem vagyunk alkalmasak és reméli az automatizáció elveszi a munkánkat és pénz nélkül maradunk. Gondoltam magamban ez csodálatos, ezt tanulják el a gyerekei hogy nyugodtan lehet.


"Kérdezek valamir erre hmm, ahaa, meg morognak össze-vissza."


Az sem mindegy mit kérdezel és milyen környezetben. Egy eldöntendő kérdésre akár azt is lehet mondani hogy aha, ezért ha betérsz egy gyorsétterembe vagy egy kis vendéglőbe az annyira nem számít formális szituációnak hogy jelentősége legyen. Ha társalogni akarsz de nem vevők rá akkor meg kortól függetlenül elő szokott jönni az aházás.

2022. dec. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Nem a fiatalokkal van a baj, hanem hogy a vendéglátás ma az egyik legaljább munkának számít és hozzáteszem jogosan.

Ez az a terület, ahol egyszerre áll fenn az, hogy:

- Sokszor nehéz a munka fizikálisan.

- Nincsenek szabad ünnepek, hétvégék és esték.

- Sokszor nem jelent be a munkáltató és trükközik ott, ahol lehet.

- A bér sem túl jó önmagában sem, a körülményekhez képest meg aztán pláne.


Ma a kifejezetten elvakultakon kívül csak a selejt jut adja a fejét arra, hogy ezt a szakmát tanulja. Akinek jobban megy a tanulás az elmegy egyetemre (ma a fiatalok több mint harmada diplomás lesz!), akinek meg nem megy annyira a suli, de megvan a magához való esze, az olyan szakmát tanul, amivel sokat lehet keresni alkalmazottként is, de vállalkozni sem nehéz (építőiparban bármi, hölgyeknél fodrászat, műköröm, stb.).


Röviden: nem a fiatalokkal van baj, hanem a vendéglátás csúszik lefelé. De egyébként bocsánat, hogy a túloldalról beleugatok, de a korosabb vendéglátósok között is keresni kell az értelmeset. A jobbak már itt is lassan mind külföldön vannak, mint rengeteg más szakma esetén.

2022. dec. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Nem értitek!

Konkrétan a kérdést nem értik amit felteszel nekik!

Aztán meg hmmm, meg mi van ?


Tegnap is beszóltak az egyik munkatársamnak. Mert ők kis 15-20 éves ki taknyok és azt hiszik ők a valakik.


Az idősebbek se másabbak, de amit némelyik fiatal megenged magának! Elképesztő!

2022. dec. 30. 11:23
 25/30 anonim ***** válasza:
4%

Te valami hihetetlenül ostoba vagy. Mit nem értünk?

Fogd meg a kis taknyot, rángasd el hátulra, hogy egyedül legyetek, aztán ordítsd le a fejét. Vagy most mi tanítsuk meg, hogy kell rendre utasítani egy 15 éves taknyost?

2022. dec. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó úgylátszik te semmit!

Tanulj meg olvasni!

2022. dec. 30. 11:46
 27/30 anonim ***** válasza:
47%
Lol. Köszi, most már tudom, hogy mit nem értek. Ne nyavajogj, mint egy 15 éves, hanem viselkedj úgy, mint egy felnőtt. Most komolyan hagyod, hogy egy tini szopasson? :D
2022. dec. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
29%

#27

Nem esett le, hogy a kérdező maga is egy tini? Csak éppen irigy a többiekre, mert nem a pénztár másik oldalán áll.

2022. dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
63%

“ Konkrétan a kérdést nem értik amit felteszel nekik!”


Itt értik. Vagy nagyon szar környéken dolgozol, vagy nem tudsz értelmesen/érthetően beszélni. Vagy mindkettő.

2022. dec. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"Nem esett le, hogy a kérdező maga is egy tini? Csak éppen irigy a többiekre, mert nem a pénztár másik oldalán áll."


Történetesen már privátban is írt nekem, a felhasználóneve alapján pedig 25 éves. De aztán tudja a tököm, ha nem tudja leírni mi a baja, akkor én nem szenvedek tovább vele. :D Idegesítse csak magát a 15 éveseken, ha ez minden vágya.

2022. dec. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!