Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok, megváltozhat...

Mit gondoltok, megváltozhat valaki ennyire?

Figyelt kérdés

Általános iskolás kora óta ismerem, középiskolába is együtt jártunk.

Egy nagyon mélyérzésű, szerény srác volt. Nem volt túl népszerű, és nagyon önbizalomhiányos volt, állandóan azt szűrte le minden apró jelből, hogy őt nem szeretik/elhagyják a barátai/elutasítják a lányok stb. Sosem tartozott a “menők” közé, és ez nagyon bántotta. Versenysportolt, éltanuló volt, kerülte a cigit/alkoholt. A lányok felé hatalmas tisztelettel volt, és olyan igazi “hősszerelmes” típus volt, aki képes volt verseket írni a szerelméről, sírni érte stb.

Ez a stílusa kicsit lazult középiskola végére, kicsit közvetlenebb és nyitottabb lett (és nagyon jól nézett ki) és lett barátnője, de emelett megmaradt egy megbízható, nagyon szerethető srácnak, aki bármikor vevő volt egy őszinte, mély beszélgetésre és tisztességes volt, erős értékrenddel, amihez tartotta magát.

De mindig az volt a vágya, hogy a “menők” közé tartozhasson és sosem érezte magát szerethetőnek.

Egyetem 2. éve végén elkezdett zenélni és ezzel együtt elkezdett a “menőkkel” lógni. Állandóan iszik, cigizik, és mondhatni elszállt magától, azt közvetíti kifelé, hogy ő már “menő” és nem áll szóba akárkivel. Összevissza csajozik, kihasznál embereket, nem érdekli, hogy megbántja a másikat, csak “menő” lányokkal jön össze. A régi egyetemi barátait eldobta, és számomra (és mások szerint is) annyira természetellenesen játssza a fejét. Olyan zenéket hallgat és szavakat használ, amit soha az életben nem hallgatott volna, körülvette magát gazdag emberekkel, holott mindig is kicsit “viszolygott” tőlük. (Ő sajnos elég szegény családból származik.)



2022. dec. 30. 21:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ez csak átmeneti, vagy ő már örökre ilyenné vált? (1 éve tart.)

Persze belül még mindig egy önbizalomhiányos ember, és egyszer beszéltem vele azóta, akkor is épp valakiről “panaszolta”, hogy mennyire nem figyel rá, és úgy érzi nem is érdekli a másikat

2022. dec. 30. 21:51
 2/12 A kérdező kommentje:
Még egyetem első évében is úgy gyűjtött barátokat, hogy gyik-en keresettvagy kiírta facebookra, hogy valaki sétáljon vele, vagy likeolja a képét és visszalikolja stb
2022. dec. 30. 21:59
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
(nem olvastam el) Vannak akik tanulnak a hibáikból, jobb emberekké akarnak válni, ezért változtatnak. Én is ilyen vagyok.
2022. dec. 31. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vannak akik változnak de ahhoz most szerintem több idő kell!
2022. dec. 31. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Egyetemen nincsenek "menők", LOL
2022. dec. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ezek szerint megváltozott ennyire. Szóval nem nagyon értem, mi a kérdés.
2022. dec. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem a szíve/lelke mélyén is ennyire átalakul, vagy csak egy szerepet vesz fel, és annak fejében viselkedik, hogy elérje, amire vágyott?
2022. dec. 31. 09:55
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"épp valakiről “panaszolta”, hogy mennyire nem figyel rá, és úgy érzi nem is érdekli a másikat"

Valószínűleg most, hogy a "menők" közé tartozik, úgy érzi (jobban) figyelnek rá, és mivel ez egy nagy vágya volt már régóta, képes érte olyan dolgokat is megtenni, amiről egyébként rosszat gondol. Szerintem előbb-utóbb ki fogja nőni, ebben szerintem segíthet ha a "nem menő" barátai érzékeltik vele, hogy szeretik és törődnek vele, mivel lehet hogy kis dolgokról van szó, de valószínűleg nem direkt hagyott ott titeket.

Egyébként simán lehet hogy ti tényleg nem tettetek semmi rosszat, vagy máshogy gondoltátok a dolgokat amiket mondtatok/tettetek, de neki mégis rosszul esett.

Esetleg nem "csináltok" egy nagy beszélgetést arról, hogy ő miből gondolta hogy nem törődtök vele?

2023. jan. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Beszéltem vele erről, konkrétan rám nem haragszik, mi amolyan “régi barátok” vagyunk, vagy inkább mintha rokonok lennénk, tehát nem beszélünk túl sokat, különbözünk, nem lennénk hatalmas barátok és nem is voltunk soha, de mintha a testvérem lenne, végigkísértük egymás életét, szomszedok is voltunk és a szívemen viselem, hogy mi történik vele.


Ő azt mondja, nem haragszik rájuk semmiért, csak sokkal jobban érzi magát az új társasággal, végre olyan dolgokat csinálhat amire mindig vágyott, (pl. egyeb luxus dolgok) végre oda vannak érte a lányok, sok követője van instagrammon stb stb.

Ezt a “nem figyelnek rá dolgot” a mostani társaságára értette, mert elkéstek a megbeszélt időpontról

2023. jan. 1. 13:15
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem menő akar lenni, hanem visszaigazolást vár másoktól. Úgy érzi csak akkor értékes, akkor szerethető, akkor valaki ha ezt mások éreztetik vele. Még mindig önbizalomhiányos és csak idő kérdése mikor törik minden alatta. Megkell tanulnia hogy ne másoktól várjon igazolást és ne másokon múljon az önbizalma, mert akkor nagyon boldogtalan lesz.
2023. jan. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!