Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért képes azt hinni sok nő...

Miért képes azt hinni sok nő (tiszt.kiv.), hogy egy gyerek majd megváltoztat egy sz@r, apának nem való, gyereket nem akaró férfit?

Figyelt kérdés

Sajnos tágabb családi körben is előfordult ez, konkrétan unokatesómmal. A pasija ketek-perec kijelentette, hogy őneki aztán nem kell gyerek, sem most, sem 10 év múlva. Unokatesóm meg valahogy mégis összehozta, hogy terhes lett, meg örült, hogy s palija mennyire meg fog változni apaként. Amikir kiderült a terhessége, a pasas egyből dobta és eltűnt. Unokatesóm most 28 éves, egyedülálló anyuka, alöki mindenért az expasiját teszi felelőssé.


De társkeresőn is elég sok a gyereket nem akaró macsó "apuka" által lepattintott anyuks gyerekkel, aki "már a szamár is jó" alapon sokszor bújtatottan pótapát keres.


Nem általánosítok, csak kíváncsi vagyok, hogy az ilyen nők mégis mit remélnek, pláne akkor, ha a férfi megmondja egyenesen, hogy nem akar gyereket? L8gikusan belegondolva ez egyik félnek sem jó, és nem gondolom, hogy sokszor beválik.


Nektek mi a vékeményetek?



2022. nov. 27. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Várják, hátha előbújik az apai ösztön és elkezdi védelmezni a családját. Egy gyerek mindig szoros kötelék lesz, de aki már korábban sem szerette a feleségét, az ezután sem fogja.
2022. nov. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Ezen én is sokat gondolkodtam nőként. Talán azért, mert ezek az emberek érzelmileg alapvetően jobban manipulálhatók és mások irányába is eddig terjed az eszköztáruk. Legyünk reálisak, racionálisan gondolkodó épeszű felnőtt ember úgy kivágná ezeket a féreg hapsikat, hogy a lábuk sem éri a földet. Aki érzelmileg teljesen tönkre van menve, az meg kapaszkodik minden szeretetmorzsába és erőlteti ezerrel a klisé "boldog életet" az amerikai filmekből. Valószínűleg mert gyerekként sem látott egy értelmes példát sem, csak azt, hogy az anyja egy hasonló szánalmas talpnyaló volt az apjával szemben és látszólag az működött családként
2022. nov. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Azért, mert még mindig él a nagyanyáink idejéből származó tévhit, hogy ha meglátja a gyereket, odalesz érte. Holott az ő idejükben sem azért vették őket feleségül, mert jajdenagyon örültek a gyereknek, hanem mert a "tisztesség" úgy kívánta. Mondanom sem kell, hogy ezekben a házasságokban senki nem volt boldog.

N

2022. nov. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Vágyvezérelt gondolkodás, majd érte megjavul. Legtöbbször nem, és rajta kívül ezt a többség látja is előre. Az érzelmek sokakat ennyire el tudnak vakítani, főleg ha szándékosan nem is akarja látni a valóságot.

A relativizálás pedig a másik ami ebből jön, sokmindent jelnek vesz, mert bele akarja látni. Elmondja a férfi 10X feketén fehéren hogy nem akar gyereket, de a nő lát valami tettet tőle amibe belelátja hogy de igen is akar... Igazi önsorsrontó körök ezek.

2022. nov. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Metionin ***** válasza:
100%
Őszintén szólva nem tudom. Épp elég példa van arra, hogy ez nem így működik, és mégis mennyien próbálkoznak így is. Több voltegyetemi ismerősöm is így "fogott" férjet, hogy "véletlenül" terhes lett, a pasas elvette de 1-2 év múlva meg elváltak. És vannak, akiket el sem vett a csóka.
2022. nov. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Nekem férfiként az a véleményem, hogy az ilyen nők döntő többsége egyszerűen mocskosul önző. Önző, mert a férfi akarata ellenére is képes valahogy megcsinálni, hogy teherbe essen, effektíve a férfire kényszerítve az apaságot, mindezt azért, mert a nő akkor is meg akarja tartani a pasit, ha az ő és a születendő gyerek életét is megkeseríti.

Én sem tudom megérteni, hogy mire jó ez. Egyrészt nem válik be szinte soha, másrészt a gyerektartás meg hasonlók miatt sok-sok éves "háború" veszi kezdetét, ami se a nőnek, se a férfinek, se a gyereknek nem jó. Nyilván vannak olyan nők, akik a rózsaszín ködtől nem képesek normálisan gondolkodni, de erre ez sem mentség.


A rokonságban hála Istennek nem volt ilyen, de ismerek olyat, akinél a nő kiszúrta a gumit (később ő ismerte ezt be), hogy "pasimegtartásként" gyereket csináljon. A srác egyből dobta a csajt a francba, mert már az elején megmondta, hogy ő nem akar apa lenni. A csaj meg ment abortuszra, mert ő meg egyedülálló anyuka nem akar lenni, de persze "milyen szemét a pasas, hogy gyereket csinál erre otthagyja". Bocsánat, de nagyon szánalmasnak tartom az ilyen nőket, akik a saját ostoba "taktikájuk" sikertelensége miatt is a férfit hibáztatják, ők meg ártatlanok.


Amúgy régen még jóval erősebb volt ez a mentalitás, mert ott a férfinek kvázi maradnia KELLETT, hogy ne utálják ki a faluban, ne vesse ki a szűk társadalom magából, meg védje a "családja becsületét". Nem kell mondanom, hogy egyik fél sem volt az emiatti házasságban boldog. Tipikusan az ilyen családmodellek termelték ki az "asszony-gyerekverő" férjeket, sok ilyen férfi emiatt csúszott az alkoholizmusba. Persze nem védem őket, mert ők is hibásak, hogy lehajtott fejjel nyeltek le mindent, de akkor is.

2022. nov. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Igen, ahogy írod, mocskosul önzők. Az ismerősöd, akinél a nő kiszúrta a gumit, még szerencsés volt, hogy elvetette. A legrosszabb az, ha megtartja, és ezzel kapásból három életet tesz tönkre. Hosszú távon még többet, mert a férfinek lesz új tàrsa, valószínűleg gyereke is, és a besikerült gyerek meg az anyja az ő életükbe is bekavar.
2022. nov. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen,hát a nők szeretik a határozott férfiakat.De ha a férfi határozottan ki meri nyilvánítani a véleményét egy fontos kérdésben,akkor egy rohadék,csak mert a válasz nem tetszik a nőnek.Ennyi.

Tisztelet a kivételnek...

2022. dec. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es

Miért féreg a hapsi?

Értem,hogy más nő kivágta volna,ez ok.De férgezni akkor lehetne,ha hazudott volna a nőnek,hogy neki kell gyerek,aztán mégis elhagyja őket,mert csak úgy meggondolta magát.

2022. dec. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy kolléganőm, aki ezzel próbálkozott. A pasi meg sem állt az akkori Nyugat-Németországig. Soha többé nem került elő, a csaj meg itt maradt a gyerekkel. Nagyon jó csaj volt, igazi bombázó, de ezzel a húzással teljesen tönkrevágta magát.
2022. dec. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!