Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány ember miért érez...

Néhány ember miért érez ellenállhatatlan késztetést mások helyesírásának kijavítására?

Figyelt kérdés
Én is látom az írott szövegekben a hibákat, de sosem zavarnak (kivéve ha rengeteg van, és olvashatatlanná teszik a szöveget). Biztos nem venném a fáradtságot, hogy kijavítsam a másikat, és esetlegesen megbántsam/kellemetlen helyzetbe hozzam. Egyszerűen nem értem azokat, akik látnak egy hibát, és muszáj nekik kijavítani. Ez valami kényszer? Vagy fölényeskedés?

2023. jan. 2. 21:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/444 anonim ***** válasza:
7%
unatkozó, okoskodó nyelvtannácik :D
2023. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/444 anonim ***** válasza:
93%

A törekvés valaminek a jobbá tételére mindig üdvözítendő cselekvés.

Inkább örülni kéne neki, hogy vannak még akik veszik a fáradtságot ilyesmire.

2023. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/444 anonim ***** válasza:
17%
Akkor csinálják amikor bele akarnak kötni valakibe. Legalábbis én így vettem észre. Valaki kiír valami hülye véleményt, de ahelyett hogy rendesen belekötnének, inkább a helyesírását kritizálják, hiszen elrontani egy szót, vagy nem tenni vesszőt oda, ahova kéne = a vélemény kiírója automatikusan ostoba.
2023. jan. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/444 anonim ***** válasza:
94%
A jó ízlés függvénye, hogy valaki olvashatót produkál, igényes és gondol másokra. Ha leszarja, akkor hányavetien odaveti a telefon billentyűzetére hivatkozva.
2023. jan. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/444 anonim ***** válasza:
100%
Engem zavarnak a helyesírási hibák, mindig is zavartak, de én ilyen vagyok. Ettől még nem gondolnám fölényesnek magam, csak kellemetlen olvasni, amikor ilyeneket látok.
2023. jan. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/444 anonim ***** válasza:
5%
Mostanában szerintem jobb a helyzet ebben szerencsére. Gondolom észrevették magukat egy idő után. Már aki.
2023. jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/444 anonim ***** válasza:
91%
Közhasznú ismeretterjesztést végeznek.
2023. jan. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/444 anonim ***** válasza:
91%

Komolyabb hiba kijavításának inkább örülni kellene, mégiscsak jobb, ha valaki helyesen tud írni.

Ha elírás, vesszőhiba, ilyesmi, akkor csak kötekedés.

2023. jan. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/444 anonim ***** válasza:
84%
Fáradság, nem fáradtság ebben az esetben szerintem. Bocs, nem bírtam megállni... :-D
2023. jan. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/444 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, de nekem feláll tőle, ha egy csinos lány kijavítja a helyesírási hibáimat.
2023. jan. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!