Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány ember miért érez...

Néhány ember miért érez ellenállhatatlan késztetést mások helyesírásának kijavítására?

Figyelt kérdés
Én is látom az írott szövegekben a hibákat, de sosem zavarnak (kivéve ha rengeteg van, és olvashatatlanná teszik a szöveget). Biztos nem venném a fáradtságot, hogy kijavítsam a másikat, és esetlegesen megbántsam/kellemetlen helyzetbe hozzam. Egyszerűen nem értem azokat, akik látnak egy hibát, és muszáj nekik kijavítani. Ez valami kényszer? Vagy fölényeskedés?

2023. jan. 2. 21:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/444 anonim ***** válasza:
13%

Ha az eslő és uoltsó bteű mgefeeklő aokkr már étrehő a lgeötbb ebmer szmára.


Na szerintem ebben van igazság, és talán a legtöbb ember tényleg el tudja olvasni, szóval, az, hogy valaki egy-egy elütött betű miatt olvashatatlannak ítéljen valamit, ott már tényleg csak kukacoskodás van.

2023. jan. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/444 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azon szoktam kiakadni,ha valaki az igekötős igéket nem tudja helyesen leírni. Pl. "elveszett",és leírja úgy,hogy "el veszett". Ha kimondaná hangosan,rájönne,hogy egyben mondja ki,nem úgy,hogy "el veszett"! Akkor írja már le egybe! Csak ki kéne mondani hangosan az igekötős igéket,és egyből le lehetne írni helyesen.
2023. jan. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/444 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer valaki úgy magyarázta, hogy kétféle ember van: az egyik szól, ha valami kosz pl. fűszál vagy falevél van a hajadban, a másik nem szól, hanem hagyja, hogy röhögjenek rajtad.
2023. jan. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/444 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem illene azzal megtisztelni saját magunkat és az írásunkat olvasó embereket is, hogy helyesen használjuk a nyelvet.

Ha valaki kijavít egy hibát, azt valószínűleg nem rosszindulatból teszi. Nem értem, hogy miért zavar ez egyeseket.

Aki nem akarja, hogy ki kelljen javítani a hibáit, az úgy csinálja azt, amivel épp foglalkozik, hogy ne legyen erre szükség.

2023. jan. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/444 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert pont annak nincs helye ott a kérdésben... Most ha adott egy x kérdés, akkor normál helyzetben arra érkeznek a válaszok és esetleg a későbbi válaszoló is elolvassa a kérdést, aztán talán a válaszokat is, hogy nehogy esetleg ugyanazt leírja mint más, és akkor jön szembe, hogy valaki totál fölöslegesen beleírta, hogy ez a szó így és így nem jó stb, talán csoda, hogy zavarja? Nem. Mert simán semmi köze a kérdéshez. Megvan a helye annak is ahol lehet javítgatni, de ez nem az, vagy ha az oldal hirdet majd állást, hogy önkéntes hibajavítókat keresünk akkor jogos lesz.
2023. jan. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/444 anonim ***** válasza:
12%

Nem hiszem el, hogy valaki egy emberhalált okozó közlekedési kihágást ahhoz hasonlított, hogy az emberek a neten (pláne névtelenül) nem írnak helyesen. Ilyen nincs, bmeg....


Na jó... Mindennek megvan a helye és az ideje; van, amikor a helyesírás fontos, és nélkülözhetetlen, míg vannak esetek, amikor teljesen mindegy, hogy ki hogy ír. Ha mondjuk egy cikk, vagy egy blogposzt tele van hibákkal, akkor az igénytelenség, hiszen ilyenkor a tartalom és a forma kéz a kézben járnak.

Egy fórumra leiírni egy pár mondatos választ viszont az a kategória, mintha csak csetelnél a barátaiddal... Nincsenek különösebb szabályok, csak válaszolgatunk egymásnak, beszélgetünk egymással, stb. Nem figyelni különösebben a helyesírásra nem része a fórum etikettnek, mint ahogy nem figyelsz különösebben a helyesírásodra akkor sem, amikor a haverjaiddal beszélsz messengeren.


Az nagyobb taplóság ilyen fórumokon, ha elkezdesz nyelvtan náciskodni, hiszen ezzel csak egy teljesen irreleváns dolgot nyögsz be, és eltereled a szót az adott témáról. Kb olyan, mintha valakinek a szavába vágnál, mert volt egy nyelvbotlása.

2023. jan. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/444 anonim ***** válasza:
74%

Egy olyan esetet képzelj el, amikor mész egy utasszállító repülővel, és valaki elkezdi kifúrni a szárnyakat.

Szépen sorban: egy lyuk, két lyuk...

ne mondd azt, hogy ez egyáltalán nem zavar, és őszinte marad a mosolyod!

Pedig a repülő üzembiztos, és sokáig nem lesz baja, éppen olyan jól repül, mint előtte.

Igaz?


De ez az ember sose hagyja abba.

Még akkor sem, amikor a következő pillanatban már a reccs jön.

Ha pedig szólsz érte, akkor még neki áll feljebb: hiszen a repülő MÉG nem zuhant le!


Aki nem képes arra, hogy normálisan kifejezze magát egy nyelven, az tanuljon és gyakoroljon.

Közben pedig legyen hálás, ha még tanítják is!

Ennyi.

2023. jan. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/444 anonim ***** válasza:
13%
tanár mentalitás
2023. jan. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/444 anonim ***** válasza:
7%
:D :D Hihetetlen hogy már a repülőknél tart valaki mint " példa ", de addig nem sikerül eljutni, hogy nem nyelvtanórán vagyunk és többen is jelezték, hogy az internetes környezetben pláne forumokon alapból teljesen más a fontossági sorrend, de azért páran még kötik az ebet. Most erre mit lehet mondani, az ilyen úgy is be fogja írkálni a dolgait, aztán csodálkozik ha beszólnak neki vagy lepontozzák.
2023. jan. 3. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/444 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem is igénytelenség az, ha valaki nem tartja be a nyelv szabályait, bárhol is teszi ezt. A rosszul írt szöveg nehezebben olvasható és az is sok mindent elárul a hozzászóló személyéről, hogy silány munkát ad ki a kezei közül.

Az meg már tényleg nevetséges, ha egy ilyen személy elkezd hőbörögni, ha kijavítják. Tanuljon meg helyesen írni és majd akkor nem lesz erre szükség.

2023. jan. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!