Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alkoholista leszek?

Alkoholista leszek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és szeretek inni, apum oldalán papám szeretett inni anyum oldalán mamám alkoholista volt 50 évesen meg is halt benne, illetve neki az nagyapja is alkoholista volt. A nap minden részében tudnék inni reggel délben este, ébredés után is. Csak az a baj, hogy ezt jogilag nem tehetem meg mivel nem vagyok 18 ezért nehezebben jutok hozzá. Napi átlag 1-2 jagert ha van illetve 2 sört is megiszok, és után jól el vagyok de miután kezd kimenni a hatása egyből nagyon kívánom. És az a durva, hogy egyáltalán nem zavar, baráti körömbe mindenki azt mondja alkesz leszek. És még én is így gondolom. Ha betöltöm a 18-at akkor ugye vehetek majd alkoholt és most úgy gondolom, hogy napi rendszerességgel fogok inni. Ez úgy mennyire normális? Volt már valaki így? Mennyi az esélye, hogy úgy végzem mint a nagyanyám?
2023. jan. 3. 23:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Már most bőven az vagy. Mennyi az esélye? Ha így folytatod, 100 %.
2023. jan. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Azt, hogy hogy végzed szerencsére nem tudni de azt tudod, az alkoholizmus előszobájában vagy.

A hajlam örökletes. De ez csak hajlam. Ami jó, hogy felismerted, beismered.

Ezért jó esélyed van rá, hogy segítséggel el tudod hagyni a szeszt.

2023. jan. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Most is az vagy, ha minden nap iszol.
2023. jan. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Te most komolyan gondolod azt a kérdést, hogy normális-e? Ugye nem? És ha nem hagyod abba most azonnal, akkor 100%, hogy úgy végzed, mint a felmenőid. Te már nem LESZEL alkoholista, ez nem az előszoba, hanem masszívan a hálószoba. És ezt te pontosan ugyanúgy tudod, mint mindenki más.
2023. jan. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
És ha így folytatom akkor (és a kor növekedésével egyre többet és sűrűbben) akkor mennyi időm van míg nem kapok pl valamilyen máj betegséget? Amúgy nem minden napi iszok töményet kb 2-3 naponta, de sör az szinte minden nap lemegy.
2023. jan. 3. 23:36
 6/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem tökmindegy?
2023. jan. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
98%
10-20 év, de nem csak a májbetegség számít, hanem a társadalmi elítéltség, elszigetelődés, anyagi problémák, munkaképtelenség, esetleg sérülések, károkozás, szellemi visszafejlődés, ami folyamatos, és a lejtőn nem tudsz megállni, mert az alkohol lesz úrrá a sejtjeiden, nem te az alkoholon. Ő az erősebb, drog. Bizonyos gyógyszereket se tudsz alkohol mellett szedni, gondot okozhat műtéti altatáskor, kórházi bennfekvéskor, amikor is nem ihatsz, és a megvonásba bele is halhatsz. Autót sem vezethetsz.
2023. jan. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
98%
Látván a hozzáállásod szerintem teljesen mindegy. Szervezetedtől függ, adok neked egy jó 25 évet még. Szép kis életed lesz így, gratulálok. Eleve eltervezed, hogy majd minden nap inni fogsz..
2023. jan. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%
Ja. Ezért írtam én is hogy nem tökmindegy? Ilyen hozzáállással az.
2023. jan. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem leszel mert már az vagy
2023. jan. 4. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!