Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Rokonságomban sok az alkoholis...

Rokonságomban sok az alkoholista nem iszok soha alkoholt emiatt testvéreim se már apám se de nagyon kíváncsi vagyok az ízére de félek hogy én is alkoholista leszek meg hogy megszólnak a testvéreim meg az apám és epilepszás is vagyok mit tegyek ?

Figyelt kérdés
2022. dec. 13. 22:09
 1/8 A kérdező kommentje:
a többire nem is vagyok kíváncsi csak a vörösborra
2022. dec. 13. 22:10
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem olyan jó ízű, a must finomabb
2022. dec. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagy általánosságban, aki nem iszik, nem fogja szeretni az alkoholos italokat. Rengeteg mentes koktél recept van a neten, inkább azokkal próbálkozz.
2022. dec. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne igyál alkoholt, ha az epilepsziádra gyógyszert is szedsz, de attól még megpuhatolódzik, egy korty, "nyalat" nem árt meg, és annyitól alkoholista sem leszel.

Egyébként az alkoholnak önmagában nincs íze, a töménységétől függően lehet maró hatása, de az is csak az égetett szeszeknél, amelyek 50-60 fokosak vagy annál is erősebbek.

Az ízeket az alkoholos italokban található komponensek, összetevők adják, amelyek ha harmóniában vannak, meg lehet kedvelni, de valójában nagyon kevés az az alkoholos ital, ami igazán finom.

Az alkoholnak van egy jellegzetes csípőssége, ami nem hasonlítható a többi csípősséghez, és a gyengébb alkoholos italok nem is csípnek durván, de kiérződik még a sörökből is amelyek csak 4-5 százalék alkoholt tartalmaznak.

Ráadásul a sörök egyik ízesítője a komló, amitől keserű, a másik a szénsav (maláta, stb), de ha a az ízek harmonikusak, a keserű sör is lehet jó ízű sokak számára (mások meg nem értik, hogy mi a jó a keserű sörben)

A csipősség töményebb formában égető, maró érzést kelt.


Vörösbor kismlllió féle van, van jól kezelt, és van sok elrontott.

Vannak száraz és édes borok, az ízeket ott sem az alkohol adja elsősorban, hanem a többi, borban lévő elemek összessége.

A bor savas ital, fontos, hogy azok a savak mennyire harmonikusak.

A rossz bor lehet ecetes, kénes, "buggyant", de nem azokról csevegjünk.

A jó borok sem egyforma ízűek, úgy mondják, harmóniában vannak benne a savak és a cukrok

Azoknak a savaknak van zsírbontó hatása, pl a pörköltek mellé jó kísérő lehet egy pohár száraz bor, de ugyanazok a savak tudnak kellemetlen gyomorégést is okozni az arra érzékenyeknél.

Húsok mellé nem illik ízben az édes bor, azokat desszertként, vagy édességek mellé meg lehet kóstolni - édes, némelyik émelyítően édes, de az is savas.

Az ízeket pedig a felhasznált szőlő, és a borász tudása adja, nem az alkohol

2022. dec. 14. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Szar az ízük. Én nem iszom kb egyáltalán, mert szerencsére nem szoktam rá, nem láttam ilyen példát a családban, nem szeretem elveszteni a józan eszem meg az önkontrollomat, és nem is szeretek részeg emberek között lenni. És még az ízük is szar.
2022. dec. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bár nem tudom, hogy epilepszia esetén nem ellenjavallt-e alkohol fogyasztása, mindenesetre 1-2 pálinkás kupicányi mennyiség elfogyasztása nyilván nem okoz gondot, ha csak az ízre vagy kiváncsi. Természetesen nem mindegy, hogy mit választasz, mert az italok íze igen széles határok között változó. Ha valóban jó vörösbort akarsz kóstolni, akkor ne a kommersz és általános termékek közül válassz, hanem kérd ki egy valóban hozzáértő tanácsát. Én pár éve ittam egy szekszárdi, igen csak áras vörösbort és akkor szembesültem azzal, hogy milyen a valóban jó bor.
2022. dec. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen könnyen rá lehetne szokni, gyakorlatilag mindenki alkoholista lenne. Ehhez képest néhány százalék lehet az arányuk. Én pl. utálom a bódultságot, amit az alkohol okoz, ezért nem is iszom, legfeljebb egy pohárral vendégségben.
2022. dec. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mamutka válasza:
epilepsziára inkább ne igyál alkoholt mert lehet hogy nem lessz jó vége nem riogatásbol írom.hisz nem mindegy milyen fajta és erősségű gyogyszert szedsz mert vannak olyanok amelyiknél tilos. ha betegtájékoztato tiltja ne igyál,ha nem ajánlottt akkor talán de inkább ne. ismerek olyan volt iskolatársamat aki szintén epilepsziás ő egyáltalán 1 korty alkoholt se iszik a gyogyszeri miatt.
2022. dec. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!