Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a szép és...

Miért van az, hogy a szép és boldog szerelmespárok gyakorlatilag kivétel nélkül tanult, képzett, okos emberek? Csak ők érhetik el ezt az állapotot?

Figyelt kérdés

Facebook-on amikor meglátok egy szép csajt, ahogy a szintén jóképű pasijára mosolyog a virágos parkban és/vagy a gyerekekkel harmonikus családi képen pózol a kandallós nappaliban 100-ból 99-szer szinte csak olyanokat látok, hogy végzettség: Corvinus - nemzetközi gazdálkodás / SOTE - orvos / SZTE - biomérnök vagy a pasiknál pedig azt, hogy BME - mechatronikai mérnök / ELTE - programozó matematikus.


És marhára nem látszik az arcán a rengeteg éjszakázás és tanulással töltött szenvedés (bár magamból indulok ki mert az én életem tönkrement az egyetemi évek alatt) és rohadtul lazán boldogok, szépen, süt róluk a loveforever meg minden ilyesmi.


Hogy a francba lehetséges, hogy csak tanult, intelligens emberek találják meg az igazi boldogságot és romantikus szerelmet miközben még tökéletesen szépek is? Ez nekem miért nem megy, hamár összeszenvedtem egy büfészakos diplomát csak azért, hogy nekem is ilyen idilli boldog párkapcsolatom és életem legyen? (ami baromira nem lett)


Létezhet, hogy én alkalmatlan vagyok a boldog életre?



2023. jan. 6. 21:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Nincs itt semmi "összeesküvés" a háttérben - kérdező, - annyi az egész, hogy a tanultabb "álompárok" kiműveltebb képmutatók, mint a kevésbé tanultak! PONT!
2023. jan. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Most lecsúnyáztal mindenkit akinek nincs diplomája.. nyilvan csak ezért, csak nekik lehet ilyen életük.. ez a feltétele.. ezt remélem te sem gondolod komolyan
2023. jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
73%
Hű... Hát te beteg vagy kérdező..
2023. jan. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Kerdező el ne hidd mar amiket a facen latsz.. A fele se igaz.
2023. jan. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Kár, hogy személyiségi jogok miatt nem lehet linkelni profilt, de szerintem ti is azt mondanátok azokra, hogy igen, ezeknek bejött az élet.
2023. jan. 6. 22:59
 16/24 anonim ***** válasza:
85%

15


Nagyon sok embernek bejött az élet. Und? Mi a konklúzió?


Ha mondjuk fele annyi időt töltenél azzal, hogy mások életét szemléled és helyette azt az energiát a saját életedbe feccölnéd, talán még haladhatnál is valamerre és jutnál 1-ről a 2-re.


Így, hogy mások életét csodálod, a tiéd ugyanolyan fos marad bogaram.

2023. jan. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
58%

Lehet szidni a Facebookot, de aki ez alapján állít fel képet az egyszerűen buta.


Szerintem a ló túloldalára sem kell átesni, attól hogy valakinek látszólag jó élete van, még lehet tényleg jó élete és nem feltétlenül csak és kizárólag képmutatás.


Szerintem inkább csak arról van szó, hogy értelmesebb ember nyilván nem ott fogja megosztani minden nyűgjét-baját hanem csak élete szebb, fontosabb pillanatait teszi fel.


Például ha csak magamat nézem, egy ideig kitettem a túrázásaim során készült képeket. Meg is kaptam, hogy én mindig ráérek, milyen jó dolgom van. Holott ezek a hét napjaiból csak 1-1 napok.


Vagy volt olyan, hogy munkában szarrá aláztak minket, fel tudtam volna akasztani magam. Mégis hazafelé kisétáltam a Duna partjára és életem legszebb naplementéjét láttam. Fel is tettem Facebookra.


Most akkor én szar ember vagyok? Most akkor hazug ember vagyok?


A megosztott pillanat az boldog volt, még akkor is ha előtte az egész napom egy kalap szar.


Akkor ilyenkor mi a teendő? Ne posztoljam a boldog pillanatot sem? Vagy posztoljam azt, hogy "worst day ever" mert szar napom volt? :D


Mi a jó megoldás?


Amúgy látok olyanokat akik mindent, de szó szerint mindent kiírnak. Ha a szomszéddal összevesztek akkor azt is. Ahelyett, hogy egymással beszélnék meg.


Vagy van ismerősöm aki minden nap ezerrel nyomja a politika nézeteit. Tudom, szar minden de ezt tudom anélkül is hogy ő posztolna ezer cikket róla.


De pont ezért a lényeg az, hogy foglalkozzunk a magunk életével és kész.

2023. jan. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
61%

Jó, azért ahhoz, hogy működjön egy kapcsolat, az kell, hogy ne csapkodj hisztidben, mint egy idióta, valahányszor konfliktus van köztetek. Ez feltételez egy bizonyos intelligenciaszintet. Nem mondom, hogy minden diplomás intelligens vagy hogy csak ők lehetnek azok, de általában az intelligens emberek szeretnek tanulni és nem esik nehezükre értelmiségi pályán dolgozni.


Én is inkább hasonszőrű embert keresek párnak és barátnak is, mert rosszak a tapasztalataim másokkal. A saját rokonságomban is sok a (bocs) buta, tanulatlan ember, évek óta nem szólok hozzájuk, mert meguntam, hogy minden közös összejövetelen el kell viselnem alanyi jogon a vérszívásukat. Kéretlen megjegyzéseket, személyeskedést, szemtelenkedést nem sokat tapasztaltam értelmiségi emberek között. Tudnak ők is aljasak lenni, de ott le lehet ülni valakivel úgy egy asztalhoz, hogy teljesen mást gondoltok a világról, másra szavazatok, másban hisztek, teljesen más az értékrendetek. Ezt tanulatlan emberek között nem lehet hülyézés meg értékítélet nélkül. Ugyanez a konfliktuskezelés is. Én sem maradok olyan párkapcsolatban, ahol a másikkal nem tudom megbeszélni a dolgaimat, mert halálra van sértődve és azt hiszi, hogy az ellensége vagyok, akit el kell pusztítani. Nekem erre nincs ingerenciám, ahogy arra sem, hogy rámbaszkodják az ajtót meg a telefont, ha épp különbözik a véleményünk. Az ilyen kapcsolatok halálra vannak ítélve. Márpedig ezeket a hisztiket azok gerjesztik, akiknek nincs más fegyverük. Nem tudnak érvelni, nem tudnak logikusan belegondolni dolgokba, nem tudnak problémákat logikusan, normálisan megoldani, nem lehet velük beszélni, mert hiányzik az alap belátásuk hozzá, mert már ott elvesznek, hogy nem veszekedni akarok, hanem megoldást találni együtt.


Nem csoda, ha az ilyesmi nem tartós.

2023. jan. 7. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen van ez így, mert a falvakban élő kétkezi emberekről kevesebb hír van ugyan, de köztük is sok a sikeres házasságban élők.
2023. jan. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Azt senki sem fogja posztolni ,hogy kijött a 300 ezres gáz számla elhiheted.. :D
2023. jan. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!