Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a szép és...

Miért van az, hogy a szép és boldog szerelmespárok gyakorlatilag kivétel nélkül tanult, képzett, okos emberek? Csak ők érhetik el ezt az állapotot?

Figyelt kérdés

Facebook-on amikor meglátok egy szép csajt, ahogy a szintén jóképű pasijára mosolyog a virágos parkban és/vagy a gyerekekkel harmonikus családi képen pózol a kandallós nappaliban 100-ból 99-szer szinte csak olyanokat látok, hogy végzettség: Corvinus - nemzetközi gazdálkodás / SOTE - orvos / SZTE - biomérnök vagy a pasiknál pedig azt, hogy BME - mechatronikai mérnök / ELTE - programozó matematikus.


És marhára nem látszik az arcán a rengeteg éjszakázás és tanulással töltött szenvedés (bár magamból indulok ki mert az én életem tönkrement az egyetemi évek alatt) és rohadtul lazán boldogok, szépen, süt róluk a loveforever meg minden ilyesmi.


Hogy a francba lehetséges, hogy csak tanult, intelligens emberek találják meg az igazi boldogságot és romantikus szerelmet miközben még tökéletesen szépek is? Ez nekem miért nem megy, hamár összeszenvedtem egy büfészakos diplomát csak azért, hogy nekem is ilyen idilli boldog párkapcsolatom és életem legyen? (ami baromira nem lett)


Létezhet, hogy én alkalmatlan vagyok a boldog életre?



2023. jan. 6. 21:35
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
A facebookra feltöltött kép nem jelent semmit,az csak egy kirakat!
2023. jan. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
En kapasbol tudnek mondani kb 5 part akik jol megvannak pedig szakmunkas/8 osztalyos vegzettseguk van. Mondjuk nem igazan pakolasszak fel facebookra, de nem is az a mervado
2023. jan. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Facebook az egy kirakatt, nézd meg Borkai botrányt, gondolom ismered, Borkai Zsolt utána még is tett fel közös képet a családjáról, hogy milyen boldogok.


De tudok olyat, ahol nyitott kapcsolatban él a férj, és a feleség. Közben meg stúdióban készítik a jobbnál jobb képeket.

Pár éve találkoztam egy volt osztálytársammal, aki szakított a barátnőjével pár napja. Beszélgetés során feljött a barátnője, mondom pedig majdnem minden héten tettetek fel csókos képet, (22 évesek voltak amúgy), azt mondta erre, pedig volt ,hogy hónapokat külön voltak, de tettek fel a látszat miatt, meg sokat veszekedtek.


Ez tipikus olyan, mint a Facebook, Myvip előtt mondták, pedig tiszta minta család, a falu előtt, közben meg nem élünk velük, nem látjuk mi van odahaza a családnál.

2023. jan. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
80%
Talán az egyetlen ok, amiért ez így lehet, hogy akik többet tanultak, általában hatékonyabban kommunikálnak, olyan szempontból talán értelmesebbek lehetnek, hogy könnyebben felfogják a másik fél szemszögét, ami azért harmonikusabbá tesz egy kapcsolatot. Persze ez sem törvényszerű és nagyon nem diploma függvénye, inkább általános tanultság függvénye.
2023. jan. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!