Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A tudatos gyermektelenség...

A tudatos gyermektelenség leginkább az értelmiségi emberekre jellemző?

Figyelt kérdés

Ez igazából csak egy néhány évtizede kezdett terjedni, gyermektelen házaspárok mindig voltak, de ott nem tudatosan, hanem jellemzően valamilyen egészségügyi probléma miatt nem vállaltak gyereket.

Ma a nyugati fogyasztói kultúrában ez egyre gyakoribb jelenség és az okai nyilván sokrétűek, de valahogy én azt látom mintha leginkább csak diplomás emberek lennének érintettek.

Amúgy olvastam erről statisztikákat és állítólag Magyarországon a nők 2, a férfiak 4 százaléka tudatosan gyermektelen, Budapesten viszont a nők 12, a férfiak meg 15 százaléka az. Ezek nem tudom mennyire megbízható adatok, de tény, hogy sokkal többen maradnak végül gyermektelenek, mind ahányan szeretnének és az is érdekes, hogy nőknél jellemzően a diplomások, férfiaknál meg az alacsonyabb végzettségűek.



2023. jan. 8. 14:41
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%
nem hiszem, bár nyilván kell hozzá egy kis előre gondolkodás, de én nem vagyok diplomás, mégse szeretnék gyereket
2023. jan. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül! Van, aki felelősségtudatosan képes felmérni a lehetőségeit nem értelmiségiként is.
2023. jan. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Középfokú végzettségem van, de nem akarok gyereket.

Ennek több oka is van.


Nem érzem azt, hogy én gyereket akarok nevelni.

Egyre rosszabb az emberek életminősége ezért sem akarnék egy életet erre rákényszeríteni.

A folyamatos népessegnövekedés miatt nő annak a rétegnek a száma aki hónapról hónapra él.

Azt a pénzt amit egy gyerekre kellene költeni, azt elkölthetem arra amire csak akarom.

Ha gyereked van akkor megszűnik az a fajta szabadság amit nélküle elérhetsz és nincs olyan, hogy belekényszerülsz egy rossz házasságba a gyerek érdek miatt vagy nem tudsz otthagyni egy sz@r munkahelyet mert ott a gyerek akit el kell tartanod.


Mielőtt bárki azzal jönne, hogy ez önző dolog.. nem, nem az.

Mindenki azt kezd az életével amit akar.

2023. jan. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
83%
Nem, éppen elég ha csak egy pici esze van valakinek..
2023. jan. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

40 éves nő vagyok, érettségim van és egy félbe hagyott főiskolám. Már 10 éves koromban tudtam, hogy én majd semmiképp se akarok gyereket. Mai napig tartom magam ehhez a korai döntésemhez és egy parányit se bántam meg. Ennek ellenére harmonikus párkapcsolatban élek hosszú évek óta párommal, akinek az előző házasságából felnőtt gyerekei vannak.


Egyébként igen, leginkább az értelmesebb emberek hoznak hasonló döntést. Minél iskolázatlanabbak az emberek, annál inkább állatias ösztön szinten élnek, mint pl. a romák és a fél analfabéta, fogatlan, alkesz fajta magyarok.

2023. jan. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
És ahogy a 3-as szépen kifejtette, egy nő teljesen ki lesz szolgáltatva mindenféleképpen, ha gyereket vállal. Még szokták felhozni a bölcsek azt az indokot, hogy mi lesz ha megöregszünk, majd nem lesz aki ránk nyissa az ajtót. Hát én látok időseket, akiknek több gyerekük és unokáik vannak, mégis tojnak rájuk.
2023. jan. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
88%
A #3 vagyok és férfi.
2023. jan. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is jól írtad.
2023. jan. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
22%

Nem akarok senkit megbántani, de kicsit olyan ez a kérdés és válasz szekció mintha azt hangsúlyoznánk, hogy ez a tanulmányokkal vagy az értelmi szinttel összefüggésbe hozható lenne. És van egy olyan a sorok közt mintha csak a hülyék vállalnának gyereket. De hé.. ez nagyon nem ettől függ. A gyerekvállalás, a szülőség épp olyan hivatás, mint ha a munkádnak olyat választasz, amit szeretsz, és nem a pénz miatt választod.

Az vállal gyereket, aki szereti őket és aki így érzi teljesnek az életét. Van akinek kell a boldogságához, és van aki nem érzi azt, hogy meg tudja adni neki a szeretetet és törődést.

Ez csupán személyiségtől függ semmi mástól.

Nem lesz hülye vagy okos valaki azért, mert egyik vagy másik teszi boldoggá. Tiszteletben kell tartani a másik döntését, és nem kell kötelezni a komfortzónája elhagyására. Ennyi az egész.

2023. jan. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinnèm, közèpfokú vègzettsègünk van, és fizikai munkát vègzünk mindketten a fèrjemmel, mégsem vállaltunk gyereket.
2023. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!