Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ma ekkora kultusza...

Miért van ma ekkora kultusza nők körében a gyermektelenségnek, ha láthatóan nem képesek szembenézni a korral?

Figyelt kérdés

Szerintem ez a két dolog szorosan összefügg.

A 30-as kor egy nő léetében vízválasztó: tudják, hogy egyre kevésbé van már esélyük a gyerekre, tény, hogy a test sajnos ekkor már rég túl van az "aranykoron". Ekkor kezdődik a kényszeres életkor-csekkolgatás, önnyugtatás a gyerekvállalással kapcsolatban, hogy ez meg az a színésznő még 52 évesen is szült... Hát akkor biztos van még 15 évem megtalálni az igazit.

A férfiak persze már egy 30, főleg 35 feletti nőre egyre kevésbé kíváncsiak, persze sok gyönyörű nő akad köztük, de családalapítás egyre kevésbé jöhet szóba.

A nők ezen a ponton csalódottságukban/ félelmükben két csoportra oszlanak: az értelmesebbje megnyugszik, és kissé lejjebb rakva a mércét talál magának egy "átlagos" férfit, akivel tényleg boldogok tudnak lenni.

A másik, kevésbé értelmes része szintén lejjebb rakja a mércét, de mivel még mindig azt hiszi, hogy neki a főnyeremény járna, szerencsétlen párját folyamatosan mikroagressziókkal kínozza, így bortékolható a rossz minőségű párkapcsolat majd pár éven belül a válás. Ugyanezen nők másik része pedig feministává válik, és az örök ön- és férfigyűlölő magányt "választva" a hátralevő életét egy macskával éli le.

Elnézést a sarkításért, de körülbelül így látom.


A kérdés az alábbi posztról jutott eszembe:

[link]



2022. febr. 14. 23:43
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
A házassághoz kettő fél kell. Nekem is lenne már barátom, de nem tehetek róla hogy én is béna vagyok, meg aki jelentkezne, az erkölcsi selejt, és csak egyéjszakásra kellenék. Azt köszi de nem.
2022. febr. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 Huszonegyedikszázad ***** válasza:
89%
Te ilyen hímsoviniszta vagy…?
2022. febr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
1: ezt modjuk adom, hogy sok férfi alkalmatlan a párkapcsolatra. Nem azért, mert én vagyok a mintagyerek, de néha nézegettem partnereim tinder fókjait, hogy milyen üzeneteket kapnak, hát elképedtem. :)
2022. febr. 14. 23:53
 4/51 A kérdező kommentje:
2: a félmondatos válaszokat kérlek mellőzzük, ha vannak gondolataid, akkor azokat írd le. Nem vagyok egyébként hímsoviniszta, a nőket pedig imádom, tisztelem. De nekik is van rosszabbik oldaluk.
2022. febr. 14. 23:54
 5/51 anonim ***** válasza:
85%

Én régen a falramásztam a gyerekvállalás gondolatától, most elvagyok vele. De akkor legalább kettőt, egyet nevelni sokkal nagyobb szívás.


Ja, és ami nagyon sok férfinak nem tetszik: szeretném ha az én nevemet vinné a gyerek.

2022. febr. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
90%

Hagyjátok rá, ez már megint a nőgyűlölő szardarab.


Itt egy másik kérdése:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tarsasagi-elet__1160..

2022. febr. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
98%
Van benne valami amit írtál, de pl én is sokszor tapasztalatom azt hogy nem akarok gyereket, és azt is hogy 29 évesen egyre jobban leszarnak a nők, pedig férfi vagyok...viszont tény hogy nem ez az aranykor, de ennek is megvannak a szépségei, nem mindig a basz.áson, meg a gyereken stb kell fennakadni.
2022. febr. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
94%
Elmondod, hogy ez hány párkapcsolat, és mik az arányok azok közül, amiket felsoroltál?
2022. febr. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
99%

Eléggé egysíkúan láod a világot.

Nem kell senkinek lejjebb meg fejjebb adnia, egészen egyszerűen változtak az életutakról szőtt elképzelések az elmúlt 10-20 évben.

30-40 között még bőven vállalhat egy nő gyereket, inkább a mennyiség a kérdés, 1-nél többet nyílván nem igazán, legalábbis 40hez közel, a kora 30asokból azért több is kicsúszik, és hidd el ezzel tisztaban vannak, ők ezt a döntést hozták, bízd rájuk, nem kell nekik a te segítséged, hogy mit mérlegeljenek ezzel kapcsolatban.

2022. febr. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
91%
Csak tudnám miért törődtek ennyit a nőkkel, ha gyakorlatilag csak lenéztek minket. Foglalkozzatok már mással.
2022. febr. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!