Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A tudatos gyermektelenség...

A tudatos gyermektelenség leginkább az értelmiségi emberekre jellemző?

Figyelt kérdés

Ez igazából csak egy néhány évtizede kezdett terjedni, gyermektelen házaspárok mindig voltak, de ott nem tudatosan, hanem jellemzően valamilyen egészségügyi probléma miatt nem vállaltak gyereket.

Ma a nyugati fogyasztói kultúrában ez egyre gyakoribb jelenség és az okai nyilván sokrétűek, de valahogy én azt látom mintha leginkább csak diplomás emberek lennének érintettek.

Amúgy olvastam erről statisztikákat és állítólag Magyarországon a nők 2, a férfiak 4 százaléka tudatosan gyermektelen, Budapesten viszont a nők 12, a férfiak meg 15 százaléka az. Ezek nem tudom mennyire megbízható adatok, de tény, hogy sokkal többen maradnak végül gyermektelenek, mind ahányan szeretnének és az is érdekes, hogy nőknél jellemzően a diplomások, férfiaknál meg az alacsonyabb végzettségűek.



2023. jan. 8. 14:41
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
80%
9-es, pedig ha körül nézel láthatod, hogy nagyon sok ember csak a segílykék miatt szül minél több gyereket. Persze vannak, akik normálisak és tényleg vágynak gyerekre. De azért megkérdőjelezném okos döntés-e erre a bizonytalan világra gyereket szülni. Pl bármikor kirobbanhat egy újabb világháború, aztán akkor olcsó lesz az emberélet, senki nem nézi, hogy pici gyereked van.
2023. jan. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés. Régen is sok tudatosan gyermektelen pár volt, csak nem foglalkozott vele a kormány és a média. Nem voltak közösségi felületek, így nem is indult meg a csapatos köpködés ellenük.

Ennél régebbre visszatekintve pedig azt látjuk, hogy nincsenek magas megbízhatóságú fogamzásgátlási módszerek, azaz egy rendszeres nemi életet élő párnál (akarta-e vagy sem) előbb-utóbb befigyelt a gyerek, bár itt a többi párral összehasonlítva nem "sok" csupán 1 gyereket látunk.

2023. jan. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
93%

#9

A népesség egyik felére igaz az általad leírt indok, azaz tényleg azért vállal gyereket, mert tudatosan gyereket szeretne.

A másik fele pedig a többi hozzászóló által vázolt eset.

Ma a születések kicsivel több mint fele nem tervezett gyerek.

2023. jan. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
95%
Itthon se lenne annyi gyerek ha nem jött volna a CSOK meg a többi szaporulat ösztönző támogatás.
2023. jan. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
83%
Részben igen.
2023. jan. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem annyira bonyolult.

Aki hülye, az sok esetben akkor is terhes lesz, ha amúgy annyira nem akarna.

Mert hogy a fogamzásgátláshoz sincs agya. Plusz szerintem alacsonyabb iskolai végzettségűek között nagyobb érték a gyerek.

2023. jan. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
91%
Nagyobb érték náluk a gyerek, mert máshoz nem értenek, szellemileg másban nem tudják kiélni magukat, mert annyira buták, mint a segg.
2023. jan. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
47%

9-es vagyok

Nem volt rossz szándék a válaszomban, csupán a válaszokat olvasva olyan érzésem támadt mintha egy tudatlan liba lennék a szemetekben. Pedig egyetemet végeztem. Több szakot is, és nem gondolom, hogy hülye lennék csak mert gyereket akarok. Nekem minden vágyam a gyermekvállalás, családcentrikus vagyok, és az anyaság nélkül nem teljes az életem.

Tapasztalataim alapján nem a végzettségi szinttől függ, hanem a személyiségtől. És erre itt is rengeteg példa jött. Nem kell egyetem ahhoz, hogy valaki úgy lássa nem szeretne gyereket adott okok miatt. Legfeljebb az okok, amik változnak a végzettség kapcsán.

2023. jan. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
43%

A diplomás embereknél szerintem nem a tudatos gyermektelenség, csupán a gyermekvállalás kitolódása a jellemző. Hosszú idő míg elvégzi az egyetemet és stabil biztonságot tud kialakítani egy gyermek számára. Sok ismerősöm volt, köztük én is, aki egyetem alatt és még utána pár évig el sem tudta képzelni, hogy valaha is gyereke legyen. De később miután lett lakásom és boldog párkapcsolatom akartam, és most 2 gyönyörű kislány édesanyjaként el sem tudok képzelni jobb dolgot, mint egy szerető család büszke anyukájának lenni.

De ez csupán az én meglátásom, mert én ilyen körökben mozgok. Nem vagyunk egyformák, és nem kell mindenben egyetérteni.

Pont ettől a sokszínűségtől szép a világ. 😊

2023. jan. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
96%

18: senki nem mondta, hogy hülye, aki gyereket vállal, vagy azt, hogy csak aluliskolázottak vállalnak gyereket….

De az igen is megfigyelhető (NAGY POPULÁCIÓN), hogy a szándékosan gyermektelenek inkább a magasabb végzettségűek közül kerülnek ki.

2023. jan. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!