Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól döntöttem? Miért érzem...

Jól döntöttem? Miért érzem magam rosszul?

Figyelt kérdés

Volt egy törpe kakasom, amelyik eléggé erőszakos volt a tyúkokkal és az egy másik törpe kakast is terrorban tartott. Így, úgy döntöttem, hogy elajándékozom.

Többen is jelentkeztek érte. Végül, egy hölgy és egy úr volt a leggyorsabb. Ám, előbb a hölgy jelentkezett. Ő már aznap jelentkezett érte, az úr 2 nappal később. Így, gondoltam, úgy lesz igazságos, ha neki adom.

Az úr pedig látszólag jobban "tepert" érte... Fel is hívott engem Messengeren, mielőtt ismerősök lettünk Facebookon. Persze, nem tudtam felvenni, mert az engedélykérések mapoaban volt.

Írtam az úrnak, hogyha a hölgy meggondja magát, akkor ő lesz az első, akinek odaadom!

Ám, a hölgy eljött érte a fiával és elvitte. Amit közöltem az úrral és ezt írta: "Szép napot köszönöm 😭".

Furdal a lelkiismeretem, hogy jól döntöttem e. Megesett a szívem az úron...

Írtam a hölgynek az előbb, hogy bevált e a kakas. Azt írta, igen, nagyon elégedett vele, jól kijön a tyúkokkal.

Egyébként, a hölgy is szimpatikus volt! Idősebb, kedves hölgy.

Tehát, úgy érzem, igazságosan döntöttem, de, rossz érzés, hogy az úrnak nem tudtam segíteni.



2023. jan. 11. 10:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Jól döntöttél. Az élet ilyen. Mellesleg a sírós smiley-val nem igazán tudnék mit kezdeni. Az úrnak magában kell rendeznie az érzéseit, neked nem feladatod.
2023. jan. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek nem adhattad.

A sírós smily szerintem kissé gyerekes, az úr így járt, másvalaki hamarabb érdeklődött.

2023. jan. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Persze, hogy szomorú az úr, egy ingyen kakasnak mindenki örülne. De ez olyan, mint a szerencsejáték. Ott is mindenki örülne a nyereménynek, de sajnos csak a kiválasztottak nyernek. Ahhoz tudnám még hasonlítani, mint amikor pár héttel ezelőtt felkeltem hajnalban és odaálltam a pennyhez nyitás előtt 40!!! perccel, már akkor állt a sor, de azért még reménykedtem, hogy legalább egy ársapis tejet fogok tudni venni. Hát nem. Mivel sorban araszoltunk, sajnos pont az előttem lévő nénike szedte ki az utolsó 5 tejet (akkor még 5-öt lehetett venni). Nagyon szomorú voltam, ezért a dupla annyiért kellett tejet vennem. Plusz mire odaértem pár perc múlva a cukorhoz, már az sem volt.


De az élet ilyen sajnos.

2023. jan. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez volt a korrekt eljárás, mindent remekül csináltál. A hölgy hogy érezte volna magát, ha annak adod aki később jelentkezett, csak azért mert próbált téged fel is hívni? Gyorsabb volt, övé lett. Történet vége.
2023. jan. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy smiley miatt érzed magad rosszul, nem màsért. Lehet, hogy élőben nem lett volna annyira szimpatikus. És egyáltalán nrm biztos hogy jobban akarta, mint a hölgy csupán rámenősebb volt.
2023. jan. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

De jó válaszokat adtatok! A hasonlatok is kiválók! Mostmár jobban érzem magam!

Hát igen... Én is ezen gondolkodtam, hogy fordított esetben még rosszabbul érezném magam, ha nem a hölgynek adtam volna, hiszen attól még Ilbeku is ugyanannyira kellett, mint az úrnak! Meg is simogatta meg nevetett is!

Az úrról még csak kép sincsen. Persze, ez nem jelent semmit, mert rólam sincs kint kép Facebookon.

Való igaz az is, hogy interneten a smiley - kal bármilyen csalóka érzelmi reakciót kifejezhetünk!

Az meg az én hibám, hogy túlságosan érzelgős vagyok és jo szívem van...

2023. jan. 11. 11:55
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
kedves kérdező: remélem akkor most már nyugodtabb vagy. :)
2023. jan. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hogy lehet így élni?
2023. jan. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen, nyugodtabb! Köszönöm szépen! ☺️ Főleg, hogy tudom, jó helyre került a kis kakas!
2023. jan. 11. 12:27
 10/16 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy "így" élni?
2023. jan. 11. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!