Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem azt, hogy elszalas...

Miért érzem azt, hogy elszalasztott lehetőség lenne de utólag is tudom, hogy nem döntöttem rosszul de 7 éve kínoz?

Figyelt kérdés
7 éve nem kezdem el dolgozni egy gyakorlati helyemen iskola után, mert soknak tartottam a 3 műszakot (csak ez volt) és féltem attól, hogy máshogy kell utaznom meg féltem a túl korai kezdéstől (késés). A többi tanuló se maradt meg ott, volt hogy egy ideig ott dolgoztak de ők is sokallták a dolgot mint én ami néha ráébreszt lehet helyesen döntöttem. Persze ezeket ma már simán vállalám, de akkor túl fiatal és meggondolatlan voltam. Utólag rá 3-4 éve ismét adódott ott új lehetőség de ismét ezen okok miatt bénáztam, mentem volna simán felvettek, csak telefonon ezek után érdklődtem hogy lehet e máshogy és letette rám hogy nincs ilyen viszlát konkrétan akkor se jöttél, most ismét hezitálsz, miért kellenél nekünk...visszagondolva tényleg kinek kellenék ezek után de valamiért még mindig bennem van a szikra, hogy mivel ott tanultam így van még kis esélyem pár év múlva de elakarom felejteni mert lehet ha mostanában újra mehetnék oda vissza, kismegnyugvás lenne de ezt a 6 évet nem adja vissza. És ahogy nézegettem oda az útvonalat még mindig tartom magam, hogy túl messze van még lerövidített vonalon is, meg kb hajnali 2-kor kéne mindig kellnem ha hajnalos a műszak aztán a további ingásról ne is beszéljünk...Maga a hely vonz valamiért, lehet mert 3 évet azért mégis ott voltam, többiekkel, laza volt, volt hogy egyedül voltam de simán elvoltam, voltak rossz napok de szerettem. 6 éve minden nap kínoz az, hogy mégse mentem de belegondolva lehet jól jártam csak azóta eléggé elcsesztem az éveimet és lehet emiatt bánom, ha helyre hoznám nem is érdekelne. 6 éve minden nap van, hogy álmodozok róla milyen volt mikor kaptam oda interjú értesítőt, elmentem, felvettek és normálisan kezdtem volna bénázás helyett. Van hogy tök átlagos napot képzelek el, mégis megnyugvás még ha jelenleg nem életem része. Úgy érzem teljesen elvesztettem, de egy ideig életem része volt, azért is hiányzik meg a bénázásom által elvesztettem tt egy jó lehetőséget de mégis néha úgy gondolom hogy nem jártam volna jól de valamennyire mégis mert azóta annyi évet elvesztegettem munkakerüléssel, megtagadtam sok munkát mert valahogy ezzel büntettem magam mert elszalasztottam azt. Olyan dolgokat csináltam amiket máskor nem de nem túl vészesek...kész vagyok. Meg persze azért is kínoz mert minden területén voltam ott és amilyen munkákat csináltam volna tök könnyűek lettek volna és szinte tálcán lett volna felkínálva nekem maga az iskola is szerencsén múlt szinte, de elveszett minden, néha emiatt depresszióba estem, még most is néha úgy érzem nincs érteme élnem.

2022. szept. 20. 04:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
bocs elírtam sok helyen, 6 helyett 7-nek nézzétek.
2022. szept. 20. 04:32
 2/13 A kérdező kommentje:
Még annyi kimaradt hogy a gyakorlaton teljesen máshogy mentünk, nem hajnalban, nem is minden nap, szóval lehet ez vonz annyira, közben bele se gondoltam milyen lenne ha rendes dolgozóként volnék ott...emlékszem akkoriban még az ottani dolgozok is néha beszéltek velünk és mondták jobban jártok ha ide nem jöttök dolgozni..
2022. szept. 20. 04:36
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Felesleges a múlton rágódni, amiért akkor úgy döntöttél, abban a helyzetben az volt a helyes. Én is elszúrtam dolgokat, de hiába gondolom át újra és újra, hogy lehetett volna jobb, abban a helyzetben egy nagyon irreális döntés lett volna. Te addig kerested magadnak a pénzt, boldogultál ahogy tudtál. Semmi megbánni való nem igazán van ebben.
2022. szept. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igazad van csak egyszerűen nem tudom elfelejteni és feleslegesen kínzom magam emiatt...nem tudom miért.
2022. szept. 20. 07:02
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
lehet, hogy valami más az oka, csak nem tudod megmagyarázni magadnak.
2022. szept. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Az elszalasztott lehetőségekben pont ez a legrosszabb: nem tudod, hogy mi lett volna, ha mégis megléped. Ahogy mondják, sokkal rosszabb azt bánni, hogy nem tetted, mint azt bánni, hogy megtetted. Ha azt bánod, hogy megtettél valamit, akkor kipróbáltad és biztosan tudod, hogy nem jött be. Ha kihagytál egy lehetőséget, akkor meg sem próbáltad, ezért örök kétely marad benned, hogy vajon sikerült volna-e.


Nagyon szépen levezetted, hogy miért volt ez a helyes döntés. Amit többször is meghoztál egymás után. Egyértelműen úgy látszik, hogy ha egy következő lehetőségnél mégis odamennél, akkor azt a döntést bánnád meg. Viszont garancia nincs rá. Lehet, hogy akkor kiderülne, hogy nem is olyan rossz döntés. És ez soha nem fog biztosan kiderülni.


Ha nem tudod magad meggyőzni, hogy ez volt a jó döntés, akkor vagy menj el pszichológushoz és kérj segítséget, hogy túl tedd magad rajta - főleg, ha nem csak ezzel vagy így, hanem sok más dologgal is.


Vagy le tudod rendezni magadban (akár segítséggel), hogy ez volt a jó döntés és elfogadod magadban, megbékélsz a döntéseddel, vagy kénytelen leszel visszamenni és kipróbálni. Szerencsére egy munkahely esetén ez még kivitelezhető lehet. Ha nem is állandóan, azért időről-időre szoktak lenni üresedések minden helyen és talán annyira hosszú távon nem is jegyeznek meg, hogy te mindig meggondolod magad. De azért ha legközelebb újra próbálkozol, nem árt, ha addigra már biztos vagy benne, hogy tényleg oda akarsz menni.


Ne félj segítséget kérni. Nagyon sokat tud segíteni - nem feltétlenül csak ebben...

2022. szept. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
kénytelen leszel visszamenni és kipróbálni. Jó lenne és azóta ezen reménykedek de mostanában ez nem lehetséges :( semmi reakció tőlük pedig 100 emailt írtam nekik, jelentkeztem több hirdetésükre is...azóta többször voltak aktív hirdetéseik, de semmi tényleg, ez csak 1x jött be hogy online jelentkeztem, mert először személyesen kérdeztük meg akkor mikor végezttünk ott, ez lett volna előny akkor, de nagyon elszúrtam hogy nem mentem így megbélyegeztem magam ot lehet. de talán pár év múlva hátha ebben bizok talán 5-7 év múlva elfeljtik és új lapként indithatnék ott, más tapasztalattal is addigra persze.
2022. szept. 20. 11:16
 8/13 A kérdező kommentje:

De azért ha legközelebb újra próbálkozol, nem árt, ha addigra már biztos vagy benne, hogy tényleg oda akarsz menni.


Most már 100 biztos vagyok benne, ha valamilyen csoda által új esélyt kapnék ott, nem hezitálnék semmin, előre kinézném az útvonalat, nem érdekelne a kellemetlenség semmi, mennék és kész.


Most úgy döntöttem hagyom ezt a dolgot ülepedni pár évig, mert hiába próbáltam vissza jutni oda, sajnos ahogy látom jelenleg feleslegesen töröm magam, de amikor ismét kaptam oda esélyt ami a 2.volt az az első után kb 4 év után volt, szval lehet kéne várnom mert akkor is így volt hogy nem mentem, elsztúrtam...pár év eltelt újra megengedték. Most a sok idő elteltével kicsit úgy érzem végleg elszúrtam ott az esélyeimet de egy kis szikra nem akarja feladni, érzem hogy egyszer még mehetnék oda.

2022. szept. 20. 11:22
 9/13 A kérdező kommentje:
6-os amúgy nagyon jókat írtál :) többiek is.
2022. szept. 20. 11:26
 10/13 A kérdező kommentje:

Ha nem is állandóan, azért időről-időre szoktak lenni üresedések minden helyen és talán annyira hosszú távon nem is jegyeznek meg, hogy te mindig meggondolod magad.

Jó lenne, ebben reménykedek néha, meg ha pár év után mennék ismét addigra meg bőven elfelejtenék talán :D Én lennék a legboldogabb ha kapnék oda újra lehetőséget, szinte száguldanék oda. Azóta amúgy teljesen elveszettnek érzem magam, ott lett volna jó célom, álmom így visszagondolva.

2022. szept. 20. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!