Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az az apróság úgy általános...

Mi az az apróság úgy általánosságban, amit idegesíteni szokott?

Figyelt kérdés

Tehát nem olyan világ legnagyobb gondja fajta, hanem kis dolog, de bosszant?


Pl nekem, amikor valaki ír valamit messengeren, majd külön üzenetben elküld 6 emoji fejet.

Vagy amikor valaki millió toltelekszoval fejezi ki magát, pl egyik rokonom minden mondata úgy kezdődik, hogy igazán tulajdonképpen. Vagy amikor valaki mindig hozzáteszi, hogy őszintén szólva, igazat megvallva. Tudnám még sorolni .

Stb. Ezek olyan dolgok, amikért az ember nem szól, nem nagy dolog, de közben zavaró lehet .



2023. jan. 18. 10:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
92%
Hangosan hisztiző gyerek, kihangosított telefonálás tömegközlekedésen, vagy hangosan beszélgető emberek akik nem veszik észre magukat hogy az egész busz hallja őket csak senki nem kíváncsi rájuk, aki minden üzenethez emojit használ,a kurjongató munkások akiknek azt hiszik joguk van beszólni a nőkre, mert szerintük ez teljesen rendben van, a kéregetők, vagy amikor teljesen udvariasan szólok az eladóhoz ő meg csak húzza a száját, és mintha szívességet tenné úgy néz rám. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2023. jan. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Sok olyan dolog idegesít engem is, amiket már leírtak:

- Azok az emberek, akik telefonon úgy beszélnek mondjuk a villamoson, hogy az egész villamos azt hallja. De ugyanez, amikor valaki az utcán vagy utazáskor a zenét fülhallgató, fejhallgató nélkül hallgatja. A múltkor a vonaton a mögöttem ülő bácsi hangosan hallgatta a rádiót.

- Cigifüst, dohányzás.

- Az, hogy egyre gyakrabban tapasztalom, hogy az emberek az utcán arrébb nem mennének. Például nyáron, amikor kint ácsorognak az emberek mondjuk egy üzlet előtt vagy bár előtt, az út közepén, látják, hogy jövök, rám néznek, de arrébb nem mozdulnának! Vagy ma is az volt, hogy egy szűk utcán jöttem, ahol alapból nem lehet elférni, nem tud két ember egymás mellett elmenni, nehéz csomagot cipeltem, a bőröndöt is húztam, szembe jön velem egy pasi, az lenne az udvarias, hogy elenged, de nem, ez eszébe sem jutott, ráadásul még ilyen csigaléptekben ment. És igen, a gyerekekre sem szólnának rá finoman, hogy engedjék el azokat, akik jönnek.

- Azt, hogy nem bírok már kb kimenni úgy az utcára (Budapest), hogy valaki ne jönne oda kéregetni, valamit eladni, rám sózni vagy akármi miatt cseszegetni.

- Amikor várok a liftre és 5x elhívják, soha nem érkezik meg. Ilyenkor egy idő után megunom és elindulok gyalog.

- Azok a fiatalok, akik nem tudnak normálisan viselkedni az utcán, tömegközlekedésen. Természetesen nem mindenkire igaz, én is fiatal vagyok és vannak, akik idősebbként is ezt csinálják, de főleg kamaszoknál látom. Ott állnak egymás mellett, de ordítoznak, vihorásznak, lökdösik egymást, rohangálnak.

- Az előző ponthoz kicsit kapcsolódik: Már nem egy esetben tapasztaltam ugyanezt a turistáknál, hogy ordítoznak, elállják az utat, nem bírnak viselkedni. Én, ha elmegyek külföldre, nem állok neki visítozni meg ordítozni, nem tudom miért kell ezt... Múltkor felszállt a villamosra egy turistacsoport, 20 év körüliek lehettek, úgy csináltak, mintha övüké lenne az egész villamos, elkezdtek ott átvágni mindenkin, majdnem fellöktek és az egész járat tőlük zengett.

- Ha meglátom, hogy egy osztály fog felszállni a villamosra/buszra, már nézem a plafont.:D Amikor én voltam iskolás, akkor is sajnáltam az utasokat, hogy felszáll 30 gyerek egyszerre. (igen, mint már kiderült, nem bírom az ordítozás, visongást, hangoskodást)

- Késés.

2023. jan. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
50%
Az emojis nekem inkább furcsa,olyan "jól van,ez se százas"kategória,a töltelékszavas már lehet idegesítő.Vagy amikor kötelezőnek érzi valaki a "jó étvágyat" mondatot,különösen mikor már a felénél járok,és minden egymás után bejövő ember elmondja.Ettől már csak a "további jó étvágyat" a rosszabb.
2023. jan. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Amikor valaki úgy nekem jön, hogy majd orraesek, erre oda se nézve megdob egy kegyes "bocs"-csal.


Amikor valakivel azért nem lehet normálisan beszélgetni, mert akárhányszor megcsippen az a kis találmány az asztalon, ő ugrik rá mint légy a kutyagumira.


A legtöbb "Nem akarok beleszólni/vészmadárkodni/pletykálkodni,de" féle kedves mondat.


Amikor felállok a buszon, mert látom, hogy felszállt egy idős néni egy 80 kilós szatyorral, és átadnám a helyem, erre egy puskagolyót megszégyenítő gyorsasággal levágja magát az ülésre egy tizenéves csávesz.


Különösen tud zavarni, amikor olvasok, és valaki odakotnyeleskedik valami olyasmi problémával, hogy tollas a tyúk háta.


Amikor sétálok valakivel, és az automatikusan annyira extraközel jön, távolodásra kényszerítve, hogy kvázi az árokban kötök ki.


Ilyen apró idegesítő dolgok talán még, amikor valaki nem néz normálisan a szemembe (hanem egy jópár centivel lejjebb, és nem a számra gondolok), a magánszférát semmibevevő személyekkel való beszélgetés, a sofőr, aki lassít, mintha át tervezne engedni, de ahogy a talpam a zebrát érinti jóóól beletapos a gázba, és soksok hasonló kellemes dolog :"D

2023. jan. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ha beszelgetek valakivel es nem marad nyugton

Pl dobol a labaval, felkel visszaul, folyamatosan mashova nezeget

De ezek meg akkor is zavarnak ha nem beszelgetek valakivel csak pl mellettem ul a metron

Gyulolom ezt

2023. jan. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Csámcsogás,beszéd teleszájjal (jól beleköp közben a kajába is XD)

Aztán miközben beszél elsétál nem idefordul és utána kell menjek, hogy értsem mit mond stb.

2023. márc. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Gyerekutalo betegagyu feministak
2023. márc. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Értelmes kommentek helyett csak hatalmas animált matricák, GIF-ek küldése Facebookon.
2023. ápr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

A kihangosított telefonálást írták többen, engem nemcsak a zaj miatt idegesít, hanem eleve egy nagyon hülye látvány a száj elé tartott mobiltelefon, mintha egy szelet pizzát tartana oda :D Főleg olyan helyzetben, amikor semmi szükség nincs arra, hogy kihangosítsd, pl. mert egyedül vagy és sétálsz.


A telefonáláshoz kapcsolódva, van az a klasszikus bluetooth headset, nem a mostani AirPod és társai, hanem az az egy fülbe dugható fekete kis kütyü. Na, ha egy olyat meglátok valaki fülében -általában kevésbé jól szituált emberekében- akkor egyből fel tudom bosszantani magam. Nem tudom miért, valószínűleg nem szeretem a fontosnak látszani akaró, valójában fontoskodónak tűnő alakokat.


Amikor boltban, kasszánál várakozáskor beleállnak a fenekembe.


A túl lassan, körülményesen, rugalmatlanul közlekedő autósok, akik betartanak minden sebességkorlátozást, vagy inkább lassabban mennek, pl. akik már a lakott terület kezdete tábla előtt sokszáz méterrel lassítanak.


Akik nem használják az irányjelzőt körforgalom elhagyásakor.


Akik lassan de sok helyet foglalva sétálnak a járdán.


Amikor egy értelmes, rövid és kifejező magyar szó helyett angol vagy egyéb idegen szóval fejezi ki magát valaki. Egyik ilyen legutáltabb példa a kontent a tartalom szó helyett.

2023. máj. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Igen, utóbbira példa a Putin meg Zelensky, pedig magyarul Putyin meg Zelenszkij az elfogadott helyesírás.

Általában engem is idegesít, amikor feleslegesen használnak angol szavakat, és angol átiratát a cirill vagy egyéb írású szavaknak, miközben létezik ezek megszokott, magyaros átirata is.

2023. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!