Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért pazarolják az ételt az...

Miért pazarolják az ételt az emberek?

Figyelt kérdés
Egy étteremben dolgozok, ahol önkiszolgáló jelleggel, az emberek elszedik, kiválasztják az ételt, amit szeretnének enni. Sokszor tapasztalom, amikor szedem össze utánuk a tálcákat, hogy az általuk drágának mondott (és egyébként gyakran tényleg túlárazott) ételeket mégsem eszik meg, akár felét, vagy többet is otthagynak, amikor adnánk szívesen dobozt, ingyen, hogy eltegyék és elvigyék. Magamból indulok ki, hogy ha már étteremben eszek, akkor megeszem mindet amit kértem, ezért nem értem a dolgot.
2023. jan. 19. 10:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Svédasztal esetén gond lehet, hogy elfogy, amit kinéznek maguknak, mire odaérnének, ezért próbálnak többet összeszedni.
2023. jan. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Jogos egy részről, de más részről pedig akkor többet kell fizetniük, ha többet vesznek, mert úgy vannak megszabva az áraink. Nem ez a "ehetsz amennyi belédfér" típusú étterem.
2023. jan. 19. 10:39
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azthittek hogy meg fognak enni. De kozben nem izlett annyira..
2023. jan. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
30%

“ Magamból indulok ki, hogy ha már étteremben eszek, akkor megeszem mindet amit kértem, ezért nem értem a dolgot.”


Örülünk, hogy te mindent meg tudsz enni, de nem mindenki ilyen. A kisadag fele is elég nekem. Elrakni meg nem fogok, mert később nem kell a huszadjára újramelegített kaja

2023. jan. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
38%

Több lehetősége van a dolognak.

1. Nem éhesek

2. Nem izlik nekik

3. A másik ember akivel ott vannak gyorsabban eszik ezért ott hagyják a kaját, mert lehet éves után még mennek valahová

4. Lehet randin vannak és ha ilyen esetben vagy ott, akkor nem az étel miatt vagy ott, hanem a másik személy miatt

Kb ezek azok a dolgok amiért ott hagynám az ételt, ha már egyszer választottam mit fogok enni és nem izlik nem fogom csak úgy magamba tömni. Ha már egyszer kiválasztottam az ételt és ki hozták, akkor már muszáj fizessek érte, szóval számomra teljesen mindegy, hogy hozzá e nyúlok a kajához vagy sem, mert mindkét esetben fizteni fogok érte. Én nem lennék aza ember akinek ha nem izlik valami, akkor megbeszéli, hogy nem fog fizetni, mert valaki dolgozott a kajával és ezt tisztelem. Ilyet csak, akkor hoznék fel ha a kaja nem volt eléggé megsütve és nyersen hozzák ki.

2023. jan. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
16%
Akinek van penze, megteheti hogy sok etelt megkostolhasson
2023. jan. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%
Lehet nem volt finom. Egyszer valami mandula bundás halat rendeltem, az volt a legdrágább hal étel az étlapon. Olyan száraz, odaégetett, ízetlen sz4r volt hogy a kóbor macskák se ették volna meg. Minek vittem volna el? Kuka
2023. jan. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
33%
Nekem volt olyan etel, azthiszem lecso fele volt, majdnem elkapott a hanyinger, tobb napig is ereztem, ha eszembe jutott…
2023. jan. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

Erre könnyű megoldást találni.

Ha a vendég ételt hagy a tányérján akkor fizetésnél felárat kell fizetnie.

Így hamar rászoknak majd, hogy inkább kevesebbet de többször szedjenek mintsem, hogy kiszed egy nagy adagot amit aztán nem tud megenni.

2023. jan. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%
Ahogy azt mondani szokás: az ember szeme éhesebb, mint a teste, azaz az emberek közül csak kevesen foglalkoznak azzal, hogy pontosan kitapasztalják a mennyiséget, amivel éppen jóllaknak. Kiszednek olyat és annyit, amiről azt gondolják, hogy majd megeszik, aztán utólag derül ki, hogy túllőttek a célon. Mellesleg, a fehér ember társadalmában általában nem az élelmiszer ellátás jelenti a szűk keresztmetszetet. A bőséges kínálat nem szoktatja rá az embereket a racionális megítélés elsajátítására.
2023. jan. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!