Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az általánosságban igaz, hogy...

Az általánosságban igaz, hogy mindig a legbutább ember hiszi magát a legokosabbnak?

Figyelt kérdés
Általánosságban ez igaz, vagy csak az ilyen emberek a leghangosabbak és azért tűnnek úgy hogy sokan vannak?

2023. jan. 25. 08:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Páran túl is kompenzálják a dolgot, ha tisztában vannak a gyengébb képességeikkel, lehet, hogy magabiztosság, hangosság mögé bújnak. Viszont én is ismerek olyant, aki csak segíteni, tanácsokat adni szeretne, csak nem mindig úgy sül el a szituáció, mint várnánk.
2023. jan. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább önbizalom, önértékelés kérdése, én pl nem szállnék bele egy kosárfonással kapcsolatos vitába, mert fix, hogy hülyére vennének. :)

Bár még abban is szoktak, amihez elképzelhető, hogy elég jó lehetek.

2023. jan. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
A #7-es válaszomat az érintett polgi vagy a barátai húzták le? :D Bár kétlem, hogy pont magára ismert, vannak páran...
2023. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Senior Séf ***** válasza:
32%
Igen. A tudást és az ismeretlent úgy kell elképzelni, mint egy lufit az őt körülvevő levegővel. Minél több tudást sűrítesz a lufiba, az annál nagyobb lesz, tehát annál nagyobb felületen érintkezik az őt körülvevő ismeretlennel- Röviden: minél okosabb vagy, annál inkább rájössz, hogy valójában milyen szánalmasan keveset tudsz a környező világról.
2023. jan. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
28%

Igen, elég jellemző a jelenség Magyarországon.


Az egyik ok a Dunning-Kruger hatás.


A másik meg - ahogy vki leírta már - az, hogy sokan tényleg nincsenek tisztában a korlátaikkal, képességeikkel. és érdekes, h ebben az országban ez sokkal jellemzőbb, mint máshol.

Mondjuk ha vki csak a nem túl eszes munkatársak-családtagok-facebook vonalon mozog és nem találkozik értelmes emberekkel, nem művelődik, akkor nem meglepő, hogy zseninek hiszi magát.

2023. febr. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
55%
Szerintem ezt nem általánosíthatjuk. Ha valaki okos akkor az tudja magáról hogy okos. Persze tudom hogy sokan buták és okosnak hiszik magukat de mivel mindkét eset létezik ezért szerintem nem mondhatjuk azt hogy mindenki aki okosnak gondolja magát az igazibol buta.
2023. ápr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Igen, van alapja a dologban.


Szerintem a legjobb példa Bochkor Gábor. Az irodában kell hallgatnom, a csávó buta, mint a föld, mégis géniusznak tartja magát.

Egyszerűen nincs téma, amihez érdemben hozzá tudna szólna, csak közhelyeket meg hülyeségeket hord össze.

2023. szept. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!