Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek motivált?

Hogyan legyek motivált?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nincs kedvem semmihez. Ezen a héten beteget jelentettem a munkahelyen is, egyszerűen hétfőn azt éreztem, képtelen vagyok kimozdulni. Semmihez nincs kedvem. Itthon vagyok, olvasok, pihenek és ennyi.


De nyilván ezt nem csinálhatom hetekig.

De miért vagyok ilyen lehangolt, erőtlen?:/


Ti mivel szoktatok átlendülni az ilyen időszakon?:( Egyáltalán nem akarok csinálni semmit.


2023. jan. 26. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Muszáj lesz bemenned, mert az orvos nem fog a semmire kiírni örökké.
2023. jan. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Történt esetleg veled valami nyomasztó, nagyon negatív dolog mostanság? (nem muszáj erre írásban válaszolnod, elég, ha magadban végigzongorázod ezt)

Meg kell keresni az esetleges kiváltóokot: időjárás, túlhajtottad magad az élet valamelyik területén, valamilyen trauma ért, vagy hosszabb ideje boldogtalan vagy? Esetleg valami más, szokatlan dolog? Illetve.. elég sokszor a januárt nevezik meg a legdepisebb hónapnak, vagy a hónapok hétfőjének, amiben azért van valami.

Próbálj vitaminokat szedni. Tudom, klisé, de tényleg érezni lehet egy idő után a változást.


Nekem általában az segít, hogy pár napig ebben az állapotban vagyok, csak létezem egy sort, majd lassan, de biztosan szedem össze magam. Több folyadék, tea, többet vagyok levegőn, találkozót szervezek a barátaimmal, és napra pontos listát írok a teendőkről. Ha azokat mind meg tudtam csinálni, a nap végén eszem egy kis étcsokit. Finom is, meg kell az a jutalomrendszer :D


A kis lépések a fontosak eleinte, majd azokat egy idő után kell emelni.

2023. jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
Szoval kamubeteg vagy masok meg miattad szopnak a munkahelyen
2023. jan. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2!


Nagyon szépen köszönöm, már csak olvasni is jólesett!:)


#3!

Nem jött össze a baszogatás, egyedül végzem az adott munkát, senkinek nem kell helyettem megcsinálni, ha bennt vagyok, csinálom, ha nem megyek, tök üres a szoba, nem kell másnak dolgozni helyettem. :)

2023. jan. 26. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Mér mit dolgozol?
2023. jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!