Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kinek mondjam el a személyes...

Kinek mondjam el a személyes bajaimat, ha minden ismerősöm, barátom húzza a száját, hogy ez túl személyes, minek teregetem ki?

Figyelt kérdés

Ha az elmondás kiteregetés, akkor hogyan lehet elmondani? Sehogy? De akkor mindenki magában oldja meg a legszemélyesebb problémáit?

És aki nem képes rá, mit csináljon, ha már még családon belül is udvariaskodni kell, hogy "bocsi, nem akartalak vele terhelni"?

Mióta terhelés, ha a másikkal megosztjuk a bajainkat?

Még a bajban lévőnek kell a másikra tekintettel lenni, hogy jaj, ne terheljen senkit? Mert az teher, ha tanácsot kér? Ahelyett, hogy őrá figyelnének ilyenkor fokozottabban.

Ez is oka annak, hogy rengeteg az öngyilkosság. Nem terhel ő senkit, kivonja magát a forgalomból.


2023. jan. 29. 20:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Valaki*
2023. febr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Világéletemben hülyeségnek tartottam a pszichológusokat és pszichiátereket. Úgy véltem többet ér egy jó barát, meg egy üveg bor. Egy ismerősöm azt mondta, hogy egy barát bárhogy is, de nem tud érzelemmentesen hozzáállni a problémámhoz, nem tud tárgyilagos maradni. Hülyeségnek tartottam. Aztán elteltek az évek és rájöttem, hogy tényleg így van. Jobb egy idegen, aki nem ismer, mert jobban meglátja, hogy hol a probléma. Mint az, aki jól ismer.


Menj el egy idegen pszichológushoz szerintem.

2023. máj. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!