Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyesen vagy ismerősön...

Személyesen vagy ismerősön keresztül tudnátok jó ügyvédet ajánlani?

Figyelt kérdés
Pszichiátert szeretnénk feljelenteni és ehhez kellene egy jó ügyvéd.

2022. aug. 26. 12:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen indokokra alapoznád a feljelentést - vannak olyan esetek, amit nem érdemes perbe vinni, mert többet veszítesz vele hosszútávon (ilyen például a személyiségi jogi perek).
2022. aug. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Félrediagonsztizálásról lenne szó. Skizofrénnek és bipolárisnak ítélték meg a húgomat, amikor ilyenről szó sincs. Obszesszív-kompulzív zavar miatt ment, nekem is OCD-m van, SSRI-t kapok rá.

Bevett a skifofréneknek felírt gyógyszerből kettőt és alig él.

Ezt a kérdést én tettem ki, a kommentekben nagyjából mindent leírtam:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1189..

2022. aug. 26. 13:01
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a Lippai Ügyvédi Irodát.
2022. aug. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Ezzel az üggyel mindenképp fordulj ügyvédhez - javaslom, hogy egészségügyi szakjogászt keress, aki foglalkozik polgári joggal is (ajánlani nem tudok, mert egyik ismerősöm sem foglalkozik egészségügyi kérdésekkel).

2022. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Szerintem sem normális ez, nem is hiszem el miket kommenteltek az első kérdésem alá.
2022. aug. 26. 16:48
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges ügyvédhez fordulni, meg feljelentést tenni.


A húgodnak joga van orvost váltani és a betegjogi képviselőnél bejelentést tenni, ha úgy érzi nem megfelelően látták el.

2022. aug. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy mondta neki a pszichiáter, hogy beutalja a kórházba pszichiátriai osztályra. Mire húgom teljesen nyugodtan válaszolt, hogy kezdd kimenni a gyógyszer hatása (mára más sokkal jobban van hála az égnek!), de a nő elé állt és nem engedte ki a rendelőből. Az ambulánslap alján az áll, hogy elutasítja a kórházi kezelést, de a másik oldalán már a "Tisztelt kórház! Tisztelt Pshichiátriai osztály!" alatt az van feltüntetve, hogy "önként utalja be magát a beteg". Ez a nő elmebeteg.

Meg azzal jött, hogy a mellékhatások nem a gyógyszer miatt vannak, hanem a húgom "betegsége" miatt. Milyen érdekes, hogy előtte meg nem volt sosem semmi hasonló gondja.

Mikor a pszichiáter gyorsan a személyzeti szobába ment tollért, húgom fogta mindkét kinyomtatott példányt a pecséttel és a pszichiáter aláírásával és eljött.

A legjobb az egészben, hogy nem is hozzá kellett volna mennie, csak a mi lakcímünkhöz kirendelt pszichiáter éppen szabadságon volt. Nem értem akkor miért nem tudtak neki későbbre időpontot adni, de már a gondolatától is fél, hogy abba az intézménybe betegye a lábát.

2022. aug. 27. 15:44
 8/15 anonim ***** válasza:
8%
Gondolom nem kötelező bemennie a kórházba, nem lehet hogy jobb lenne hagyni ezt a fenébe? A feljelentés komoly dolog, ez azt jelenti hogy szeretnétek ha büntetőeljárás indulna ellene. Ott pedig akár testvéred is megégetheti magát, pl. lehet egy szakértő kirendelés az ügyben, aki esetleg megállapítja hogy a pszichiáter mindent jól mondott és tesód valóban beteg, stb.
2022. aug. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
16%

Hát ezzel egy perben nem sok esélyt látok. Egy diagnózissal mindig lehet vitatkozni, de azt egyetlen bíróság sem fogja elfogadni, hogy te jobban tudod, mi a húgod baja, mint az orvos, mert neked is az van...


A gyógyszer mellékhatásáért pedig egyetlen orvos sem felel; a beteg még akkor is saját felelősségére vesz be gyógyszert, ha azt orvos adja/javasolja neki.

2022. aug. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

8,9: nem egészen ez a helyzet, már én is kezdek letenni erről. Ebben a korrupt és igazságtalan országban nem sokra megy az ember, hiába jogos a feljelentés alapja.

8: egy skizofrénről meg hamar meg lehet mondani, hogy az-e vagy sem :D azóta foglaltunk neki magánba időpontot, ott legylább nem 20 perc alatt, tesztek és kérdések plusz tájékoztatások nélkül fogják diagnosztizálni. Nem hallucinál, nincsenek mániákus-depresszív időszakai sem. OCD-s problémái vannak és erre írtak fel gyógyszert, ennyi.

Nálam minden féle kérdést feltettek és tájékoztattak arról, hogy milyen esetleges mellékhatások vannak. Ezek akárhogy nézem, kötelező (van pszichiáternek tanuló ismerősünk, ő meg tudja ezt erősíteni).

9: saját felelősség, de nem ez volt a probléma. Nekem is voltak mellékhatásaim (eleinte csökkent libidóm volt, illetve aloszékonyabb lettem). DE erről tájékoztattak, ami kötelességük. Illetve 20 perc még arra sem elég, hogy egy prezentációt előadjunk, nem hogy diagnosztizálásra.

2022. aug. 28. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!