Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha alapjáraton rendesen eszek...

Ha alapjáraton rendesen eszek a hétből 5 napon, 2 napon pedig rengeteget eszek, és még így sem hízok akkor ektomorf vagyok?

Figyelt kérdés
Magas vagyok, és extrém vékony testalkatot örököltem édesapámtól. Van hogy nagyon sokat eszek, annyit hogy már hányingerem van, de így sem jön fel 1 kiló sem.
2023. jan. 30. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Genetika az lehet. Én is magas vagyok és nagyon vékony voltam. Nekem az edzés és kezdetben táplálékkiegészítő tömegnövelő segített beindítani a hízást. De nyilván minden ember más és más.
2023. jan. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hány Kcal viszle be egy héten? De könnyel lehet hogy ektomorf a test alkatod.
2023. jan. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ektomorf testalkat jellemzően hosszú és vékony testalkatra utal, ahol a személyek nehezen tudnak súlyt szerezni, és viszonylag magas az anyagcseréjük. Az étkezési szokások, az anyagcsere, az edzés és a genetika mind befolyásolhatják az egyén testalkatát és súlygyarapodását.


Ha a leírásod alapján rendszeresen eszel és mégsem hízol, akkor lehetséges, hogy ektomorf testalkattal rendelkezel. Azonban a testalkat típusát több faktor is befolyásolja, és nem lehet csak az étkezési szokások alapján diagnosztizálni. Ha bizonytalan vagy, érdemes lehet konzultálni egy szakemberrel, például egy személyi edzővel vagy táplálkozási szakemberrel, aki segíthet az egyéni testalkatod és életmódod szerinti étrend kialakításában.

2023. márc. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!