Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az emberek alapjár...

Szerintetek az emberek alapjáraton rosszindulatúak?

Figyelt kérdés
Miért lehet ez?
2018. aug. 18. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak önzők. Kell a túléléshez.
2018. aug. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 he84 ***** válasza:
Nem így van. Nem mindenki rosszindulatú alapból.
2018. aug. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Igen,úgy is meg lehet közelíteni,amit az első mond.

Nem tudom,hogy alapjáraton azok-e...

Ez azon kérdések egyike,amelyen nincs sok értelme filózni.Azért vannak támpontok;ha megfigyeled,általában az önutálatban élő,sikertelen emberek tudnak a legrosszindulatúbbak lenni.Nem alaptalan a mondás,hogy mindenki magából indul ki.Sok esetben,amikor valaki bántja a másikat,a saját problémáit vetíti ki a bántalmazottra.Ezt persze soha nem fogja beismerni,mert nem tudja elviselni magában azt,hogy mentálisan gyenge.

2018. aug. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mo.-n igen. Ha neki, rossz, akkor mindenkinek legyen rossz. Ha másnak jó, akkor mindenféle kitalációt találnak rá, hogy miért, de a valódi tényező az szerintük nem úgy van.

10% tény, 90% előfeltevés alapján működnek sokan.

2018. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első válaszoló jól megfogta a lényeget. Az emberek alapjáraton inkább önzőek, és ez részben nyilván érthető. Én is az vagyok valamilyen szinten, viszont tudatosan észben tartom ezt a döntéseimnél, és teszek ellene. De aki még feltétlenül nem is tartja észben, az is, ha csak nem a saját érdekeit és kényelmét borítja fel, akkor nem fog szándékosan ártani/keresztbe tenni a másiknak. Illetve vannak nyilván néhányak, akiknek mondjuk sok rossz tapasztalatuk volt, vagy rosszul szocializálódtak, ők lehet hogy rosszindulatúak lesznek, de ezt abszolút nem mondanám többségnek.
2018. aug. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Igen a MAGYAR emberek alapjáraton önzőek és rosszindulatúak...
2018. aug. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de ha valakivel XY személlyel a legtöbb ember "rosszindulatú", annak általában oka van.

Tehát általában ha azt tapasztalod, hogy mindenki bunkó veled, az lehet azért is, mert veled is gondok vannak, amivel kiérdemled ezt a bánásmódot.


Több olyan ismerősöm is volt, aki panaszkodott erre, minden ember rossz vele. Eleinte sajnáltam, aztán rájöttem, hogy elég elviselhetetlen jelleme van, semmiben sem különbözik azoktól, akiket kritizál, sőt annyira utálatos, hogy talán ezzel ő maga provokálja a többi embert, hogy megutálják. Persze nem néz magába, inkább az egész világot kritizálja.

2018. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7


Nem lehet az, hogy ő is azért vette fel azt a jellemvonást mert körülötte mindenki olyan volt és nem volt választása?

2018. aug. 19. 12:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező,bocs,hogy a 7-es helyett válaszolok:)

De igen lehet.Sajnos ördögi játszmák ezek,és nehéz kitörni belőle.Ettől még nincs felmentve az,aki így viselkedik,mert akármilyen kemény is a lecke,meg kell tanulnia,és legalább részben változtatnia a hozzáállásán,különben egész életére ez a sors fogja kísérteni,és egyedül marad előbb-utóbb.

2018. aug. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!