Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én veszem észre azt,...

Csak én veszem észre azt, hogy a félvér tehát fél cigány emberek a legnormálisabbak?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják, hogy akiben van roma vér legalábbis ilyen viszonylag nagy arányban. Mert már az ország aligha nem az összes lakójában benne van már ez a vér 1-30% közötti tartományban. De akiben már félig-meddig benne van az hajlamosabb az agresszióra, a kötekedésre arra, hogy átverjen, stb.

Viszont én nekem ennek ellenére több fél cigány barátom van. És a középiskolás, általános iskolás időimben is voltak. De mindegyikben egy a közös, még pedig, hogy normálisabbak mint a teljes Magyarok. Tehát sokkal jobb szívűbek, segítőkészebbek, jobban meg tudom velük beszélni a problémámat, sokkal szívesebben megosztanak bármit úgy, hogy nekem is jó legyen és sokkal korrektebbek. És szerintem szinte az összes fél cigány akit ismerek ilyen. Talán 1-2 olyat ismerek aki nem ilyen vagy éppen balhés alak. De ő bennük nem vagyok biztos, hogy csak félig romák. Illetve teljesen Magyarban is megtalálható ugyanez. Teljes vérű Romákkal már nekem is volt problémám. Volt amikor majdnem megvertek és kiraboltak sajnos. De ismerek pár normálisat közöttük is van barátom. De azok a Romák akik normálisak általában szintén rendesebbek mint a legtöbb Magyar. De a fél cigányokkal eddig csak pozitív tapasztalatom van, ez miért van?

Egyébként most nem szeretném védeni a cigányokat. De még mielőtt bármelyik fehér rasszista lenne. Azelőtt gondolkodjatok el, hogy a Magyarok mit csinálnak. Az a helyzet, hogy nem ebben a világban nem az a baj, hogy sok a veszélyes roma. Hanem az, hogy sok a rossz ember. A Romák úgy élik ki ezen beteges vágyaikat, hogy arrogánsan és agresszívan viselkednek másokkal. A magyarok meg úgy, hogy akit csak tudnak megtaposnak mindehol verbálisan, meg kavarják össze-vissza mindenkiről a szart. Tehát a magyar sem különb a románál. Hanem az a kevés jó ember a különb a sok rossz embernél. Oké a Romák közt több a bűnöző és többen kerülnek börtönbe. De ez azért is van mert merészebbek. Ez amúgy a kormányunk miatt van. Ha a Magyarok hasonló helyzetbe lennének akkor ugyanaz lenne a létszám.



2023. jan. 30. 20:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%

Igen, csak te.

És most gondolom letiltanak, amiért ilyen csúnyát írtam.

2023. jan. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is az egyik legjobb barátnőm roma származású volt és a férjem is az nagyszülői ágról. Náluk normálisabb,nyugisabb embert nem ismerek. Nekem szüleim,nagyszüleim,dédszüleim svábok szóval bennem nem sok van.
2023. jan. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%
Nekem nem ez a tapasztalatom. A vér nem válik vízzé. Csak alkalom kell hozzá....
2023. jan. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%

“ Mert már az ország aligha nem az összes lakójában benne van már ez a vér 1-30% közötti tartományban.”


A legtöbb emberben aki nem romaként azonosítja magát, vagy nem tud roma felmenőkről ez 0%. Történelmileg arányaiban jóval kevesebben voltak, nem éltek az ország minden területén, döntően elkülönült és zárt párhuzamos társadalmakban működtek ezért ritka volt a vegyes házasság.

2023. jan. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
56%
Amúgy meg ja, csak te veszed észre.
2023. jan. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
#3 Te rasszista vagy, ezt csak be beszélték neked és azért mert esetleg ilyen alkalom adtán láttál egy Roma ismerősödet mondjuk ideges lenni és ordibálni ezért ezt kened rájuk. Hát leírom neked, hogy a Magyar embert is ugyanúgy fel lehet idegesíteni és ilyenkor egy kevés tolerancia után a Magyarból is ugyanúgy előjön az állat. Csak mivel, hogy rajtunk nincsen olyan bélyeg ezért kevésbé veszed észre.
2023. jan. 31. 11:53
 7/25 anonim ***** válasza:
77%
6: Fura, hogy te papolsz erről amikor pár félig cigány ember alapján megállapítottad hogy különbek mint bárki más. És persze ez azért van mert félig cigányok. 😂
2023. jan. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
64%
#6-os a hozzászólàsod alapján kettőnk közül te vagy rasszista. Látod pont erről beszélek. Te is most éppen azért vagy ideges mert valaki negatív jelzővel illeti a cigányságot. Ergo megint a jó régi klasszikus idézet "azért mert cigány vagyok?" És a kör bezárult. Köszönöm hogy igazoltad az állításomat.
2023. jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
#8 Annyira szánalmas, rosszindulatú és buta vagy, hogy konkrétan már a saját rasszizmusodat akarod rá kenni másra csak éppen nem találsz indokot. És csak mondom neked, hogy “teljesen” Magyar vagyok. Vagyis amiről tudok az az, hogy üknagyapám roma volt de onnantól kezdve mindegyik felmenőm fehér volt vagy max még két ük dédnagyszülőm is félvér. És el hiheted, hogy ennyire legalább benned is meg van a vér. Csak nem akarod magad előtt beismerni meg mások előtt sem mert szégyelled.
2023. jan. 31. 13:41
 10/25 anonim ***** válasza:
48%
9: Nem kell kivetítened a cigány származásodat másokra. Attól mert vannak ruszin felmenőim, még nem lesz mindenki másnak is.
2023. jan. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!