Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Angolul hogy tanul kínait...

Angolul hogy tanul kínait akinek még nyelvvizsgája sincs?

Figyelt kérdés

Egy haveromnál láttam hogy van egy kínai nyelvkönyv, de angol kiadás.


Mondom ez mi? Mondja kínaiul tanul. De basszus ez egy angol nyelvű kínai nyelvkönyv.


De hát nyelvvizsgája sincs.


Ez hogy lehet?



2023. febr. 9. 14:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvvizsga nem megléte nem azt jelenti hogy nem ért angolul.
2023. febr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

1-esnek teljesen igaza van.


Másrészt pl. Germanus Gyula is úgy kezdett perzsa nyelven tanulni angol tankönyvből (mert magyar nyilván nem volt), hogy akkor még angolul sem tudott. És gyakorlatilag egyszerre megtanulta a két nyelvet.

2023. febr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy kezdtem el angol nyelvű könyvből japánul tanulni, hogy előtte rengeteget olvastam angolul. Akkor már folyékonyan olvastam mindent angolul, igaz nem kötöttem senki orrára, és vizsgám se volt belőle. Csak azért tanultam meg angolul, mert engem érdekelt, és nem azért, hogy bizonyítsak bárkinek is. Nincs ebben semmi varázslat :)
2023. febr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is angol nyelven tanultam kínaiul (szerintem jó magyar nyelvű kínai nyelvkönyv nincs is) és voltak a csoportban olyanok, akik nem beszéltek angolul, de segítettünk nekik és igazából elég jól tanítottak, mutogattak, voltak képek, szituációk stb., szóval sokat megértettek maguktól is. A tanárok is kínaiak voltak, ő sem mind tudtak jól angolul.
2023. febr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Nekem sincs nyelvvizsgám mivel eddig még nem éreztem szükségét, ellenben relatíve jól beszélem az angolt.

Egyetemre lazán felvettek nélküle, és úgy néz ki diplomázhatok is majd a nélkül, de lehet pár év alatt rászedem magam egyszer :D

Állásokat tekintve is sokesetben van ott hogy "Angol középszint" vagy "Angol, legalább B1/B2 SZINT", de ott sem az a mérvadó hogy le tudod-e tenni a B2-es nyelvvizsgát az asztalra az interjún, hanem az hogy ha a HR-es kolléga hozzádszól akkor ne csak nézz mint hal a szatyorban.

Szóval simán tudhat jól angolul, szimplán a nyelvtani tudása nincs nyelvvizsga szinten, vagy csak lusta nekiállni a vizsgázásnak :D

M

2023. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Én jelenleg német nyelven tanulok oroszt.

(Már évek óta tudok németül, de csak most lett belőle nyelvvizsgám. Az orosz tankönyv pedig nem vizsgaszámmal kódjával nyílik:))

2023. febr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"Az orosz tankönyv pedig nem vizsgaszámmal kódjával nyílik:)"

Ez itt a lényeg. :))

2023. febr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvvizsga intézménye ... nem is tudom hogy fogalmazzam meg, nagyon bürokratikus.

Túl vagyok 5 sikeres nyelvvizsgán (3 nyelvből, B2 ill C1 szinten). De ezek pusztán az egyetemi felvételimhez kellettek (oda is csak 2). Esetleg egyetemi ösztöndíjakhoz fognak kelleni. Munkahelyen stb sehol nem kérték el a papírt. Ha végzek a tanulással, a nyelvtanulást folytatom, de kétlem, hogy több nyelvvizsgát szeretnék letenni.


Ellenben sok pénzbe kerül. (Az emelt érettségi van ingyen, illetve egyet visszafizet valamilyen mértékben az állam) Egy IELTS nyelvvizsga pl 70+k

És nem azért tudok egy adott nyelvet, mert van nyelvvizsgám. Sőt, vannak olyan nyelvvizsgáim, amik lazán sikerültek, de még akkor sem tudtam olyan szinten a nyelcet. Egyszerűen rá lehet érezni a feladattípusokra meg a nyelvvizsga műfajára.


Tehát a nyelvvizsga megléte meg nem megléte sem jelent sokat.

2023. febr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"nem azért tudok egy adott nyelvet, mert van nyelvvizsgám ... a nyelvvizsga megléte meg nem megléte sem jelent sokat."

Így van. De hogy ezt milyen sokan nem fogják fel!

2023. febr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Most már, hogy rengeteget hígultak a nyelvvizsgák, már valóban nem sokat jelentenek ezek. Még a nevük is röhejes, Dexam. Lehet, hogy lesz majd Zaxam vagy Bukexam, a zalaegerszegi vagy budakeszi telephelyű nyelvvizsgaközpontoknál. Utóbbi mellett lehet a szomszéd falvakban majd Páxam vagy Tekszam is.


"De hogy ezt milyen sokan nem fogják fel!"

Igen, az egész világ nem fogja fel, azért írnak elő mindenfelé az egyetemek, intézmények nyelvvizsgákat külföldi hallgatójelölteknek. :D :D :D

2023. febr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!