Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan illeszkedjen be a...

Hogyan illeszkedjen be a munkahelyi csapatba egy visszahúzódóbb,csendesebb, introvertáltabb ember?

Figyelt kérdés

Képzeljetek el egy teljesen új, hamarosan nyíló munkahelyet,teljesen ismeretlen 30-35 emberrel.(az előkészületek zajlanak)

Az a tervem hogy, olyan legyek aki a csapat része, szeretik őt,és ő is a kollégáit.

De már most tapasztalom, hogy kicsit kívüllállóbbnak érezhetem magam,mert én pár nap alatt nem tudok feloldóni ,meg ha majd igen,akkor se én leszek a legpoénosabb ,leghangosabb/beszédesebb ember,és ennek a kárát fogom látni.


Vagy aki ilyen típusú ember az felejtse el az efféle terveket,amiket itt felvázoltam?

Mert akkor szopás ilyen személyiségűnek lenni.

25/F


Köszi a válaszokat!


2023. febr. 14. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Lassu viz partot mos alapon.

Egyik nap az egyikkel beszélj pár szót, masik nap a másikkal pár szót(nem kell sok csak pár odapasszoló mondat), es igy mindenki fel lesz szep lassan göngyölítve. Tegyél ugy mintha erdekelne teged a masik ember haja, hogyléte, gondjai, munkája, az emberek szeretik ha vkiket érdekelnek.

Nevess ha vmi vicces.

Légy mosolygós mint akinek soha nincs hétfő reggele mint aki el hal azert hogy végre bejöhessen dolgozni.

Vigyel be esetleg sütit vagy kerdezd őlet ők miket szoktak sütni.

Small talk.


Rájuk helyezd a fokuszt. Magadrol nem kell meselni semmit.

2023. febr. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem attól feszélyezve érezned magad egy normális közegben, hogy nem kívánsz a társaság bohócává válni. Ha nagyon kívülállónak érzed magad, akkor már most érdemes gondolkozni a váltáson, mert csak a bajok lesznek később.
2023. febr. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az 1. válaszoló nagyon jókat ír.
2023. febr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Én is úgy vágtam mindig neki az új munkahelyeknek, aztán végül mindig ugyanaz lett,amit gondolom már te is ismersz.

Tény, hogy ha mindenki új, úgy könnyebb lenne beilleszkedni,de nem az olyanoknak mint mi.

2023. febr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

3

Nem, nem ír jókat. Az extrovertáltak felsőbbrendűnek tartják magukat az intróknál, és ezt szeretik minél többször éreztetni is, és ez ettől a pár kis kedves praktikától nem fog változni, legfeljebb több támadási felületet ad.

2023. febr. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5 nem ettől függ, hogy valaki beképzelt-e vagy sem.

És az első tényleg jókat írt.

2023. febr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pedig ez baromi nagy elony h mindenki uj es nem egy összeszokott csapat. Ilyet szeretnek en is..
2023. febr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem mind a harminc ember lesz nagypofájú pávián. Próbáld kifigyelni, ki a normálisabb, hozzád hasonló. Először velük barátkozál össze. Sőt, annyi talán elég is. A hangadókkal teljesen felesleges jópofizni, felületes emberek, csak holdudvart akarnak gyűjteni. Nem kell velük rosszba lenni, de érdemes velük egy egészséges határt tartani.
2023. febr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

8

Ezzel csak az a gond, hogy a másik nem-hangadó, akivel összebarátkozol, ha közelebb áll a hangadókhoz, akkor még mindig te leszel outsidernek bélyegezve, és ráadásul még azt is a szemedre fogják vetni, hogy kivételezel a "barátoddal", mert csak vele állsz szóba. Az, hogy velük is beszélsz egy-két szót, nem fog számítani.

2023. febr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A 3. válaszoló vagyok.

Oké, tehát nem szabad egyetértenem az 1. válaszolóval. :D Megértettem.


Kedves Kérdező! Nem tudhatom, nálatok hogy lesz, de a leírásod alapján hasonló természetű vagyok, mint Te.

Nálunk a főnökök nem kedvelik a locsogókat, akik fél órát teázgatnak, jobban becsülik a tényleges munkát végzőket. A csendes természetem ellenére átmegyek a kedvelt kollégákhoz beszélgetni, emberi dolgokról.

Csöndes vagyok, nem az a típus, aki a hangerejével igazolja, hogy igaza van, hanem a szakmai érveimmel. Ha valaki hangosan mondja az igazát, attól még nem lesz igaza.

Megtanultam elfogadni, hogy ilyen vagyok, sokáig fájt, hogy egy céges összejövetelkor nem én vagyok a hangadó és a legviccesebb. Ezen nem tudok változtatni, és talán Te se akarj más lenni, mint amilyen vagy. De igen, érdeklődj mások iránt, négyszemközt, hatszemközt.


Unalmas lenne a világ, ha csak hangadók lennének.

2023. febr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!