Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy fejezitek ki a szeretetet...

Hogy fejezitek ki a szereteteteket? Ha azt mondjátok, valakit szerettek, honnan tudható ez, honnan érzi/tudja vajon az a másik, hogy mutatjátok ki?

Figyelt kérdés
Miből tudod te magad, hogy valóban szeretsz valakit? Ez csak egy szó, de mi bizonyítja?
2023. febr. 14. 18:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ilyenekre gondolok, hogy hiába mondod pl azt, hogy "szeretem anyámat", ha közben falra mászol minden egyes mondatától, idegesít annyira, hogy nyűgnek élsz meg minden egyes találkozást vele, és ha magadba nézel, kötelességből látogatod, miközben vannak emberek az életedben, a szerelmed, barátaid, barátnőid, vagy egy nagyon tisztelt mentor, akivel viszont szívesen töltesz időt, újra és újra keresed a társaságát, szerintem ebben az esetben a "szeretem anyámat" csak egy mondat, de nincs mögötte tartalom.
2023. febr. 14. 18:55
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Nem kell mindenáron bizonyíték, ez nem tárgyalás.
2023. febr. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én magam honnan tudom? Hát érzem hogy szeretem vagy sem.


Ha a fent említett esetben anyámtól a falra mászok, nyilván nem szeretem, max azt hazudom. Én pl nem hazudok, mert minek.


Ha meg valakit szeretek, akkor megölelem, monom neki hogy szeretem, megteszek neki szívességeket, számíthat rám, elmondhat bármit, ilyesmi. Szívesen töltök vele időt, megbízom benne.

2023. febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az utóbbi választ köszönöm, ilyenekre gondoltam. Számomra az mutatja, hogy én (valóban) szeretek valakit és a fordítottját is, tehát hogy valaki engem szeret, hogy újra és újra keresem valaki társaságát. Beszélgetni akarok vele, programokat szervezek vele, könyveket ajánlok neki, örülök, ha elolvassa és később újabb beszédtémánk van.
2023. febr. 14. 19:21
 5/12 A kérdező kommentje:
A kérdést azért tettem föl, mert szerintem sok ember bután hangoztatja, miközben csak valami társadalmi elvárásnak engedelmeskedik, esetleg tisztel valakit (nem tudom, szeretet nélkül működőképes-e a tisztelet, lehet), vagy tart valakitől. Ezek könnyen összekeverhetők akár évtizedekig a szeretettel, kedveléssel. Lehet, hogy évtizedekig együtt dolgozol valakivel, de nem szereted igazából a társaságát, csak megszoktad, a mindennapjaid része az illető. Ha soha nem volt egy jó beszélgetésed, egy fél egyező gondolatfoszlányod se a testvéreddel, sok minden összeköthet benneteket, szerintem nehéz lenne szeretetként definiálni azt a valamit. Bár igaz, én ezt más helyett nem tudhatom.
2023. febr. 14. 19:25
 6/12 anonim ***** válasza:

A szeretet pont az, hogy akkor is van, ha falra mászol tole.

Es nem csak akkor van amikor a masik teged kiszolgál jó hozzád es érdekből szereted csak.

2023. febr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Alapvetően 5 féle szeretetnyelv létezik!

Ez mindenkinél változó, érdemes utána olvasni.

2023. febr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha csak a halálba idegesít minden tettével, akkor mitől szeretnéd? :D


Én nem szeretem ha valaki folyton bactat, persze, ha szeretek valakit és van egy hülye húzása, akkor felcseszem magam rajta épp, de attól még szeretem. Na dr ha naponta bacogat, akkor elmehet a pcsába, ugyanis feltétel nélküli szeretet nem létezik.

Az utolsó válaszolónál sem, hiába teszi az agyát.

2023. febr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerintem se létezik feltétel nélküli szeretet. Mondom ezt úgy, hogy gyerek és szülő is vagyok, akkor is így gondolom.
2023. febr. 14. 20:40
 10/12 anonim ***** válasza:

Inkabb van ki nem képes rá.

Ismerek olyan anyàt akinek 2 apátol volt gyereke de csak az egyikre kapott gyerektartást es azt csak szerette pátyolgatta, a masik nem kapott semmit es hanyagolta.

2023. febr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!