Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudom elengedni azokat...

Hogyan tudom elengedni azokat a dolgokat amire nincs hatásom?

Figyelt kérdés

A szorongás egyik kiváltó oka, hogy olyan dolgokon próbálunk változtatni amin nem tudunk. Úgy tudom. Ilyen pl. a múltban elkövetett vagy nem elkövetett lépések, vagy a másik ember igazságtalan, rosszindulatú döntése is.


Ezek a dolgok megterhelnek, szorongok emiatt, gyakran folytatok olyan párbeszédet magamban ahol ezeket a dolgokat tisztázom, felhergelem magam stb. Ez szorongás. Mit tehetnék, hogy tudjam elengedni ezeket?


2023. febr. 16. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Tudom milyen ez, együttérzek veled. Én is hajlamos vagyok felhergelni magam dolgokon, pl. sokáig őrlődtem azon, hogy a volt férjem szeretőt tartott, lelépett, havonta egyszer-kétszer viszi el a gyerekeket, és akkor úgy villog a családja előtt, mint egy mintaapa. Sokszor elképzeltem ilyenkor, hogy felhívom a rokonait telefonon és részletesen elmesélem, hogy milyen ember is ő valójában. Aztán rájöttem, hogy felesleges, változni úgysem fog. Azóta, ha érzem a kényszert a "monológokra", akkor "rászólok" magamra, hogy "stop, elég volt". És felteszem magamnak a kérdést, hogy "tudsz rajta változtatni"? "érdemes rajta dühöngeni?" "Változik valami, ha magamban morgok?" Mivel ezekre a kérdésekre "nem" a válasz, így el is tudom engedni az egészet, mert józan ésszel belátom, hogy nincs értelme dühöngeni, csak magammal cseszek ki a mérgelődéssel, a saját időmet rabolom.

Ha ezt te is tudatosítod magadban, az remélhetőleg segíteni fog.

2023. febr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Terápiában, traumákat deldolgozni. Ha nincs támogató, empatikus közeged, barátaid, családod.
2023. febr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
A lényeg, hogy ne hagyd, hogy elkezdődjön a folyamat.Amint érzed a kényszert arra, hogy elkezd hergelni magad, próbáld meg azonnal leállítani, tudatosan elterelni a gondolataid. (1-es)
2023. febr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1-es. köszönöm! Igen ezek segíthetnek, próbálom észben tartani.

És mi a teendő mikor meglát az ember valakit és látja, hogy zsigerből megütné... így ismeretlenül is. Aztán muszáj vele kommunikálni, beigazolódik az állítás, hogy tényleg puff.... áhh. jó ezeket azért leírni.

2023. febr. 16. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!