Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért irtózom a benti kutyáktó...

DogTolerance kérdése:

Miért irtózom a benti kutyáktól? Ez fóbia, tudok ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Alapvetöen kutya szeretö embernek tartom magam. Jelenleg is van kutyusunk a családban. Nagytestü kinti kutya, Bull Mastiff. A gyerekeim imádják és én is, de nálam a kutya az kinti nem pedig benti. Nagyon határozott elképzelésem van erröl, amit nem mondom hogy jó vagy rossz, de van. A baráti társaságomnak és közeli családtagnak is vannak kutyusaik,de ezen állatok benti kistermetü kutyák. Ezidáig kicsit megeröszakolva magam, toleráltam ezt, amikor közösen mentünk valahova vagy csak hozzájuk vendégségbe. Valamint ök azt tudták hogy hozzánk kutya nem jöhet a házba. Nem olyan régen tudomásukra adtam hogy amikor egy lègtérben vagyok egy kutyával (házon belül) irtózatos utálatot érzek, összeszorul a gyomrom. Borzasztóan zavarnak ezen kiskedvencek. Nagyon jól fogadták ezt és megértették, de nyilván náluk a benti kutya olyan, mint nálam a kinti. Vagyis szeretjük öket. Nem várhatom el és nem is várom hogy ha átmegyek hozzájuk be/kizárják…. Nem is ez a cél. Szeretném fenntartami ezt a barátságot, de félek így ritkábbak lesznek a találkozások. Szeretnék változni ebben a dologban, de nem tudom hogyan. Tapasztalt valaki már ilyet? Hogyan lehetne ezen a változáson elindulni?

#kutyafóbia #Kutya utálat #Miért utálom a kutyákat
2023. febr. 16. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
A bull masztiff pont befer az agyamba. Nem ertem miert kell egy ilyen rovidszoru fazos kutyat kitenni.
2023. febr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
Terápiával. Gondolom egy mintát hoztál, ezt nevelték beléd, hogy a kutya bent gusztustalan, büdös, fertőzéseket terjeszt, de arra jó, hogy a házat őrizze kint. Ilyesmi lehet a háttérben.
2023. febr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Itt valami melyebb dolog lesz annal, minthogy siman csak nem szereted a benti kutyakat, hiszen ennyire szorongani ugy, hogy vendegsegben vagy, azaz nem a te hazadban, koros.


En is azt gondolom, hogy valami terapia kellene ide. Mert nem kotelezo szeretni semmit se, szived joga hogy erzel, a sajat hazadba se kell beengedned mas allatat, de szoronganod se kene attol, hogy mas hogy el, milyen allata van.

2023. febr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat/ tanácsokat
2023. febr. 16. 21:58
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Ha kinti kutya kell neked, akkor legalább valami hideg tűrő, aljszőrzettel rendelkező kutyát választhattál volna. Gondolom neked sem jó ruha nélkül kint lenni a hidegben. Az a pici semmi "bunda" a masztiffot semmitől nem védi meg.
2023. febr. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!