Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon válogatós és rossz evő...

Nagyon válogatós és rossz evő vagyok. Ezen hogy tudnék változtatni? Próbálok kóstolni számomra új ételeket, de a húsételektől irtózom és ha csak a tányéromra kerül elkap a hányinger.

Figyelt kérdés
Néztem a témába műsorokat ahol a folyamatos kóstolás volt a megoldás.... de egyszerűen ez nálam olyan mint egy fóbia, elkap a sírás és a hányinger a húsoktól. A volt páromnak készítettem naponta vagy két naponta húsételeket, a nyers hús érintése, az illatok nem zavartak, de pl. ha a villám húsos lenne nem tudnám a számba venni... Nem tudjuk felidézni, hogy ért-e trauma. Óvodás koromig megettem mindent, aztán egyik napról a másikra csak tésztát fogadtam el. A gyerekorvos azt mondta anyukáméknak, hogy nem lesz semmi baj majd fogok enni. Anyukámékat ez mindig is zavarta és próbáltak segíteni, kóstoltatni nem erőltetve és végülis annyi értelme lett, hogy a főzelékeket, leveseket, tejtermékeket, zöldségeket és gyümölcsöket általános iskolás korom végére megettem már. Tudom, hogy a vegetáriánusok így élnek és jó nekik, de én szeretnék húst is enni. Mit javasoltok, hogy tudnám leküzdeni ezt a fajta félelmemet ? Volt valaki hasonló cipőben ?

2021. jan. 24. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
27%
Felnőtt ember vagy, ha irtózol a hústól, ne egyél, ennyi. A lányom ilyen, de ő kicsi, neki kellene húst enni, a darált húst, bolognai szószt jobban megeszi.
2021. jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
60%

Szerintem jó lenne orvoshoz menj és kérni valamit, hogy meghozza az étvágyad. Csinálhatnád úgy, hogy valamibe belefőzöd a húst a sült húst zsírosabb és lehet attól is elmenne az étvágyad. Egy kicsit eszel és hétről hétre többet enni természetesen, ha megkívánod. Lehet ez nagy hülyeség, de ha hányinger jön rád akkor esetleg egy gyógyszert vegyél be ellene.

Remélem segítettem!

2021. jan. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
61%
Érdemes lenne megpróbálni pszichológust. Otthon esetleg olyasmivel kísérletezni, amiben eltűnik a hús, darálva pld. zöldségfasírtban, rakott ételekben, bolognai szószban.
2021. jan. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!