Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet extrém introvertált...

Hogy lehet extrém introvertáltsággal érvényesülni az életben?

Figyelt kérdés
Mindig is introvertált voltam, de ahogy felnőttem, ez egyre súlyosabb lett és egyre jobban gátolt abban, hogy normális ütemben tudjak haladni a magánéletben és a tanulmányaimban. 20 évesen ott tartok, hogy az egyetlen dolgot amihez értek, azt sem csinálhatom. Meg lettem áldva egy bizonyos tehetséggel, jó vagyok ebben a valamiben, de ahhoz hogy ezzel tudjak foglalkozni később, ahhoz mégtöbb szakmai tudás és végzettség is kell. Viszont nem tudok egyetemre menni, mert a legtöbb szak, de főként az, ami engem érdekel követeli a csapatban való dolgozást, prezentálást, előadást stb. Én nem tudom elképzelni, hogy hozzám hasonló, akár még szorongásos betegségekkel is küzdő emberek, hogyan tudnak bárhol is elhelyezkedni. Úgy érzem magam, mint egy fogyatékos, egy selejt, ugyanis tisztában vagyok azzal, hogy az életben kikerülhetetlen az emberekkel való együttműködés, de valahogy rajtam kívül mindenki megtalálja a helyét. A saját anyám is széttárja a kezét, ha megkérdezem tőle, hogy így mire fogom vinni. Kérem, segítsen valaki, aki hasonló gondokkal küzd és esetleg ki tudott törni ebből az állapotból.

2023. febr. 17. 07:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
nem kell foglalkozni azzal,ha rosszat gondolnak, ilyen egyszerű. pont attól színes a világ, hogy nem mindenki egyforma.
2023. febr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Én elvégeztem a főiskolát. Hasonló problémával küzdök, Pszichiátert kerestem fel, nem meghatározott szorongást állapított meg. Pszichológushoz kell időpontot kérjek.Nehéz munkát találnom, a legtöbb helyen elutasítanak zárkózott, félénk személyiségem miatt.
2023. febr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!