Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért rossz az embereknek,...

Az miért rossz az embereknek, ha egy másik ember (én) mindent megjegyzek és adott esetben visszaidézem?

Figyelt kérdés
Jellemzően a szavaikat. Az én szavaimat is.
2023. febr. 18. 14:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom mert kontextus nélkül mondod
2023. febr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem egy ember jelezte már, hogy ez idegesítő, nem kell mindent megjegyezni. Túl komolyan veszek mindent, szó szerint értelmezek, fekete-fehéren látok dolgokat. Ami igaz, egyáltalán nem ezt vitatom. Hanem hogy más embereknek miért okoz ez problémát?
2023. febr. 18. 14:27
 3/19 A kérdező kommentje:
1: kontextus nélkül? Csak annyit idézek vissza esetleg, hogy "te a múlt héten lefaszoztál engem", és a körülményekre se nem emlékszem, se nem idézem föl? Hogy az előzményeket, miszerint bőven szolgáltattam okot arra, hogy valaki lefaszozzon, elegánsan elfelejtem, mert az számomra hátrányos? Vagy mire gondoltál?
2023. febr. 18. 14:28
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

"Túl komolyan veszek mindent, szó szerint értelmezek, fekete-fehéren látok dolgokat."

Azért okoz problémát, mert ezek alapvetően negatív, idegesítő tulajdonságok. Mit nem értesz rajta?

2023. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
72%

Mert ez nem jó tulajdonság.

Folyton felhántorgatod a múltat.

2023. febr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Á, most már értem, köszi. Bennem megvannak ezek a negatív, idegesítő tulajdonságok, ez biztos. Nem tudom, más embereknek csak jó tulajdonságaik vannak? Nem hiszem. Neked például?

De ez csak kiegészítés volt, a fő kérdés a címben feltett, válaszolsz arra is?

2023. febr. 18. 14:44
 7/19 A kérdező kommentje:
5: tényleg felhánytorgatom, ez igaz, pont ezzel a kifejezéssel szokták jellemezni, amit csinálok. De amúgy ha igaz minden, amit mondok, akkor ez miért baj? Egyébként szerintem ha én felhánytorgatok valamit, amit egy másik ember tett vagy mondott, az szerintem nem azt jelenti, hogy nem vagyok okés, hanem hogy valamit nem tudtam feldolgozni, azért nem engedtem el évek után se. Ez miért baj?
2023. febr. 18. 14:45
 8/19 anonim válasza:
77%

Nárcisztikusnak tűnsz. Senki nem bántott téged, de egyből véded magad.


Te sem örülnél ha más tenné ezt. Akkor te se tedd, mert idegesítő. Főleg másoknak.

2023. febr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

"Egy önző bunkó csaló vagy, aki még undorító is"


Ha ilyet mondok valakinek, akire ezek igazak (tehát csak őszinte voltam), akkor mire számítsak, hogy fog reagálni?

Megköszöni a jogos építő kritikámat?

2023. febr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Én tényleg nárcisztikus vagyok. :) De még csak 14 hónapja van diagnózisom. Ez nem mentesít persze.
2023. febr. 18. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!