Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Www.gyakorikerdesek.hu/emberek...

Www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok__121378 05-miert-gondoljak-egyesek-hogy-ha-mar-minimum-1-gyereket-sz ultek-akkor-az-mar-va__oldal-5 Egyedi eset vagy általános, hogy lepontozzátok a gyerekvállalást értéknek tartó embereket?

Figyelt kérdés
Ritkán járok ebbe a rovatba, és picit ledöbbentem. Azt gondoltam, hogy itt többségében olyan embereket találok, akiknek az emberi élet, ezzel együtt a gyerekvállalás sokat jelent, de a fenti kérdés alatti válaszokban és értékeléseken nagyon elcsodálkoztam. Ezek szerint, a gyerekvállalás az gyakorlatilag egy elavult dolog, teljesen fölösleges és csak a buta, mindenben tehetségtelen embereknek jelent valamit. Kíváncsi vagyok ezzel kapcsolatban a véleményetekre.

2023. febr. 21. 10:30
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
92%

"Akinek van gyereke, az tudja, hogy a várandósság, a szülés és minden egyes gyerek maga a csoda. Mindegyikük többet ér, mint egy műköröm, egy klassz mobil vagy egy új, tökéletes szexpartner, akit fél év múlva azért le kell cserélni egy még jobbra."


Mert csak ez a 2 véglet van, igaz? 😄 Csak szólok, hogy szaporodni az állatok és a növények is tudnak, tehát semmi természetfeletti nincs abban, ha szaporodni tudsz. Nem a 8 pulyával teszel le bármit is az asztalra, szülni bárki tud, aki nem meddő.

2023. febr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
86%

Emberekkel foglalkozom.

Minden nap próbálnak az érzelmeimre hatni - nekem betűről betűre követni kell az utasításokat - azok az emberek, akik saját hibájukból szopnak, és a saját hibájukból való szopás érinti a gyerekeiket is, hogy "de nekem két kicsi gyerekem van". Hát baszodalássan, talán ha két kicsi gyereked is van, akkor esetleg máskor gondolkodj előre, máskor esetleg tudva, hogy két kicsi gyerekért is felősséggel tartozol, akkor legyél körültekintőbb, és ne idegenektől várd el, hogy majd tekintettel legyenek a TE gyerekeidre.

Ilyeneket másoktól nem hallok, soha. Nincs olyan, hogy "de nekem otthon van két kutyám", vagy "nekem otthon van egy demens nagymamám". Csak a gyerekesek várnak különleges bánásmódot.

Olyan, mintha a gyerek valami szent dolog lenne, pedig nem az, maximum annak az, aki vállalta - de ez magánügy, senki másra nem tartozik az adott emberen kívül. Ő vállalta, az ő felelőssége. Senkinek semmi jöze hozzá, ahogy ahhoz sincs senkinek semmi köze, hogy más miért nem vállalt. Senki nem bántaná a gyerekeseket, ha nem akarnának erre hivatkozva privilégiumokat, meg kibújni dolgok alól.

A múltban is rengetegen vállaltak gyereket, a jelenben is vállal a többség, semmi különleges nincs benne, mégis úgy csinál némelyik (hál' Istennek nem a többség), mintha az ő életútja, az ő gyereke annyira speciális, egyedi és különleges lenne. Nem az. Egyáltalán nem.

2023. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
0%
#22 Ügyfélszolgálatos vagy, ugye?
2023. febr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Szerintetek az elmúlt 10 ezer évben minden anya egy rohadt retsrdált, felelőtlen, önző szemétláda volt, mert a nyomorba, tudatlanságba, éhínségbe, erőszakba, a mocsokba, a kilátastalanságba világra szarta a gyerekeit? Valószínűleg egyikük se volt normális?
2023. febr. 21. 22:55
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
24: nem, de ugyanígy nem mindegyik volt erkölcsös hős. Csak szimplán emberek, ahogy azok is, akik úgy döntöttek, nem szülnek gyereket. Van közöttük jó is, rossz is. Olyan, aki alkalmas anyának, olyan is, aki rohadtul nem, és inkább tiltani kéne, hogy gyereket szüljön.
2023. febr. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

#24

Nem. Ilyet honnan szedsz?

2023. febr. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
78%

"Akinek van gyereke, az tudja, hogy a várandósság, a szülés és minden egyes gyerek maga a csoda. Mindegyikük többet ér, mint egy műköröm, egy klassz mobil vagy egy új, tökéletes szexpartner, akit fél év múlva azért le kell cserélni egy még jobbra."

Nem kell gyerekem legyen ahhoz, hogy tudjam NEKEM a legcsekélyebb mértékig sem számít csodának 9 hónapon át terhesnek lenni, annak minden nyűgjével, ahogy nem számít a több kilós gyerek kulcslyuk méretű helyen történő kinyomása sem csodának, főleg amikor reped-szakad az ember minden irányba és nem, egy gyerek, aki alaphangon 18-20 évig tartó felelősség (de inkább tovább), rengeteg és még annál is több pénz, hónapokig, akár évekig tartó kialvatlanság, éjszakázás, állandó stressz, fáradtság, idegeskedés stb stb aztán végképp nem csoda, számomra éppen a szöges ellentéte, kb maga a megvalósult rémálom (és akkor még szépen fejeztem ki magam). Ebből logikusan következtetve a magam részéről nem ér többet egy gyerek sem (főleg nem mindegyikük) a saját preferenciáimnál, vágyaimnál, terveimnél, legyen az utazás, tanulás, karrier vagy bármi más. Attól, hogy XY-nak ez jelenti a boldogságot, nem fog más is így érezni és nem fogja így gondolni. Különbözőek vagyunk, mindenkit más és más dolgok tesznek boldoggá.

2023. márc. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Sokan elég nagy romantikával beszélnek a gyerekről, gyereknevelésről stb, de ez a nagy szerelem elmúlik, amikor a gyerek felcseperedik és ő is ember lesz a maga hibáival.
2023. márc. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
62%
A 27-es minden szavát tanítani kéne fiatal lányoknak. Mert sokan nem tudják, milyen valódi következményei vannak a terhességnek.
2023. márc. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
58%
Köszi 29-es. :)
2023. márc. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!