Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért egoisták az orvosok?

Miért egoisták az orvosok?

Figyelt kérdés
Tényleg olyan nagy dolog orvosnak lenni? De az orvosi egyetemisták is azok. Van egy ismerősöm, aki volt már pár olyan rendezvényen, amit orvostanhallgatóknak rendeztek, aztán ő mondta, hogy milyen beképzeltek.

2023. febr. 21. 20:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Mert mire elvégzik az egyetemet, totálisan kiégnek lelkileg és kivetkőznek emberi mivoltukból...
2023. febr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem elég nagy dolog orvosnak lenni.
2023. febr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
52%
Elég kemény a képzés, aki végigcsinálja, az már letett valamit az asztalra.
2023. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Az egoista nem ezt jelenti, hanem azt, hogy leszar, netán ki is használ másokat a saját céljainak eléréséhez. Amit te keresel, az a nagyképű.

Az egoizmus egy bizonyos fokig még érthető is, ebben a szakmában bírni kell a lelki terhelést, nem lehet mindig mindenki mással foglalkozni, csak saját magaddal nem, mindent a szívedre venni, mert akkor megbolondulsz.

A nagyképűség nyilván nincs rendben, de nem minden orvosra jellemző, főleg nem a kezdőkre és az egyetemistákra. A mindenféle fancy média meg szabad bölcsészet meg egyéb (fizetős) szakokra járó úri kisasszonyok/kiskirályok ellenben sokszor olyan magas lovon ülnek, hogy csoda, hogy nem verik a fejüket a Holdba, miközben 2-es érettségivel, minimum pontszámmal és persze anyu, apu pénzével jutottak be. Hát egy orvosis ennél azért többet letett az asztalra már a bekerüléskor is.

2023. febr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
40%
Ritka szép hivstás. Aki csinálja és aki a képzést végig csinálja annak van mire..
2023. febr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
aki legalább másodgenerációs orvos, az a születése óta hallgatja, hogy ő is apu és anyu nyomdokaiba fog lépni, és mint ilyen a többiek felett áll, akik arra sem érdemesek hogy végigtaposson rajtuk. elég sok ilyet láttam kölyökként, mert apámnak volt egy ilyen agylövése, hogy ha elég sok időt töltök orvos-meg jogászkölykökkel összezárva, akkor nekem se nő gerincem. (ez utóbbi amúgy nem jött be, minden fáradozása ellenére se lettem bunkó és sznob hulladék, és nem építettem kertvárosi villát a magam és az elit családom számára szeretteikért rettegő emberektől kizsarolt pénzből.)
2023. febr. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
51%

Én nem tapasztaltam hogy az orvosok egoisták lennének. Voltam pultos medikus bálon és tök jó arcok voltak az orvostanhallgatók. Nekem sokkal többet bajom volt a Sziget fesztiválon a vendégkörrel mint a medikus bálon.


Gondolom az orvosok is olyanok mint a többit ember. Van közöttük ilyen is meg olyan is.

2023. febr. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Kórházban dolgozok, naponta 20-25 orvossal tartjuk a kapcsolatot. Ebből a 25-ből 3 az, akihez ha bekerül a beteg azt mondom lelkiismeretes orvosa lesz. A többi nagyképű.

Mikor bejön az orvos, elismerjük hogy milyen jól meggyógyította majd pofátlanul ránéz az órájára és faarccal közli, hogy "Adtam még neki 2 évet" ott vesztette el a többség a tiszteletem.

Vagy mikor a beteg bemegy, elmondja az orvos a diagnozist. Majd az a szegény páciens rá mer kérdezni, hogy jó, de ez mit jelent. A tisztelt orvos válasza, hogy "Le van írva a diagnózis a papírra. Otthon nézzen utána."


Mutatom, hogy hozzánk hogyan jönnek be az orvosok. De nem írom le melyik a lelkiismeretes és melyik az, aki csak a pénz miatt dolgozik.

-Sziasztok. Van az xy betegem, elég rosszul van. Ilyen-olyan az állapota, ezt meg azt probáltuk, de semmi változás. Át fog kerülni az intenzívre. El lehet még intézni, hogy a cuccait ott kapja meg?

-Sziasztok. Xy beteg intenzívre kerül. Intézkedjetek! Kösz.

2023. febr. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Megtörténhet, hogy ez a nagyon erős képzés, eleve szelektálja az embereket és a csak durván elszánt, keményen küzdeni tudó, akaratós megalkudni nem tudó emberek képesek elvégezni. A kedvesebb, lágyabb, empatikusabb emberek, pedig kibuknak, vagy be sem jutnak.
2023. febr. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Most eszembe jutott ez az eset, ahol tanulatlan bunkóknak nevezte az orvos a rendőröket: [link]


Hogy beszélhet akkor a betegekkel.

2023. febr. 22. 09:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!