Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők tényleg többet pletykáln...

A nők tényleg többet pletykálnak, mint a férfiak?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen közvélekedés, hogy a férfiak kocsikról, fociról, politikáról szoktak beszélgetni, a nők meg a családról és pletykálnak másokat. A népdalokban is úgy van, hogy a vénasszonyok ülnek a padon és tárgyalják ki a falubeli embereket, kivel mi történt meg a fiatalokat próbálják összepárosítani, ki kihez illene.

Persze ez szerintem nem ennyire egyszerű, mert férfiak közt is nagyon sokan pletykások. Én leginkább köztük mozogtam és egyetemi bulikban azért legtöbbször az volt, hogy részegen kiosztottuk egymás szerelmi életét, sportosságát, baráti körét, stb. Azt is megfigyeltem, hogy teljesen független mennyire iskolázott vagy milyen értékrendű emberekről van szó, a nagy többség pletykálja egymást egyetemen, munkahelyen, vallási közösségben, bárhol. Ez amúgy lehet teljesen emberi dolog is, mert egyszer olvastam, hogy a nyelvek is a pletykálkodás művészeteként fejlődtek ki.



2023. febr. 27. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Mi számít pletykának? Szerintem az, hogy simán beszélsz közös ismerősről, az nem az. Ha mást mondasz róla, mint a szemébe, az igen.
2023. febr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Igen, a saját környezetemben egyértelműen ez a jellemző. Persze vannak kivételek.
2023. febr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Férfiak is pletykálnak de jelentősen kisebb számban. Illetve nem minden nő pletykál, csak nagy részük hajlamos rá.
2023. febr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Most az hogy elmondod valakinek hogy ki milyen és a másik egyetért veled az szerintem nem pletykálkodás. Legalábbis mi férfiak ha beszélünk valakiről akkor általában így szoktuk. A pletyka az az ha felnagyítod azt amiről beszélsz. Pl körítesz még hozzá valamit.


A nők viszont hajlamosabbak valótlan dolgokat valósnak beállítani és ezért "tűnnek" pletykásabbnak.


Szerintem a két nem között ez a különbség ha beszélgetés folyik közöttük.

2023. febr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mint az atom.
2023. febr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Többet pletykálnak,ez egyértelmű.
2023. febr. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Budapesten nők és férfiak tömege rizsázik feleslegesen sokat és kelt felesleges feszkót olyan információk vagy részinformációk terjesztésével amiből lehet, hogy egy betű sem igaz. Ez fiksz. A pletyka is része ennek. De mondjuk az én környezetemben a férfiakra a pletyka egyáltalán nem jellemző. Akire mégis azt lehet mondani, hogy pletykás...hát őt legfeljebb nagyon nagy jóindulattal nevezném férfinak.
2023. febr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Senior Séf ***** válasza:
67%
Igen, igaz. Ennek oka az agyfelépítésben keresendő. A nők beszédkészsége sokkalta fejlettebb a férfiakénál. Erre azért van szükség, mert ők a beszédet az őskortól fogva kapcsolatok fenntartására használják, míg a férfiak információk közlésére. Durván fogalmazva a nő azért beszél, hogy beszéljen, a férfi azért, hogy mondjon valamit. Egy férfi soha a büdös életben nem fog annyit tudni még a legjobb barátjáról sem, mint egy nő, aki akár csak valamennyire kedvel is egy másik nőt. A férfi a megoldások embere, az foglalkoztatja, nem a másik ember. A nő a kapcsolattartás- és teremtés embere, és a család biztonsága érdekében tudni akar mindenkiről mindent.
2023. márc. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Igen, de ebben semmi meglepő sincs. Szerintem másban is jellemző, hogy férfik inkább megcsinálják a dolgokat, vagy érvelnek, a nők meg csak dumálnak.

Ha körülnézel ezen az oldalon, azt fogod látni, hogy nők sokszor többet írnak, de kevesebbet mondanak, ha 10 soros a hozzászólások, annak a 80%-a nem érdemi, inkább másról beszél, személyeskedik, megsértődik ,lényegtelen dolgokkal foglalkozik.

A való életben pont ugyanezt tapasztalatom. A kiemelkedő teljesítményt a férfiak hozzák, a nők inkább dumálnak, lényegtelen részletekkel foglalkoznak.

2023. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!