Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt közöttetek olyan...

Van itt közöttetek olyan alkoholista, aki egy idő után már nem akart berúgni és nem kívánta az alkoholt?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalatomat írom le. 8 évvel ezelőtt rákaptam a piára. Heti 2-3 alkalommal ittam, néha többször is. Utána már minden nap, volt hogy egy nap 2 alkalommal is berúgtam. Gyakran addig ittam míg be nem aludtam, ennek ellenére detoxban sosem kötöttem ki, de egész nap bódult állapotomat tartottam fenn, ami napi 2 üveg bort jelentett, vagy vodkát, söröket, akármit megittam. 3 évig mindennap ittam.


Aztán volt egy teljes év, amiben egyre ritkábban kívántam az alkoholt. Egy héten csak 2x ittam, majd egyszer, utána pedig hetekig semmit, mert nem kívántam, illetve nem akartam bódult lenni. Heti / kétheti szinten ittam.

Az utóbbi fél évben viszont egyáltalán nem kívánom. Hogy pontosítsak egyáltalán nem lettem absztinens, sőt szeretek inni, de egyáltalán nem ragaszkodom hozzá. Heti egyszer, vagy kéthetente lecsúszik 1-1,5 üveg bor, esetleg 2 dl vodka. Már nem vedelve iszom, hanem több óra alatt fogy el a pia, illetve nem ütöm ki magamat, hanem addig iszom míg jókedvem nem lesz, utána már meg tudok állni.


Egész életemben azt hittem, hogy egyre rosszabb lesz az állapotom, mostanában mégis egyre jobb, pedig nem is küzdöttem ellene. Ettől függetlenül reméltem, hogy majd csak megunom az alkoholizálást, és tényleg ráuntam. Persze tudom, hogy vissza lehet esni több év múlva is, nem is akarom elkiabálni, csak magamhoz képest akkor is meglepő, hogy régebben folyton azon kattogtam hogy igyak, ma már egyáltalán nem izgat.


Van köztetek olyan, aki így jött le az alkoholról? Teljesen ''véletlenül?''


2023. febr. 28. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

Én ugyanígy vagyok ezzel. Napi 1 üveg bort fixen megittam, általában többet, mert annyira felment a toleranciám, hogy egy üvegtől már nem rúgtam be.

Aztán párszor volt olyan, hogy nem engedhettem meg magamnak, hogy igyak. Mert mire hazaértem, megfürödtem, stb., kb. öt órám volt aludni, hogy visszaérjek másnap munkára, és ezt elpoénkodtam, hogy ja, a munka már az alkoholizmus rovására ment, de tényleg ez volt. Hetekig nem ittam semmit, csak a szabadnapjaimon. Fizikai elvonási tüneteim nem voltak, de nyilván vártam, hogy újra berúghassak.

Ugyanígy voltam a cigivel is amúgy, régen elment napi egy dobozzal, most meg ha kétszer ki tudok menni egy munkanap, az már jó (plusz ugye reggel meg este, mikor sétálok), volt olyan napom, hogy otthon voltam, és teljesen elfelejtettem cigizni.

2023. febr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Hogyne, az alkoholisták pont olyanok, hogy egyszer csak megunják az alkoholt, hogyne.
2023. febr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!