Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám megreformálni a...

Hogyan tudnám megreformálni a személyiségemet?

Figyelt kérdés
Az a probléma, hogy nem tudom szóban megvédeni magam, mert nincsenek rendesen kifejlődve a szociális készségeim. Ez valószínű azért alakult így nálam, mert anno kisebb koromban elég sokat bántottak szóban, mert halk voltam, visszahúzódó, és éppen ez miatt egy idő után elkezdtem verekedni, hogy védjem magam. Ez a mai napig tart, pedig már 30 éves vagyok. Beszólogatni már nem szoktak, de ha olykor vitába keveredek, vagy valaki mégis kinéz magának, akkor rövid időn belül ütök. Nem szép így leírva sem, de ez a helyzet. Eddig 2 munkahekyről küldtek el verekedés miatt. Hogyan lehetne fejleszteni a vitakészségemet? Frappánsat visszaszólni, vagy bántón visszavágni, ilyesmik.

2023. márc. 1. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Épp kérdezni akartam, hogy munkahelyen hogy oldod, meg, hogy ha piszkálnak, ott csak nem verekedhetsz, de aztán láttam a folytatást. Nem tudom. Az agresszióból kellene valahogy visszavenni. Engem is bántottak gyerekként, nekem viszont úgy kell magam visszafogni, hogy nem szájaljak vissza, ha valaki flegmázik. Verekedni azért nem szoktam. De megmondjam őszintén bennem is van némi agresszióra való hajlam, nő létemre. Nem vagyok rá büszke, de ez az igazság. Szerintem először add ki magadból a haragod, mármint tanuld meg féken tartani a haragot. Nekem a boxzsák pufölése segített. Azért mondom, hogy az agressziót kellene csökkenteni, mert nem lehet, hogy azért nem tudod magad megvédeni, mert elönt a harag és leblokkolsz ami a beszédet illeti? Sőt ha megtanulod kezelni a dühöd, úgy kevésbé fog érdekelni, más hülyeségei.
2023. márc. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Ne üss. Előszőr mindig figyelmeztesd udvariasan, hogy bevered a pofájat.
2023. márc. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Terápiával. Egyedül nem.
2023. márc. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Megvédeni magad..érdekes cél. Az egyik harcművészet tanitása, hogy ha a puszta jelenléted nem elég a harc elkerüléséhez, veled van a baj. Ne az ugató pincsikutya legyél, akin röhögnek akkor is, ha csorgó nyállal már rekedten ugat.

Legyél a farkas, akit tisztelnek.

2023. márc. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
gyakorolj írásban. Ott biztosan nem ütsz
2023. márc. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#1


Valami olyasmi történik, igen. Mikor beszólnak, rendesen érzem, hogy az agyam kezd elborulni, beszűkül a tudatom, szinte ölni tudnék, úgy megsértődök. Ölés nem lesz belőle, de verekedés igen.

2023. márc. 2. 21:05
 7/7 A kérdező kommentje:

#4


És azt hogyan kell elérni?

2023. márc. 2. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!