Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintem ez nevetséges, nem...

Szerintem ez nevetséges, nem kéne normálisnak lenni, hogy Magyarországon az EU-n belül az egyik legtöbb az elhízott. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket amiben arról írtak, hogy milyen rossz, hogy 46-os méret felett ilyen 6XL meg hasonló méretekben nem találni divatos ruhákat, jajj minden csak a vékony tinikre van


46+ méret egyszerűen egészségtelen.. igen is sportolni kéne és kevesebbet enni, mert rengeteg szív/érrendszeri betegséghez vezet az elhízás..

A kövér emberek kb 1%a betegség miatt kövér, természetesen nem róluk beszélek.

Más meg normál testsúllyal 36-os mérettel érzi már rosszul magát mert kezd a kövér lenni az elfogadott


2019. febr. 24. 09:28
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
Az viszont tény, hogy a kövérség egészségtelen és az egyik legnagyobb probléma a fejlett országokban
2019. febr. 24. 09:37
 2/47 anonim ***** válasza:
31%

Először is, ha már az egèszségről hadoválsz: nem feltétlen egészséges 32-es, vagy 34-es méretet hordani.

Másfelől ez a duma: egyen kevesebbet aki kövér??? Hajnalban indulok, este érek haza, napközben egész nap óráim vannak, ha este 7-8ra hazaérek, az csoda. 2-3szendviccsel vagyok el, mert egész nap rohanok. Ha ennél kevesebbet ennék, vegetálnék. 44-es méret vagyok, de köszi csontikám a jó tanácsot.


Máskülönben pedig a Magyarországi elhízás oka nem ugyanaz; mint pl az amerikai elhìzás oka. El kellene fogadni, hogy az átlagember nem tudja megfizetni a mostanában oly divatos free liszteket, meg a fancy nullás kenyereket, - pláne többedmagára nem -, így marad az egyszerű liszt, meg a fehér kenyér, jobb esetben a teljes kiőrlésű; ami attól még ugyanúgy kenyér.

2019. febr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
74%
Én örülök neki, jogy vannak kövér emberek is, különben nem számítana értéknek a vékonyság. Ugyanez igaz a hülyékre is. Ha mindenki ugyanolyan normális, tökéletes lenne, akkor sem az ész, sem a kinézet, sem semmi nem számítana értékes tulajdonságnak.
2019. febr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
35%

"46+ méret egyszerűen egészségtelen.. igen is sportolni kéne és kevesebbet enni, mert rengeteg szív/érrendszeri betegséghez vezet az elhízás.."


Te már csak tudod!

A 120 kilós nagyapám rákban halt meg, a 60 kilós szívrohamban...

2019. febr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
27%

"Én örülök neki, jogy vannak kövér emberek is, különben nem számítana értéknek a vékonyság."


Az ilyesmi is csak az agyatlanok között számít értéknek!

2019. febr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
38%

"pénzért rákot vásároló majmok"


Ott a pont! A dohányzás milliószor károsabb mind az ivásnál, mind a túlsúlynál. Az meg, hogy valaki akár naponta egy ezrest elkölt a saját, lassú öngyilkosságára, egyenesen elítélendő.

2019. febr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
#8: Nem kell álszentnek lenni. A külső megjelenés is értéknek számít, ahogy minden más is. Mióta világ a világ, az emberek minden területen versenyeznek egymással. Jobbak akarunk lenni a többieknél, minél több szempontból.
2019. febr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

6-os. Igen, én már csak tudom, hogy azt okoz mert egészségügyben dolgozom.

a dohányzás meg szintén káros, ezt senki nem vitatta, úgy mint az alkoholizmus.. de ettől az elhízás nem lesz kevésbé az..

2019. febr. 24. 09:57
 9/47 anonim ***** válasza:
75%

Én 36-es méretet hordok, baromi könnyen találok ruhát magamnak, ennek ellenére mégsem vagyok egészséges, súlyos evési zavarral küzdök. A 36-es méretig is évekig tartó kezelés után jutottam el, de még mindig nem vagyok sem gyógyult, sem tünetmentes. Amikor 32-34 volt a méretem, akkor is tök könnyen találtam ruhát akármelyik boltban, és nem a gyerekosztályon.

A boltban elérhető ruhák méreteit az egészséggel összefüggésbe hozni eleve baromság volt.

Az alultápláltság ellen miért nem rinyál ennyit soha senki? Az miért nem zavar soha senkit? Miért tekinti mindenki természetesnek? De amikor valaki túlsúlyos, akkor rögtön mindenki előveszi az "egészségtelen túlsúly" kártyát, pedig alultápláltság miatti szövődményekben sokkal többen halnak meg.

2019. febr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
38%

Ha egészségügyben dolgozol, azt is tudhatnád, hogy a legtöbb ember Mo.-n nem azért túlsúlyos, mert egész nap csak fekszik és mértéktelenül zabál, hanem mert nincs pénze a divatos diétás kajákra (vagy a környezetében nem is lehet kapni ilyesmit), és mert egy napnyi robotolás után nincs energiájuk elmenni a konditerembe vagy kocogni.

Nem tudom, miért tartod ezt annyira megdöbbentőnek, nem mindenkinek olyan a genetikája, hogy 30 év felett is 60 kilós maradjon.

2019. febr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!