Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről, akik törölnek titeket Facebookról?

Figyelt kérdés
Most konkrétan az ex barátom családtagjairól van szó. Tudhatják, hogy nem én voltam a bűnbak a kapcsolatban, hanem a párom volt egy óriásbébi. Ha találkozok a városban ezekkel a családtagokkal, köszönök nekik, és ennyi. Akkor is látom a fejükön, hogy csak ímmel-ámmal viszonozzák. De múltkor vettem észre, hogy már nem is vagyunk ismerősök Facebookon. Félreértés ne essék, nem számít egyáltalán, csak szánalmas viselkedésnek gondolom, persze szívük joga de szívességet tettek ezáltal.
2023. márc. 6. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
semmit
2023. márc. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Aki nem akar az ismerősöm lenni, ne is legyen.


Engem amúgy egyvalaki törölt, akivel össze is vesztem, és a törléssel semmi bajom. Eleve úgy vettem észre, hogy én akartam törölni őt, és akkor láttam, hogy már nincs az ismerőseim között.

2023. márc. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 szvicsi ***** válasza:
100%
Fel sem tűnik, ha valaki töröl ismerősei listájáról :)
2023. márc. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
nem is tudna senki törölni,mert nincs.
2023. márc. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint mindenki máshogy tekint a közösségi oldalakra.


Én azon szerencsés emberek közé tartozok, akiknek kevés olyan jellegű konfliktusuk volt életük során, amelynek következménye az volt, hogy átnéztünk egymáson. Nálam a bejelölés, visszaigazolás azt jelenti, hogy az illetőt ismerem. Az ismerősök listája is olyan személyekből áll, akiket személyesen vagy virtuálisan ismerek. Nem szokott feltűnni, ha törölnek, bár én ritkán szoktam törölni. Utóbbi akkor, amikor tényleg olyan dolog történik, amivel nem szeretnék azonosulni esetleg belekeveredni. Ilyen, amikor valaki nem tud viselkedni vagy a magánéletét, ami nem tartozna a nyílt "közönségre" ott éli. Habár az első lépés nálam a "leiratkozás" tehát nem látom egy adott időponttól a bejegyzéseit. Így például elkerülhetem azt, ha valaki Facebook függő, s sűrűn ellenőrzi az ismerősi listáját, amelyből vérkomoly ügyet csinál, ha valaki már nincs benne.


Magánemberként azon többféle típussal találkoztam. Szerencsére a többség hozzám hasonló volt, tehát azért igazol vagy jelöl be valakit, mert ismeri valahonnan. De akadt olyan is, aki mindenkit bejelölt, akit egyedülállónak vélt, mert így próbált ismerkedni. Arról nem is beszélve, aki az ismerősi számát akarta növelni, s ezzel a tetszések számát szaporítani.

Felesleges ezzel foglalkozni, mert nem ez a valódi élet. Bár elismerem nekem is akadtak szemöldök húzásaim, amikor visszaolvastam régi bejegyzéseket vagy fényképet néztem vissza, s feltűnt, hogy valaki nincs már az ismerősi listámban úgy, hogy amúgy nem vesztünk össze, s semmi olyan nem történt, ami ez indokolta volna. Példának pár kollégát tudok felhozni. Jóban voltunk, s gondoltam ott majd tudjuk tartani a kapcsolatot. 240 km-re költöztem, s kulturált normális módon történt a felmondás is konfliktus nélkül. Aztán rá pár nappal, hónappal már nincs is semmi kapcsolat közöttünk. Az ilyen meglep, de ott rögtön le is zárom a dolgot. Szerintem neked sem kellene különösebben foglalkozni vele.

2023. márc. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem lesem hogy ki töröl, de ha fel is tűnne valami veletlen folytán egyáltalán nem érdekelne. Csináljon amit akar.
2023. márc. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Semmit. Időközönként én is törlök embereket; volt munkatársakat, osztálytársakat stb akikkel nem szoktam beszélni. Sok rokonomat vissza se jelöltem, mert nem beszéltünk még soha/20 éve kisgyerek koromban láttam őket talán egyszer.

Nem mindenki szeret 1000+ fős ismerős listát tartani facebookon.

2023. márc. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Régen idegesített,még akkor is,ha okot adtam rá. De manapság sztem észre sem venném. A hírfolyam tele van reklámmal,ajánlott oldalakkal. Ezek amúgy szívesebben nézem,mint az ismerősök dolgait,azok közül sok minden már nem érdekel (pl ha már évek óta nem láttam,mit szóljak a családjához,barátaihoz,kutyájához?...inkább törlöm őket). Mondjuk ciki,ha utána összefutok egyikkel. Volt is egy ilyen nemreg,mentegetőzhettem:D
2023. márc. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én sem állandóan ezt lesem, de az ember ezt simán észreveszi, ha felbukkan egy emlék, vagy kidobja az ismerősnek jelölési listában....
2023. márc. 7. 09:48
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A közelebbieket igen. De pl a gimis osztálytársaimat,évfolyamtársaimat eszre sem venném. Kb 2010-ben kezdtem facebookozni,akkor bejelöltük egymást. Azóta fogalmam sincs,ki volt bejelölve,ki nem,kit töröltem,ki törölhetett engem.
2023. márc. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!