Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miben merül ki valójában...

Miben merül ki valójában az,hogy valakinek vannak szociális készségei,és kommunikációs készségei? hogyan lehet fejleszteni ezeket ?

Figyelt kérdés
Örülnék ha ezeket valaki nekem kifejtené,mert nem teljesen értem azt hogy milyen emberre mondjak ezt,milyen tulajdonságai vannak az ilyen embereknek. akinek nincsenek meg ezek,miért nem és lehet rajtuk változtatni ?

2023. márc. 7. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Vannak akiknek van ezeregy mondanivakójuk mar ismerkedésnél is elsőre, megmozgatják az agyam oda vissza lehet veluk beszelgetni, első nap már egxütt bulizhatunk is.

És vannak akiknél állandoan azokon körözünk ismerkedésnél hogy kinek milyen napja volt, most keltem, most fekszem, most munka, hogy van a másik, milyen filmet szeretsz, meg ilyenek. Ez a kínlódás megy hosszu heteken át is.

Nagyon ritka az első verzió akiknek vannak gondolatai egyénisége es nem egy üres emberek akik azon kínlódnak, nem tudom mit írjak de írni akarok neki, szia mizu..

2023. márc. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Psycho ***** válasza:

Szociális fellépés / ügyesség alatt főleg azt értjük, hogy az ember mennyire képes hatékonyan kommunikálni a legkülönfélébb társas helyzetekben.

Aki ebben jól áll, az jól ad elő (pl. előadást), jól tud érvelni egy vitában, remekül ki tudja fejezni a gondolatait, képes kezelni a konfliktusos szituációkat, és még folytathatnám.


Akinek ez a "skillje" nincs meg, az pedig ilyen helyzetekben elakad, leblokkol, nem tudja mit mondjon, sokszor emiatt aztán csendben marad, és "kénytelen" alkalmazkodni ahhoz, amit mondanak neki.

Hogy mi az oka ennek - ezt nem lehet egyetlen tényezőre visszavezetni. Lehet egyszerűen introvertált, és ezért nem alakult ki nála ez a készség, mivel ritkán került olyan helyzetbe, ahol ezt gyakorolhatta volna.

Lehet, hogy ugyan ő kezdeményezett volna, de a szülei kisgyermek korban ezt "büntették" (ne csináld, nem szabad, ha még egyszer nem azt csinálod, amit mondok... stb), és ez miatt kialakult a "ne szólj szám, nem fáj fejem" beállítódás.



Igen, tanulható, fejleszthető ez a készség.

2023. márc. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!